jak mocować ciężką boazerię? można na klamry?

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
m-blue
Posts: 21
Joined: Fri 08 Apr, 2011
Location: Częstochowa

jak mocować ciężką boazerię? można na klamry?

Post by m-blue » Mon 09 May, 2011

witam,
planuję montaż boazerii na ścianach, z racji, że belki na suficie mam co ok 80cm, na ścianach trochę ponad 60, wymyśliłem, że zrobię to z grubej i szerokiej ( szeroka jest tylko gruba:) ) i planuję kupić 19mm na 146 szerokość.
Teraz pytanie - wydaje mi się, że klamerki to dobry patent i szybszy niż bicie gwoździ pod felc, ale czy takie deski bez problemu utrzymają uchwyty? O ile ściany to pewnie bez problemu, ale co z sufitem?
Nie chcę robić dodatkowej konstrukcji do mocowania częściej niż są belki stąd koncepcja grubej deski.
Pozdrawiam,
Michał


KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

klipsy

Post by KonradJ » Tue 10 May, 2011

Bardzo fajne rozwiazanie ja na te klamerki mowie klipsy,wkladam klipsa we wpust i przystrzeliwuja go pistoletem na szpilki o glowce 1.4 mm do laty,fajna sprawa ,polecam.

m-blue
Posts: 21
Joined: Fri 08 Apr, 2011
Location: Częstochowa

Post by m-blue » Tue 10 May, 2011

ok, dzięki za porade, ale czy to wydoli przy grubych i dość ciężkich deskach? jak to się zachowuje na suficie? Tak samo się układa jak na ścianach?

krzychut
Posts: 33
Joined: Thu 01 Apr, 2010
Location: Chojnice
Contact:

Post by krzychut » Sat 14 May, 2011

To nie jest az tak grube i ciezkie. Smialo mozna robic.

Budek
Posts: 15
Joined: Fri 08 Jul, 2011

Post by Budek » Fri 08 Jul, 2011

No są takie klipsy, co to się rozsuwają końcówki. Klipsy utrzymują do 100kg ciężaru a więc ciężar człowieka.

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Thu 21 Jul, 2011

a można jakiś namiar na te klipsy, bo chyba się nie spotkałem, a tez się zastanawiałem mocno swego czasu jak mocować szalówkę 2cm wewnątrz domku letniskowego aby nie było widać gwoździ lub wkrętów. W sumie zdecydowałem się na wkręty kręcone pod skosem przy piórze, trochę je widać choć się nie rzucają specjalnie w oczy, bo górna deska nie do końca je maskuje. Gwoździe odrzuciłem bo nie mam gwoździarki, a wbijanie młotkiem przy piórze też mogłoby różnie się skończyć dla pióra...poza tym wkręty mocniej trzymają, szczególnie w przypadku gdy deskę trzeba trochę nagiąć czy ściągnąć pasem gdy się lekko wykrzywia...
rps

m-blue
Posts: 21
Joined: Fri 08 Apr, 2011
Location: Częstochowa

Post by m-blue » Thu 21 Jul, 2011

ja kupiłem testowo w castoramie na dziale z boazeriami, znajdziesz też na alegro: http://allegro.pl/uchwyt-montazowy-pane ... 59149.html

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Thu 21 Jul, 2011

takie to znam, ale to raczej do paneli i cieńszych desek, raczej szalówki 2cm i szer 12cm bym na to nie montował
rps



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”