Technopor jako izolacja płyty fundamentowej

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
silencio
Posts: 18
Joined: Sat 30 Apr, 2011
Location: Wrocław

Technopor jako izolacja płyty fundamentowej

Post by silencio » Sun 01 May, 2011

Witam,
to mój pierwszy post, szkieletem zainteresował mnie nasz architekt, w projekcie zaproponował płytę fundamentową żelbetową położoną na materiale zwanym technopor (granulat pianki szklanej inaczej zwany jeszcze szkłem piankowym lub żwirem szkła piankowego) owiniętym geowłókniną. Na płytę folia paroszczelna, dalej styropian z podłogówką. Taka płyta jest bardzo płaska (60-70cm: 40-50cm technoporu + ok. 20 sama płyta).
Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy ktoś ma doświadczenie z technoporem?
Będę wdzięczny za każde słowo komentarza.


Dachdecker
Posts: 27
Joined: Tue 23 Jun, 2009

Post by Dachdecker » Tue 31 May, 2011

Nie jest to żadne nowe rozwiązanie. W Niemczech i Austrii szklo piankowe to znany material. Nic dziwnego bo jest to produkt ekologiczny a tam jest to bardzo wazny aspekt. U nas dla wiekszosci nawet keramzyt jest innowacyjnym materialem i jego cena jest za duza. Szklo spienione jest znacznie lepsze ale drozsze.
Podbudowa pod płytą ze szkła jest chyba najbardziej pewnym rozwiazaniem. Szklo ma wiele zalet, ale musisz zastanowic sie czy jest faktycznie niezbedne. Masz świadomego architekta jeżeli chodzi o jakość jednak nie wiem czy bierze on pod uwagę aspekt ekonomiczny. W Niemczech cena za szklo pod 1 domek to okolło 65 euro (ponad rok temu)

silencio
Posts: 18
Joined: Sat 30 Apr, 2011
Location: Wrocław

Post by silencio » Tue 31 May, 2011

witam,
w Polsce chyba jednak mało znany, szukam firmy, która wykonuje takie płyty i jest z tym problem. Co do ceny, to w tej chwili to ok. 70 eur/m3 a zazwyczaj zużywa się ok 60-70m3, oczywiście w zależności od rozmiary płyty.

Dachdecker
Posts: 27
Joined: Tue 23 Jun, 2009

Post by Dachdecker » Wed 01 Jun, 2011

A to 70Euro to za sam granulat czy z dostawą do Ciebie do Wrocławia??? Bo jak z dostawą to dobra cena - jak na Polskie warunki. Samo wykonanie w tej technologii jest proste i powinno być szybkie. Producent powinien mieć ekipę wykonawców takiej płyty, którzy znają tą technologię.
W Polsce płyta fundamentowa jak i szkielet jeszcze nie są rozwinięte to gdzie tu mowa o szkle spienionym.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Post by niedal » Tue 05 Jul, 2011

70 Euro to cena z dostawą.
Poniżej kilka fotek, niestety z etapu przed wylaniem płyty, ponieważ prace szybko posuwały się do przodu i nie było czasu zdjęć robić :mrgreen:
EDIT:
Nie mogę wrzucić linków do zdjęć :mad:



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”