wykończenie drzwi tarasowych

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
doktor kidler
Posts: 2
Joined: Fri 13 Apr, 2012

wykończenie drzwi tarasowych

Post by doktor kidler » Fri 13 Apr, 2012

Witam.
Jestem tu nowy i po zakupie domku letniskowego w konstrukcji szkieletowej okazało się, że w ścianie zadomowił się grzyb. Mam ekipę która będzie ścianę rozbierała i i będą robili to co będzie konieczne. Być może on będą wiedzieli wszystko co i jak trzeba zrobić ale ja chcę mieć możliwość kontroli tego co robią i w zasadzie nie wiem chyba jeszcze jak można bezpiecznie wykończyć drzwi tarasowe które będą w miejscu gdzie kiedyś było jedynie okno. Grzyb wdał się przez źle wykonane parapety z kafelek i po wypłukaniu fugi do środka dostała się woda. Parapety w oknach będą wymienione ale nie wiem jak wykończyć z sensem próg przy drzwiach. Na zewnątrz zrobię schody z kostki brukowej. Ściany zewnętrzne będą wykończone płytą OSB, folią wiatroizolacyjną, styropianem frezowanym i na to tynk akrylowy oczywiście z siatką klejem itp. Chodzi mi głównie o jakiś pomysł żeby nie trzeba było dawać blaszanego parapetu.Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.


User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Fri 13 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

doktor kidler
Posts: 2
Joined: Fri 13 Apr, 2012

Post by doktor kidler » Fri 13 Apr, 2012

Niestety próg betonowy nie wchodzi w grę bo nie chcę robić fundamentów. Poza tym też jakoś musiałbym wykończyć połączenie progu z budynkiem poniżej drzwi więc problem nie zniknąłby.


Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”