pęknięcia w narożnikach ścian

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
marzuś
Posts: 5
Joined: Mon 12 Nov, 2007

pęknięcia w narożnikach ścian

Post by marzuś » Sat 08 Nov, 2008

Mam problem. Otóż w nowo wybudowanym domu (kanadyjka) wystąpił problem pęknięcia ścian gipsowo-kartonowych wewnątrz budynku w narożnikach. Co może być przyczyną? Nasz wykonawca twierdzi że to normalne i uzupełnia szczeliny akrylem. A problem w dalszym ciągu powraca. Budynek jest jeszcze nie zamieszkany ale ogrzewany.


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 09 Nov, 2008

Pisze sie o tym na tym forum, m. in. przyczyna moze byc zle wysuszone drewno, zle zmontowane plyty, poszukaj odpowiedzi przez wyszukiwarke

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 09 Nov, 2008

Witam
ja zacząłem właśnie 4 rok mieszkania w kanadyjczyku, budowa zakończyła się końcem października i na początku listopada już mieszkałem
pęknięcia pojawiły się i owszem po około roku (to normalne) ,ale było ich tak mało i były tak niewielkie (jeszcze są:):), że czekam z ich usunięciem do czasu ewentualnego malowania, zrezygnowałem z ich usuwania pomimo,że firma budująca dom była bardzo chętna do ich usunięcia w ramach gwarancji ( zresztą było to zapisane w umowie)

w Twoim przypadku coś nie jest do końca w porządku.... tak jak napisał Alek....źle wysuszone drewno, zły montaż ??
pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 09 Nov, 2008

marzuś wrote:wystąpił problem pęknięcia ścian gipsowo-kartonowych wewnątrz budynku w narożnikach
Czy zostały zastosowane listwy narożna, a jeśli tak to jakie ?

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: pęknięcia w narożnikach ścian

Post by Wojciech Nitka » Sun 09 Nov, 2008

marzuś wrote:w nowo wybudowanym domu (kanadyjka) wystąpił problem pęknięcia ścian gipsowo-kartonowych wewnątrz budynku w narożnikach. Co może być przyczyną?
Przyczyn może być wiele, które między innmi zostały już tu wymienione, a zatem;
- niewłaściwy montaż, w tym możliwy brak taśmy w narożnikach,
- wilgotne drewno, które wysychając kurczy się i skręca,
- brak słupka podpierajacego płytę gipsową. To często spotykany na budowach błąd; firma stawiajaca konstrukcję nie do końca wykańcza narożnik, nie dając dodatkowego słupka pod oparcie płyty gipsowej, a firma montująca płyty gipsowo-kartonowe, nie mając pod ręką drewna i stosownych narządzi odpuszcza sibie ten problem, łącząc płyty w narozniku bez prawidłowego podparcia.

Przy okazji polecam - http://www.szkielet.pl/problemy_technol ... owej&id=16

ania76
Posts: 14
Joined: Mon 19 Jan, 2009
Location: 3city

Post by ania76 » Wed 24 Jun, 2009

Witam!
Panie Wojciechu czy w przypadku barku tego słupka podtrzymującego, można to jeszcze jakoś poprawić? Czy ściany będą w nieskończoność ze szczelinami?
Pozdrawiam,
Ania

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Wed 01 Jul, 2009

ania76 wrote:Panie Wojciechu czy w przypadku barku tego słupka podtrzymującego, można to jeszcze jakoś poprawić? Czy ściany będą w nieskończoność ze szczelinami?
jasne ze mozna. trzeba wyciac ta czesc plyty gk i wstawic brakujacy slupek tam gdzie brakuje. brzmi brutalnie ale to nie jest az takie straszne. poza tym nie ma drogi na skroty.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

ania76
Posts: 14
Joined: Mon 19 Jan, 2009
Location: 3city

Post by ania76 » Mon 20 Jul, 2009

Dzięki Greg za odp. :smile:



Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”