COROTOP - COROVIN 100 - MEMBRANA WIATROIZOLACYJNA.

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
andrea
Posts: 5
Joined: Thu 26 Apr, 2012

COROTOP - COROVIN 100 - MEMBRANA WIATROIZOLACYJNA.

Post by andrea » Mon 04 Jun, 2012

COROVIN 100 czy to dobra wiatroizolacia i drugie pytanie czy taka kolejność jest dopuszcza płyta OSB,WEŁNA MINERALNA WIATROIZOLACIA i DESKA ELEWACYJNA pytanie kieruje do pana WOJTKA nic nie mogę znalezdz na ten temat z góry dziękuje za odpowiedz


andrea
Posts: 5
Joined: Thu 26 Apr, 2012

Post by andrea » Mon 04 Jun, 2012

:?:

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 10 Jun, 2012

http://folnet.pl/towar/wiatroizolacja-corovin
Poczytaj, a dowiesz się że Corovin 100 to folia dachowa.
Niestety, wiele firm zaczęło używać nazwy "wiatroizolacja" dla folii dachowych, wprowadzając w błąd wielu inwestorów czy wykonawców. Osobiście uważam, że nazwa "wiatroizolacja" powinna być ograniczona do folii ściennych.

maciejpiskorz
Posts: 1
Joined: Sun 18 Jul, 2021

Re: COROTOP - COROVIN 100 - MEMBRANA WIATROIZOLACYJNA.

Post by maciejpiskorz » Sun 18 Jul, 2021

Panie Wojciechu - odpisał Pan kilka lat temu na pytanie użytkownika andrea o membranę corovin100 że jest to jednak membrana dachowa i że "Niestety, wiele firm zaczęło używać nazwy "wiatroizolacja" dla folii dachowych, wprowadzając w błąd wielu inwestorów czy wykonawców"

Z tym że jakie to niby ma znaczenie w kontekście ścian?

Jasne jest dla mnie że na dach nie można użyć membran ściennych - po prostu nie są przystosowane do odprowadzania wody płynącej.

Ale dlaczego niby nie odwrotnie?
Słowem odnosząc się do przytoczonego przykładu corovin 100 - Dlaczego niby nie powinno się tej membrany z powodzeniem stosować w ścianie?

Bardzo mnie zastanawia ten nieład informacyjny odnośnie membran ściennych. Wydaje mi się że każda membrana dachowa powinna równie dobrze sprawdzić się w ścianie.
Jeśli się mylę to bardzo proszę o krótkie wyjaśnienie dlaczego?

Pozdrawiam
Maciej


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”