Okresowe ogrzewanie w domku letniskowym, obawy o skraplanie...

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Okresowe ogrzewanie w domku letniskowym, obawy o skraplanie...

Post by tymczasowy13 » Wed 29 Aug, 2018

Dzień dobry,
tym razem mam zapytanie odnośnie okresowego dogrzewania w domku letniskowym modułowym...
Chodzi o czasami jednodniowe, czasem dwudniowe pobyty w okresie jesiennym, podczas których wymagane będzie podniesienie temperatury w domku. Stoję przed dylematem jaki sposób ogrzewania wybrać.
Najbardziej do szybkiego dogrzania pasuje mi koza, ale czy podczas gwałtownych i często występujących zmian temperatury podczas ogrzewania nie będzie dochodzić do regularnego skraplania się wody w ścianach domku? (ściana od wewnątrz - deska boazeryjna/folia izolacyjna/wełna/folia paroprzepuszczalna/deska elewacyjna) Tego co w ścianie nie widać, nawet mógłbym o tym skraplaniu nie wiedzieć, a tam są elementy konstrukcyjne drewniane utrzymujące całą konstrukcję oraz wełna...
Czy moje obawy są uzasadnione? Czy może lepiej pomyśleć o ogrzewaniu, które nie podnosi tak gwałtownie, tak szybko temperatury jak koza? Gdzieś przy różnicy temperatur musi się wykroplić. Macie jakieś doświadczenia tego typu przy domkach modułowych?


Post Reply

Return to “Domki letniskowe”