Prawidłowa izolacja zewnętrzna drewnianej ściany szczytowej

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
mwo71
Posts: 2
Joined: Mon 12 Feb, 2018

Prawidłowa izolacja zewnętrzna drewnianej ściany szczytowej

Post by mwo71 » Mon 22 Jul, 2019

Witam,
Mam pytanie jak prawidłowo ocieplić z zewnątrz drewnianą ścianę szczytową?

Mam murowany budynek z drewnianym szczytem. Mur ocieplam styropianem 12cm przy pomocy kleju w zaprawie i warstwy zewnętrznej siatki.
Chciałbym się dowiedzieć, jaki powinien być prawidłowy przekrój drewnianej ściany szczytowej, jeśli ocieplałbym ją z zewnątrz wełną?

Ściana szczytową jest wykonana z desek pióro-wpust o grubości 1.6cm. Zależy mi na uzupełnieniu elewacji, która będzie pogrubiona o styropian. Tak, aby całość można było zlicować z murem i pokryć tynkiem.
Termoizolacja jest drugorzędna, ponieważ pomieszczenie będę ocieplał poziomo, kładąc wełnę na stropie.
Czy mogę kleić wełnę do desek na klej w pianie i wkręty? Czy też najpierw przykryć deski paroizolacją a następnie mocować tylko na wkręty? Tak aby z zewnątrz na wełnę położyć warstwę kleju z zatopioną siatką i całą ścianę (mur + drewniany szczyt) otynkować.
Czy też mylę się i powinienem zachować dwa rodzaje elewacji. Część murowaną ocieplić styropianem i otynkować a część szczytową ocieplić wełną. Następnie wykończyć ją deskowaniem z odpowiednią przerwą wentylacyjną?
Przestrzeń nad stropem nie będzie użytkowa. Planuję umieścić tam boiler na wodę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


mwo71
Posts: 2
Joined: Mon 12 Feb, 2018

Re: Prawidłowa izolacja zewnętrzna drewnianej ściany szczytowej

Post by mwo71 » Mon 22 Jul, 2019

W załączniku dodaję zdjęcie obecnej elewacji.
Attachments
IMG_20190714_184352.jpg

Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”