jaki lakier ( firma) kupić do pomalowania boazerii świerk.?

Techniczne aspekty zabezpieczenia budynków nowowznoszonych
Post Reply
m-blue
Posts: 21
Joined: Fri 08 Apr, 2011
Location: Częstochowa

jaki lakier ( firma) kupić do pomalowania boazerii świerk.?

Post by m-blue » Sat 31 May, 2014

Witajcie, przegrzebałem forum i widzę, powstrzymywanie się od polecenia jakejś konkretnej marki lakieru:)
Może ktoś poradzi, bo pełno tego, co market / sklep każdy poleca to co ma a inne są be. Ostatnio słyszałem, że akryl to be, dzisiaj że jak najbardziej się nada...

Potrzebuję pomalować boazerię w domku letniskowym, ocieplony 12cm wełny, od zewnątrz deska, później ocieplenie i boazeria od środka ( początkowo miał być nieocieplany). Boazeria jeszcze nie położona, póki co leży dwa lata i czeka na okazję...
W castoramie , bo blisko, polecają hartzlack akryl, pod to jakiś impregnat ( mam boramon altaxa).

Będę wdzęczny za wzkazówki, może na dniac by się udało rozpocząć:)


aleks44
Posts: 25
Joined: Thu 17 May, 2007
Location: Beskid Niski

Post by aleks44 » Sat 31 May, 2014

Czesc
Wewnatrz drewno na scianach i boazerie malowalem Caponem Extra Domaluxu,podobno zapobiega ciemnieniu drewna.Zostalo mi po malowaniu podlogi,wiec go wykorzystalem.Teraz mam zamiar pomalowac Domaluxem Classic Silver matowym,tym samym co malowalem podlogi.Szalowke zewnatrzna malowalem Altaxem.
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=6611
aleks44

OE_vidaron
Posts: 1
Joined: Sun 18 Jan, 2015

Re: jaki lakier ( firma) kupić do pomalowania boazerii świer

Post by OE_vidaron » Sun 18 Jan, 2015

Witam. Podstawą w zabezpieczeniu drewnianej konstrukcji wewnątrz i na zewnątrz, jest dobór odpowiednich preparatów, do zabezpieczenia oraz wzmocnienia walorów wizualnych. Polecam wykorzystanie, wysokiej jakości Lakierobejcy Dekoracyjno-Ochronnej VIDARON. Zapewnia łatwość i wygodę w stosowaniu. Charakteryzuje się ograniczonym kapaniem, pryskaniem i spływaniem z powierzchni pionowych. Posiada atest Bezpieczeństwo Zabawek PN-EN 71.3 co sugeruje że jest bezpieczna dla środowiska. Jest idealna do zastosowań wewnętrznych.

W razie niejasności i dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam Andrzej Opolski
Online Ekspert marki VIDARON

irenaa
Posts: 25
Joined: Fri 14 Nov, 2014

Re: jaki lakier ( firma) kupić do pomalowania boazerii świer

Post by irenaa » Fri 30 Jan, 2015

A nie wiecie czy taki lakier można też użyć na meble sosnowe? Czy to już kupujemy zaimpregnowane?

doniagg
Posts: 2
Joined: Wed 08 Apr, 2015

Re: jaki lakier ( firma) kupić do pomalowania boazerii świer

Post by doniagg » Wed 08 Apr, 2015

ja bym kupil już zaimpregnowane zawsze to bezpieczniejsze



Post Reply

Return to “Zabezpieczenie budynków przed korozją biologiczną”