Izolacja domku drewnianego

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
maciejdm1
Posts: 4
Joined: Wed 07 Dec, 2016

Izolacja domku drewnianego

Post by maciejdm1 » Wed 07 Dec, 2016

Witam. Jestem w trakcie budowy domu drewnianego szkieletowego. Chciałbym go ocieplić wełną mineralną gr 15 cm. Chcę zastosować izolację wiatroszczelną i paroizolację. W załączniku jest foto jak wyglądają ściany od wewnątrz. Planuję najpierw w całości wyłożyć ścianę izolacją wiatroszczelną wywijając ją na boazerii i deskach konstrukcyjnych w jednym kawałku. Będę mocował przy pomocy takera. Następnie na wcisk ułożę wełnę i wykonam drewnianą konstrukcję do płyt rigips. Takerem zamocuję na niej paroizolację i położę rigips. Czy dobrze to wykonam?
Attachments
IMG_20161016_143153-600x1068.jpg
Widok ściany


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by majek85 » Wed 07 Dec, 2016

deska zewnętrzna->wiatroizoacja-> szkielet ścian-> wypełnienie go wełną -> paroizolacja->stelaż pod k-g-> płyty k-g tak to powinno wyglądać
Twój sposób nie jest zły, choć bardziej pracochłonny a paroizolacja będzie bardziej narażona na uszkodzenia

maciejdm1
Posts: 4
Joined: Wed 07 Dec, 2016

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by maciejdm1 » Wed 07 Dec, 2016

Masz na myśli ułożenie wiatroizolacji - odnośnie pracochłonności? A dlaczego paroizolacja będzie narażona na uszkodzenia?

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by majek85 » Wed 07 Dec, 2016

wystarczy przeczytać artykuły zamieszczone na głównej stronie http://budujzdrewna.pl/category/technol ... c-przegrod
Wiatroizolacje jest trudniej ułożyć od środka i nie chroni wtedy konstrukcji ściany. Odstęp między k-g a paroizolacją robi się po to aby puścić tamtędy kable, rury itp aby nie dziurawić foli, np. w zimie nie będzie wiać ci zimne powietrze przez gniazdka itp. Polecam przeczytać artykuły zamieszczone na tej stronie

maciejdm1
Posts: 4
Joined: Wed 07 Dec, 2016

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by maciejdm1 » Wed 07 Dec, 2016

majek85 wrote: Wiatroizolacje jest trudniej ułożyć od środka i nie chroni wtedy konstrukcji ściany.
A czy mogę ułożyć izolację tylko między pionowe deski konstrukcji? Czy między paroizolacją a płytą GK zachować jakiś odstęp?

worelaf
Posts: 1
Joined: Wed 18 Jan, 2017

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by worelaf » Wed 18 Jan, 2017

tylko między pionowe? Chyba nie bardzo

Paulina82
Posts: 8
Joined: Mon 02 Jan, 2017

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by Paulina82 » Thu 02 Feb, 2017

Najlepsza będzie izolacja pianka poliuretanową. Taka pianka nadaje się do zastosowania na konstrukcjach drewnianych. My ocieplaliśmy własnie w tej technologii domek na działce i się super sprawdza.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by majek85 » Thu 02 Feb, 2017

Paulina82 wklej prosze foto tego domku na twojej działce ocieplonego tą metodą, bo niewierze że ktoś to zrobił

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by Wojciech Nitka » Fri 03 Feb, 2017


maciejdm1
Posts: 4
Joined: Wed 07 Dec, 2016

Re: Izolacja domku drewnianego

Post by maciejdm1 » Wed 08 Mar, 2017

Trochę zmieniłem koncepcje - zamiast drewnianej konstrukcji pod płyty GK chce dać płyty OSB 12mm. Stwierdziłem, że drewniana konstrukcja może być słaba. Po wstępnym policzeniu kosztów zakupu wszystkich el.do konstrukcji z profili i czas jaki zajęło by mi jej wykonanie, pomyślałem o użyciu płyt OSB. Tu mam pytanie odnośnie paroizolacji czy montować ją od strony wełny czy między OSB a GK? I czy wogóle będzie potrzebna, będę korzystał z domku jedynie wiosną i latem.



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”