Stawiam domek letniskowy - potrzebuje porady

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
kasiuniac
Posts: 1
Joined: Sat 01 May, 2010
Location: Warszawa

Stawiam domek letniskowy - potrzebuje porady

Post by kasiuniac » Sat 01 May, 2010

Witam mam pytanie stawiam na działce domek letniskowy o powie. 40 m2 drewniany a ponieważ zupełnie sie na tym nie znam chciałaby przypilnować ekipę aby wszystko było zrobione tak jak powinno może ktoś z Was udzieli mi paru wskazówek -i moje pytanie :
1. jak prawidłowo pod takim domkiem powinno wyglądać ustawienie bloczków betonowych - aby potem nie było zadnego problemu typu: przelrzywienie domku
2. czym powinna być wyłozona ściana w miejscu gdzie będzie zainstalowana kablina prysznicowa?
3. musze kupić kabinę 80 ale nigdzie nie moge kupić kabiny z czterema ścianami tzn. aby woda nie lała sie po ścianach czy takie kabiny są ? w rosądnych cenach
4. pzeraża mnie myśl o założeniu na ściane a raczej powieszeniu urządzenia do grzania wody (50 L) czym powinna być wzmocniona ściana aby domek mi sie nie rozpadł ? to samo tyczy sie sciany kuchennej gdzie bedą wisieć szafki
5. czy tzw. koza bedzie odpowiednia do domku drewnianego ? a może ktoś ma zaintalowaną klimatyzację ciepłe + zimne powietrze
Przepraszam, ze pisze lakonicznie ale zupełnie sie na tym nie znam . Pisze tak o wszytkim co ostatnio wpadło mi do głowy jak byłam ogladać wyposażenie do domku. Prosze pomóżcie mi napewno macje doświadczenie w tym temacie.
Pozdrawiam Kasia


rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Thu 06 May, 2010

1. dobrze by było aby pod każdy słupek z bloczków (bo rozumiem że klasycznego fundamentu nie będzie) wylać w ziemi stopę fundamentową, inaczej z czasem się może troche obsunąć jak bloczek bedzie tylko leżał na gruncie... jakiś projekt chyba jest, a tam powinno byc napisane...
2. ja u siebie zamiast boazerii w tym miejscu dam płytę k-g i parę płytek
3. nie szukałem,
4. pod cięższe przedmioty trzeba zrobić wzmocnienia miedzy słupkami ścianki, czyli połączyć sąsiednie słupki poziomymi kantówkami o długości równej rozstawowi słupków
5. ja wstawię wolnostojący piec kominkowy - coś pośredniego między kozą a zwykłym kominkiem, czyli taka koza z szybką że widać ogień. Podłączenie oczywiście do komina.
rps

janas77
Posts: 1
Joined: Thu 02 Sep, 2010

Post by janas77 » Thu 02 Sep, 2010

hej, potrzebujesz pomocy - służę fachową poradą janas77@wp.pl


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”