Projekt prostego domku na działke

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
zaspokaina
Posts: 1
Joined: Thu 18 Feb, 2010

Projekt prostego domku na działke

Post by zaspokaina » Fri 19 Feb, 2010

Witam,zwracam sie do wszystkich forumowiczów z prośbą.
Udało się nam (z Żoną) uciułać pieniądze na zakup działki, tej wymarzonej, tej jedynej, klejnociku w rodzinie. Nie było to proste bo od 10 miesięcy jesteśmy tez szczęśliwymi rodzicami, zatem wydatki inne a i dochody troche zmniejszone. Ale sie udało :).
Teraz stoje na początku drugiego życiowego etapu, wybudowaniem "DOMU" (drzewa juz kiedys sadziłem ;)). Najłatwiej byłoby kupic projekt z montażem i po sprawie, niestety odpada - kasa.
Ponieważ nie wypadłem sroce z pod ogona, troche umiejętnosci posiadam postanowiłem ze sam zbuduje domek. Nie bedzie to jakaś zbyt ambitna konstrukcja ale i tak pewnie bedzie mnie zaskakiwała. Czytam to forum (chyba najlepsze jakie do tej pory znalazłem). Jest tu sporo informacji odnośnie izolacji, wentylacji i spraw poprawnego wykończenia ale nie ma spraw konstrukcyjnych, no nie za wiele.
I teraz ta prośba.
Chodzi o domek z dwu spadzistym dachem - taki jak litera A producenci różnie je nazywają spotkałem sie z nazwami "Sokołek","Jaskółka", "Turbacz".
Jeśli posiadacie takie konstrukcje a chcielibyście pomóc to potrzebowałbym wymiarów ,grubości krokwi, wysokości domku, wymiarów podstawy, no wszelkich informacji związanych z konstrukcją więźby. Pomocne by były zdjacia wiązań tych krokwi. Idealny by był projekt ale wiem ze nie mogę Was o to prosić, jednak zapłaciliscie za to kupe kasy której nikt nie ma za duzo .Podam maila jeśli znajdą sie chetni do wzięcia udziału w tym "eksperymencie" Na forum bedę informował o postepach prac i pewnie doptywał bo mimo prostej konstrukcji niewiadomych wiele.
Pozdrawiam i licze na waszą pomoc,fachową i tę zwyczajną :).
Czarek - zaspokaina@gazeta.pl


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”