Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadczenia

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
Dorota_
Posts: 3
Joined: Mon 09 Jun, 2014

Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadczenia

Post by Dorota_ » Tue 10 Jun, 2014

Witam,
na początek chciałam się przedstawić, jako nowa uczestniczka forum. Dorota ze Śląska.

Ponieważ wydzierżawiłam 350 m2 działki na ROD, szukam pomysłu na domek.
Ogródek jest jakieś 1000 m od mieszkania, także domek w zamyśle nie ma być do spania i pomieszkiwania, a po prostu do ugotowania wody na herbatę, pomycia naczyń, schowania się przed ew. burzą...itd.
Nie zamierzam go ogrzewać po sezonie.

Domek ma mieć ok 4,5 m szerokości i jakieś 3,5 m głębokości i ma być przedzielony ścianką tak, żeby z szerokości wyodrębnić 1 m na narzędziownię i miejsce na ustawienie toalety przenośnej.
Przed domkiem jakieś 2 m tarasu. Dach dwuspadzisty (jeden spad w stronę tarasu, drugi nad domkiem w jego tył).
Zarys mam. Pytanie jest takie- w jakiej technologii wykonać domek, żeby do takiego użytku był wystarczający.
Oczywiście można wydać 4 tyś i kupić w budowlanej sieciówce gotowy domek, który przy mocniejszym kopnięciu nieco się naruszy, ale za takie rozwiązanie dziękuję :) Z drugiej stronie nie chce wydać 30.000 PLN.
Do wyboru mam albo domek z balika 34-40mm (wtedy w sumie ściana zewnętrzna jest wewnętrzną), albo szkielet drewniany, płyty OSB i obicie z zewnątrz i wewnątrz jakimiś materiałami + te folie i styropian.

Nie chciałabym, żeby przy upale do domku nie dało się wejść, bo będzie jak w piekle (o ile istnieje:), ale czy jest sens wydziwiać z jakimiś foliami, styropianami, skoro nie mam zamiaru bywać na działce z zamiarem przesiadywania w niej, a jedynie przygotowywać jakieś jedzenie, itd?
Nie mam doświadczenia w tym zakresie, więc proszę o Wasze uwagi w tym temacie. Może ktoś użytkuje taki domek z balika i może mi opowiedzieć, jak to się eksploatuje.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Dorota


Darek_M55
Posts: 1
Joined: Wed 02 Jul, 2014
Location: Szczecin
Contact:

Re: Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadcz

Post by Darek_M55 » Wed 02 Jul, 2014

Ja kupiłem gotowy domek ogrodowy i jestem z niego bardzo zadowolony. Korzystam z niego już trzeci rok i jak dotąd, nie musiałem niczego w nim poprawiać. Polecam.

zygi333
Posts: 5
Joined: Wed 09 Jul, 2014
Contact:

Re: Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadcz

Post by zygi333 » Wed 09 Jul, 2014

Darek ma rację kup sobie gotowy domek wybór jest spory i wybierzesz jaki ci będzie najlepiej pasował nie wyniesie dużo drożej i mniej nerwów stracisz

Dorota_
Posts: 3
Joined: Mon 09 Jun, 2014

Re: Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadcz

Post by Dorota_ » Thu 10 Jul, 2014

Gotowy czy nie, interesuje mnie Wasza opinia co do technologii.
Balik 45 mm z ociepleniem dachu czy szkieletowa z wypełnieniem wełną?
Chodzi o to, żeby nie zrobić sauny z domku.
Ot jakie macie doświadczenie w tym zakresie...co by łatwiej mi było podjąć decyzje.
Dzieki z gory!

olo789
Posts: 2
Joined: Mon 14 Jul, 2014
Contact:

Re: Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadcz

Post by olo789 » Mon 14 Jul, 2014

u mnie jest szkieletowa z wełną i nie narzekam żadnej sauny nie ma

AldiS
Posts: 1
Joined: Tue 07 Oct, 2014

Re: Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadcz

Post by AldiS » Tue 07 Oct, 2014

Też myślę o takim domku i rzeczywiście te gotowe domki to fajne rozwiązanie, nawet cena jest spoko.

drewrun
Posts: 35
Joined: Thu 31 Jul, 2014

Re: Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadcz

Post by drewrun » Fri 26 Jun, 2015

nie wiem, raczej trzeba mieć do tego trochę fachowej wiedzy

micitanka
Posts: 6
Joined: Wed 19 Aug, 2015

Re: Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadczenia

Post by micitanka » Mon 31 Aug, 2015

Dziękuję fajne to forum, przydała mi się pewna porada odnośnie posadowienia domku na działce, faktycznie gotowy jest chyba najlepszym pomysłem.

micitanka
Posts: 6
Joined: Wed 19 Aug, 2015

Re: Domek na ogródek działkowy_która technologia z doświadczenia

Post by micitanka » Mon 31 Aug, 2015

Hej słuchajcie znalazłam i kupiłam fantastyczny domek na działkę z instalacją wentylacyjną grawitacyjną, domek ma 2m x 3,5m z dachem spadzistym, schowek na sprzęt w poddaszu, dwa okna i drzwi.



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”