jak naprawić paroizolację

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
Kingaa
Posts: 2
Joined: Thu 18 Jan, 2024

jak naprawić paroizolację

Post by Kingaa » Thu 18 Jan, 2024

Witam serdecznie.
Piszę z prośbą o radę. Wybudowaliśmy dom szkieletowy. Do stanu deweloperskiego budowany był przez jedną firmę. Dom obecnie jest wykończony, łazienki, podłogi, pomalowane ściany. Jeszcze nie mieszkamy, więc dopiero podczas niedawnych silnych wiatrów zorientowaliśmy się, że domu nie da rady dogrzać, nie tylko wieje z kontaktów, ale wieje po ścianach. Zrobiliśmy badanie Blower Door z termowizją (tak tak, wiem, dużo za późno, teraz już wiem, że trzeba było to zrobić dawno temu, przed położeniem płyt gk i boazerii) i okazało się oczywiście, że wieje zimnem - nie tylko z kontaktów, ale na wszystkich łączeniach ścian zewnętrznych między sobą, z podłogą, stropem, dachem. Oderwaliśmy jeden ćwierćwałek na łączeniu boazerii na skosie ze ścianą pionową, a tam luźna krawędź folii paroizolacyjnej i wychodzi wełna. Podejrzewam, że tak jest wszędzie.
Nasz błąd, że w jakiś głupi sposób zaufaliśmy firmie wykonawczej, że nie sprawdziliśmy łączeń folii, że zaufaliśmy kierownikowi budowy itd. Ale już za późno, stało się, teraz trzeba z tego wybrnąć.
Dlatego mam pytanie - czy są jakieś metody, aby to naprawić bez rozbierania wszystkich płyt gk i boazerii? nie chodzi mi o prowizoryczne załatanie, żeby nie było widać problemu, tylko naprawę zgodnie ze sztuką, aby problem nie wyszedł po raz kolejny za kilka lat...
Jestem przed spotkaniem z wykonawcą, chciałabym wiedzieć, czego mam wymagać, na jakie rozwiązania mogę się zgodzić, a na jakie nie.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: jak naprawić paroizolację

Post by Wojciech Nitka » Mon 22 Jan, 2024

Masz bardzo duży problem,
Napisz do nas. Wyślij projekt, umowę z wykonawcą, dokonane badania.
Zobaczymy co da się zrobić.
cbd@budujzdrewna.pl

Kingaa
Posts: 2
Joined: Thu 18 Jan, 2024

Re: jak naprawić paroizolację

Post by Kingaa » Mon 22 Jan, 2024

Dziękuję bardzo, napisałam maila.
Pozdrawiam.

On11
Posts: 6
Joined: Tue 09 Jan, 2024

Re: jak naprawić paroizolację

Post by On11 » Mon 26 Feb, 2024

Proponuję skoncentrować się na naprawie izolacji termicznej poprzez uszczelnienie szczelin i łączeń folii paroizolacyjnej oraz rozważenie dodatkowej warstwy izolacji termicznej w miejscach problematycznych. Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa budowlanego, aby uzyskać kompleksowe zalecenia dotyczące trwałej i skutecznej naprawy.


Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”