Inteligentne paroizolacje

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Inteligentne paroizolacje

Post by JaKuBa » Wed 11 Mar, 2009

Gdzies przeczytalem ze na rynku pojawiaja sie folie nazywane inteligentnymi paroizolacjami. Czy ktos moze podpowiedziec o co w tym wszystkim chodzi? Co to jest inteligentna, a moze myslaca, paroizolacja?


Scottie28
Posts: 25
Joined: Tue 08 Jul, 2008

Post by Scottie28 » Sat 14 Mar, 2009

wejdz tutaj http://www2.proclima.com/co/PL/pl/poland.html to ta firma wprowadziła ten produkt, ja u siebie stosuje zobaczymy jak bedzie.

jankes
Posts: 9
Joined: Fri 03 Jul, 2009

folie pro clima

Post by jankes » Tue 04 Aug, 2009

Scootie jak te folie sie sprawdzily a raczej sprawdzaja. Nie miales problemow? Wielu fachowcow mowilo mi ze ta firma robi najlepsze folie ale ja jej wczesniej nie znalem. Zbieram jak najwiecej infomacji na ten temat bo zam chce zabezpieczyc nimi steico. Bede wdzieczny za wszelkie opinie.

jankes
Posts: 9
Joined: Fri 03 Jul, 2009

juz mam

Post by jankes » Sat 29 Aug, 2009

Dla zainteresowanych tematem mogę powiedzieć, ze mam już materiały, pełen komplet. Mój wykonawca jest zachwycony jakością. Od siebie mogę dodać, ze taśmy są rewelacyjne. Trzymają konkretnie.
Na stronie pro climy znalazłem coś takiego jak galeria. Przydatne dla laików bo można zobaczyć podstawy montażu folii. - http://pl.proclima.com/co/PL/pl/zdjaecia_zewnaetrz.html

Udi
Posts: 3
Joined: Tue 22 Sep, 2009

Wydajne i ekologiczne uszczelnienia powietrzne i wietrzne

Post by Udi » Tue 22 Sep, 2009

Witam,
Znalazłem informacje na temat; Ekologiczny system paroizolacyjny UdiSTEAM®SYSTEM.

W wyniku wieloletnich prac rozwojowych w zakresie optymalizacji cieplnej udało się dzięki wprowadzeniu systemu UdiSTEAM®SYSTEM uzyskać optymalną symbiozę między ekologią i funkcjonalnością w odniesieniu do wydajnych konstrukcji wiatroszczelnych i charakteryzujących się jednocześnie wysoką przepuszczalnością.
Ekonomiczne pasy paroizolacyjne i wiatroszczelne z użyciem dopasowanych do nich systemów klejących stanowią idealne rozwiązanie w przypadku wszystkich problemów związanych z optymalną ochroną każdego domu przed wilgocią od wewnątrz i z zewnątrz.
Do nich zaliczają się wydajne paroizolacje wykonane z papieru siarczanowego oraz nowoczesne inteligentne paroizolacje, które dopasowują się do wilgotności powietrza dzięki zmiennym i zależnym od poziomu wilgotności wartościom SD (między 0,5 do 10 metrów). Najwyższa możliwa funkcjonalność i jakość składników, co znalazło potwierdzenie w dotychczasowej praktyce i co przez cały czas potwierdzają liczne badania
laboratoryjne.

Tomas
Posts: 5
Joined: Tue 25 Aug, 2009

Post by Tomas » Tue 13 Oct, 2009

Witam.
Udi przesledzilem troche to co pokazujesz. No widze, ze ciekawe maja materialy i widze, ze wiele firm zmierza w tym samym kierunku. To akurat mnie bardzo cieszy, bo bedzie z czego wybierac. Sam jestem zwolennikiem dbania o ekologie na ileto mozliwe ale w naszym kraju to chyba na to jeszcze za wczesnie.
Wracajac do rzeczy. Jednak jestem zdecydowany wziasc materialy pro climy bo jak wczesniej bylo wspomniane oni sa odpowiedzialni za pierwsze inteligentne paroizolacje wiec stawiam, ze najbardziej sie na tym znaja. No ale nie powiem, roziwazania fajne.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”