Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
Raf32
Posts: 7
Joined: Thu 24 Jan, 2019

Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by Raf32 » Tue 05 Feb, 2019

Witam ponownie,
Otóż chcę na działce postawić niewielki, bo 20-25 m kw. domek letniskowy. Tak na początek, żeby sprawdzić czy ta forma rekreacji będzie mi odpowiadać. I tu mam gorącą prośbę do użytkowników takich małych drewnianych domków, gdyż cały czas się waham, czy postawić domek szkieletowy czy zamówić gotowy z balików ok. 45 mm.
Wg moich wyliczeń koszt zarówno pierwszego jak i drugiego w tym metrażu jest porównywalny. Z tym, że ten z balików stawia się szybciej co zrozumiałe.
A więc pytanie brzmi: kto z Państwa posiada taki domek z balików i może się podzielić uwagami co do przebywania w nim? Głównie chodzi mi o to czy jest to stabilna konstrukcja i czy w lecie nie jest tam zbyt gorąco (brak warstwy ocieplenia).
Z góry dziękuję za pomoc i rozwianie wątpliwości.
Pozdrawiam,
Raf32


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by zbiegusek » Wed 06 Feb, 2019

Nie mam ale użytkowałem. Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie szkieletowiec nawet odchudzony aniżeli domeczek z baliczków. Skoro koszty są porównywalne, to własności użytkowe przemawiają za szkieletowcem.

Raf32
Posts: 7
Joined: Thu 24 Jan, 2019

Re: Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by Raf32 » Mon 11 Feb, 2019

Dzięki za sugestie. Też tak myślę. Jedynie co przemawia za balikiem to szybkość budowania tej konstrukcji.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by zbiegusek » Sun 17 Feb, 2019

Czy ja wiem? Mnie się zdaje, że uproszczonego szkieletora szybciej postawisz niźli balikowca.

Raf32
Posts: 7
Joined: Thu 24 Jan, 2019

Re: Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by Raf32 » Sat 23 Feb, 2019

I tu mnie zaskoczyłeś "zbiegusek".
Wg moich nabytych informacji taki domek z balików przyjeżdża w paczkach z gotowymi elementami typu: klocki lego. Podobno w jeden dzień konstrukcję można postawić. Potem oczywiście dopieszczenie typu dach, malowanie itp. Szkielet to raczej w tygodniach można oceniać, jeśli chodzi o tempo budowy: docięcie kantówek, skręcenie ścian, ustawienie konstrukcji, strop, dach itp. Szczerze to nie wydaje mi się aby to co piszesz było realne.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by zbiegusek » Sat 23 Feb, 2019

Aaaa... Ty porównujesz balikowca prefabrykowanego ze szkieletorem produkowanym na miejscu. :) No to na pewno będziesz miał rację.
Ja natomiast porównywałem wykonanie jednego i drugiego na miejscu.
A przecież szkieletorka też możesz zamówić prefabrykowanego. Nawet ostatnio (znów) rozmawiałem z kolegą na temat wykonawstwa małych szkieletorów i wychodzi mu, że przy właściwej organizacji pracy, większość czasu spędzałoby się w przydomowym warsztacie na przygotowaniu konstrukcji - na miejscu byłby tylko montaż.

demikas
Posts: 1
Joined: Wed 18 Sep, 2019

Re: Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by demikas » Wed 18 Sep, 2019

Hmm... wydaje się być ok, ale na pewno są tez o wiele lepsze opcje...

User avatar
Modelka1336
Posts: 3
Joined: Mon 12 Oct, 2020
Contact:

Re: Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by Modelka1336 » Mon 12 Oct, 2020

Takie domki z balików3 bardzo prosto się buduje. To niemal jak skręcanie mebli :)

Kordak
Posts: 14
Joined: Tue 31 Mar, 2020

Re: Domek letniskowy z balików drewnianych - prośba o opinię

Post by Kordak » Wed 14 Oct, 2020

Powiedz jeszcze, że jak meble z Ikei :P



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”