Domek na betonach

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
Arnold
Posts: 1
Joined: Sat 20 May, 2006
Location: Chorzów

Domek na betonach

Post by Arnold » Sat 20 May, 2006

Mam pytanko czy taki domek letniskowy
http://www.talbud.pl/michal_r.html może być postawiony na bloczkach betonowy czy konieczne jest wykonanie fundamentów 120cm głębokich 20cm szerokich??? Tak twierdzi mój kierownik budowy (domek letniskowy, a działka budowlana konieczny był kierownik) w przyszłości chcę przenieść domek jak będę budował dom mieszkalny więc te fundamenty nie bardzo mi pasują.

Pozdrawiam Arnold
Gilowice k/Żywca


grubus2
Posts: 3
Joined: Sat 15 Apr, 2006
Location: kuj-pom

troche o podlozu

Post by grubus2 » Wed 31 May, 2006

cze przepr ze tak pozno sie odzywam ale po pierwsze postaw bloczki po legarami w jak najwiekszej ilosci bo laza krety ja musialem uzupelniac bo opadlo kilka o 20 cm , konstrukcje legarów wew i zewnetrzxnych połacz z wierzchu blachami tak mi zrobil stolarz ale wewnatrz polacz tez katownikami z dziurami na wkrety i gwozdzie , uzywaj ocynkowanych gwozdzi ,zewnetrzne bloczki musza byc oddzielone najlepiej folia a bezposrednio pod legarem tez bym dal izolacje tak zeby nie byla widoczna na zewnatrz, no i jeszcze wysokosc na zewnatrz ja zrobilem na wys dwa bloczki lecz teraz bym zrobil na 4 bo jak nawiozlem ziemi tyo popiewrwsz nadal kret lazi i zima snieg zalega troche na scianach , aha pod domkiem i bloczkami zdejm humus a jak by ci sie nie chcialo to chociaz pod bloczkami az do warstwy piasku , a jak by ci sie nie chcialo pod calym domkiem to tak zgrubsza zdejmij i wysyp piaskiem bedzie suchutko wykorzystaj bloczki wewnatrz legarow i pod nimi jako podstawe podłogi kladz deski o wysokosci legara na ukos opierajac na bloczkacha wlasciwie ich czesci wystajacej spod legara, ja nie przybilem do legarów ale warto to zrobic , pozniej na to deski 20 mm, na deski w srodku domku folia isolver choc moze byc budowlana. a na to plyty pazdzierzowe nie wiem chyba byłu 16 mmm i na to kafle na osakryl , wklej wklilem siatke taka z pcv cienka, plyty pazdzierzowe wkretami co 20 30 cm do podłoza - uzyj takich nie wiekszych niz grubosc podłogi ale do legarowi desek podtrzymujacych podłoge wieksze , podłoga nie moze sie byjac nawet drgnac no moze troche aha wszystkie deski i legary i plyty zaimpregnowalem solnym preparatem/uzywalem do impregnacji opryskiwacza i szer pedzli 2 do3 razy / a legary drewnochronem, jak bedzie ktos ci robil to zwroc uwage zeby malowal legary przed polozeniem bo opendzluje ci z wierzchu pozdr grubius no i to co chzesz bloczki na letnisko sa wystarczajace tylko wode odprowadz poza domek , bardzo by mi sie przydalo teraz ocieplenie rur wodociagowych podobno sa teraz nawet takie izolacje otuliny grzejne ,cos bys chcial jeszcze to napisz aha jak zrobisz fundamenty to bedzies placil podatek , wszystkie przewody elektryczne pod domkiem daj z zapasem , i rury tez bo zima i tak troche podniesie wywirtznik do kanalizacji tez jak nie wystarczy to do ryru spustowj z dachu podłacz uff konczyla mi sie wena
lubie ciepełko :))

Post Reply

Return to “Domki letniskowe”