porównanie podłogi betonowej wylewanej do podłogi pustej?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
busler
Posts: 2
Joined: Wed 25 Jun, 2008

porównanie podłogi betonowej wylewanej do podłogi pustej?

Post by busler » Thu 26 Jun, 2008

:!: mam projekt domu szkieletowego w systemie kanadyjskim,jest tam podłoga tzw pusta wisząca nad gruntem.....i jest propozycja zamiany jej na wylewaną betonem i styropian jako izolację..
może ktoś ma doświadczenie i pojęcie którą wybrać?


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 26 Jun, 2008

My zdecydowalismy sie na "wiszaca". Jesli jest dobrze zrobiona, stwarza dodatkowe mozliwosci, w pustce podpodlogowej mozna miec cos jaki piwniczke, gdzie temp. zima jest dodatnia, kilka stopni, a latem, w upaly ponoc nie przekracza 10 stopni. Ponadto jest ulatwiony dostep do instalacji.
Pozdrawiam

Jacek 12345
Posts: 29
Joined: Tue 25 Mar, 2008

Post by Jacek 12345 » Thu 26 Jun, 2008

wisząca czyli rozumiem że dom jest na stopach fundamentowych?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 26 Jun, 2008

Tutaj, na zdjeciach Czarka mozesz wylowic potrzebne szczegoly: http://www.fotosik.pl/search.php?search ... lij=szukaj
Sa fundamenty wylewane i zbrojone ponizej punktu przemarzania po krawedziach budynku, na to bloczki betonowe, u mnie dojdzie jeszcze cokol zelbetowy na te bloczki, wewnatrz kilkanascie slupkow, na tym na "podciagach" oprta kratownica podlogi uszczelniona od spodu welna min. podczepiona na specjalnej siatce... mniej wiecej tak to wyglada

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 27 Jun, 2008

busler wrote:którą wybrać?
Dużo zależy od tego jaki masz grunt na działce i jaki jest dom - czy parterowy - czy z użytkowym poddaszem i jaką ma powierzchnię.
U nas zastosowana jest płyta fundamentowa z kształtkami styropianowymi http://www.szkielet.com.pl/forum/viewto ... 60a4db0474 ze względu na warunki panujące na działce (teren podmokły) i dom jest z użytkowym poddaszem. U nas nie przeszedłby fundament "wiszący" - podchodziłaby woda.

pozdrawiam
finka

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 27 Jun, 2008

Co do gruntu, to racja. pozostale argumenty? :shock:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 27 Jun, 2008

alek wrote:pozostale argumenty?
Wiesz może nie znam sie na tym zbyt dobrze :oops: , ale jeśli dom parterowy o dużej powierzchni to bardziej opłacalny jest "wiszący" niż kosztowna płyta, która bardziej spełnia swoje zadanie przy domu z użytkowym poddaszem gdzie nacisk konstrukcji jest większy na mniejszą powierzchnie.
Więc myślę, że busler powinien podać trochę więcej informacji, dzięki którym łatwiej byłoby mu doradzić. :wink:
pozdrawiam
Finka

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 27 Jun, 2008

Te koszty to trzeba by policzyc, byc moze jest tak, jak piszesz, ze to wersja drozsza dla parteru. Ale mi sie wydaje, ze nie ma tu za duzych roznic, gdyz... widzialem domy i na plycie - parterowe i z "wiszaca" podloga pierowe, a koszty zbytnio nie odbiegaly od siebie :cool:

Ale tez uwazam, ze busler powinien sie wysilic i cos wiecej o swoim projekcie napisac :o

busler
Posts: 2
Joined: Wed 25 Jun, 2008

porównanie podłogi betonowej wylewanej do podłogi pustej?

Post by busler » Mon 30 Jun, 2008

dzięki za tak liczne odpowiedzi.....
jeżeli chodzi o sprecyzowania mojej inwestycji to będzie to dom o zabudowie 65m2 z poddaszem uzytkowym o całkowitym metrażu 100m2 w systemie szkieletowym.teren mam akurat wymażony bo po zdjęciu pierwszej warstwy mam pospółkę
będzie to dom całoroczny na ławie i fundanetch,
buduję go koło Olsztyna na warmii i tu niee a tradycji czy nawet doświadczenia co do takich domów,,,,
choć jest pełno domów letniskowych ale ta nikt nie użytkuje ich bez przerwy.
ale po waszych odpowiedziach skółania się do wiszącej podłogi,,,,jednak wielkim plusem jest możliwość posiadaniia mmałeej piwniczki no i jak wspomnieliście łatwość w ewentyalnych przeróbkach


tomek



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”