domek letniskowy 4mx6m jaki materiał

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
kuba!!!
Posts: 1
Joined: Mon 22 Jul, 2013

domek letniskowy 4mx6m jaki materiał

Post by kuba!!! » Mon 22 Jul, 2013

Witam
Planuję postawić na swojej działce domek 4 x 6 m i zastanawiam sie nad materiałem, wyczytałem że strop i ściany robić z drewna 38 x 140 mm ale czy to nie za dużo? widziałem projekty w necie gdzie te belki są np. 28 mm a dach 18 mm :roll: zastanawiam sie czy dawać izolację przeciw wilgoci (w niektórych projektach jest w innych nie ma) Dla mnie jako laika wydaje się logiczne aby zabezpieczyć domek folią, ale może jest inaczej.
No i jeszcze najważniejsze ile taki mały domek może kosztować, a raczej materiał na niego. Chciał bym dać na podłogę i dach płytę osb-3, a na ściany najtańszą deskę boazeryjną.
Pozdrawiam
Kuba


drewniany
Posts: 7
Joined: Thu 12 Dec, 2013

domki na kołach

Post by drewniany » Thu 03 Apr, 2014

Mój szwagier też właśnie sobie taki domek umyślił, mniej więcej takie same wymiary jak Ty, tzn. powierzchnię, bo on wybrał domek 8 x 3 m, więc powierzchnia ta sama, a wymiary inne, no i na początku też się chciał bawić w samodzielną budowę, ale jak to wszystko zaczął wyliczać, podsumował ceny materiałów plus jego robocizna, to stwierdził, że mu się nie opłaca i zamierza kupić sobie teraz domek na kołach od producenta Letniskowo. To się tak tylko wydaje, że to taniej wychodzi, jak się robi samemu, ale niestety :(. Może i taniej, jeśli nie liczyć robocizny, ale przecież, gdyby wynajął kogoś, kto miałby ten domek mu wykonać, to też musiałby mu zapłacić, sam jakby budował, to tak samo - jego czas też kosztuje.
A on wybrał sobie taki domek, jak w załączniku - kompletnie wyposażony, umeblowany już, zaizolowany, ocieplony, także gotowy do zamieszkania. Jemu zależało też na ociepleniu, bo chce czasami powczasować też zimą ;).
Fajne te domeczki są. Coś w stylu holenderskich. Samemu też można pokusić się o budowę, to zależy - czy się komuś chce, czy woli trochę dołożyć i dostać gotowy w 6 tygodni. Mi by pewnie trochę zeszła taka budowa :razz:.
Attachments
52e6a6103fcf6.png

irenaa
Posts: 25
Joined: Fri 14 Nov, 2014

Re: domek letniskowy 4mx6m jaki materiał

Post by irenaa » Mon 30 Mar, 2015

A możecie coś doradzić w sprawie sprzętu do budowy domku?nie wiem która piła do drewna będzie najlepsza?i w ogóle marka ma jakieś znaczenie?


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”