podłoga raz jeszcze

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
Rumcais
Posts: 124
Joined: Tue 22 Mar, 2011

podłoga raz jeszcze

Post by Rumcais » Tue 24 Apr, 2012

Mędrcy, radźcie, proszę!
Jest tak - strop wykonany z belek 60x200 w rozstawie ok. 45cm, na nim przybita płyta OSB 22mm. Na płytę chcę dać deski tudzież klepkę, a w łazienkach, wiatrołapie i kawałku kuchni - płytki, ale pod płytki gdzieniegdzie chciałbym wrazić matę grzewczą (elektryczną). Pytanie brzmi: jak to mądrze zrobić by zachować możliwie jednakowy poziom wszystkich podłóg w domu?


User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Wed 25 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Rumcais
Posts: 124
Joined: Tue 22 Mar, 2011

Post by Rumcais » Wed 25 Apr, 2012

Na podłogę chciałbym dać deski gr. 15-18mm - i tu pojawia się problem, tak jak to opisałeś podłoga z płytkami będzie musiała być istotnie wyżej niż ta z deskami...:(

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Wed 25 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Rumcais
Posts: 124
Joined: Tue 22 Mar, 2011

Post by Rumcais » Wed 25 Apr, 2012

To jest jakiś pomysł... Ale powiedz mi jeszcze jak to mocować? Pilśnię klejem do OSB, a deskę klejem do pilśni....?

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Wed 25 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Rumcais
Posts: 124
Joined: Tue 22 Mar, 2011

Post by Rumcais » Wed 25 Apr, 2012

Prawdę rzekłszy nie wiem, czy u nas ktokolwiek to robi (w sensie montuje podłogę gwoździami), a sam się tego nie podejmę..

User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Wed 25 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Post by niedal » Sat 28 Apr, 2012

Rumcais wrote:Prawdę rzekłszy nie wiem, czy u nas ktokolwiek to robi (w sensie montuje podłogę gwoździami), a sam się tego nie podejmę..
jeżeli ma to być podłoga z litych desek, to montuje się to wkrętami np. spaxa lub rothoblaas do desek podłogowych i po temacie.
Jako podkład można zastosować płytę pilśniową np. z katalogu STEICO- do wyboru do koloru i po problemie.

Co do klejenia płytek do płyt.
Z moich doświadczeń z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym wyrobiłem sobie pewien schemat, podstawa to wiedzieć co zastosować, na bazie ceresitu:
1. CN94 niebieski grunt bez rozcieńczania- zagruntować płytę.
2. CN72 superelastyczna wylewka samopoziomująca wylana na matę z kablami ok 10mm.
3. CN 17 lub 19 superelastyczny klej do klejenia płytek.
!00 % gwarancji na bezproblemowe użytkowanie jeżeli będzie wykonane zgodnie ze sztuką.

Moja wskazówka dotycząca samych mat grzewczych. Stosowałem z firmy INTO ze Strzelina. Przewód wiązany jest do siatki zbrojeniowej. Przy montażu na OSB ja kładłem tak, aby siatka przykrywała przewody i mocowałem zszywaczem dosyć gęsto do płyty. Przy odwrotnym montażu przewody wypływają z wylewki i jest potem problem z klejeniem płytek.
To tyle. :mrgreen:

Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Sun 29 Apr, 2012

Z tymi Spaksami to powoli. Dla klepki o grubości 15 mm nie zaleca się przykręcania do podłoża wkrętami i to jeszcze do podłoża z miękkiej płyty pilśniowej.

Przy klepce # 18 istnieje konieczność wiercenia otworów w wypuście.
Dopiero klepki #22 i deska podłogowa #24 i więcej można na podłożu z płyty pilśniowej miękkiej przybijać gwoździami ( z łebkiem) lub przykręcać wkrętami. Niestety taka posadzka zawsze będzie lekko skrzypieć.

Rumcais skontaktuj się z dostawcą klepki i sprawdź jaki jest zalecany system montażu. Tu ci Koledzy podpowiadają, ale to Ty będziesz miał problem, jak system montażu będzie niezgodny z wytycznymi producenta - utrata gwarancji.
Dla klepki # 15 mm prawdopodobnie zalecane będzie klejenie. Oczywiście, tak jak tu wspominano powyżej, do płyty pilśniowej nie można kleić klepek z drewna. Ale możesz zastosować jako ślepą podłogę OSB i po kłopocie. Jak masz np.sosnowe deski zasiniałe, to możesz też zrobić z nich ślepą podłogę zamiast OSB.

Sam chcesz tą posadzkę zrobić? A szlifowałeś już parkiety? Może jednak zleć te prace fachowcom.
Z mojego doświadczenia wynika, iż 70% spraw w Sądzie dotyczących wyrobów z drewna to sprawy o usuniecie wad posadzek z drewna.

domowe
Posts: 2
Joined: Wed 09 May, 2012

Post by domowe » Wed 06 Jun, 2012

A ogrzewanie chcesz tylko pod płytki? bo jak położysz panele drewniane to będziesz mógł wszędzie zrobić matę tylko pamiętaj, że panele lepiej wtedy przykleić.

naczumbi
Posts: 5
Joined: Tue 01 Jan, 2013

Post by naczumbi » Tue 01 Jan, 2013

Jezeli decydujesz się na panele podłogowe to pamiętaj ze nie warto kłaść tych udających drewno paneli laminowanych. Zniszcza się przez ogrzewanie, nawet nie będziesz wiedział kiedy. Na ogrzewanie połogowe najlepiej nadają się panele wykonane z naturalnego drewna.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”