Domek

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
ARABELLA
Posts: 3
Joined: Tue 17 Dec, 2013

Domek

Post by ARABELLA » Tue 17 Dec, 2013

Witam serdecznie wszystkich :grin:
Na wiosnę będę posiadaczką domku budowanego szkieletowo o powierzchni 20 mkw i stąd moje pytania.
Jeżeli domek będę użytkowała od wiosny do jesieni to czy jest sens ocieplania? Właściciel firmy, która będzie montowała domek doradził, że to strata pieniędzy i tylko dach ociepli, co spowoduje obniżenie temperatury wewnątrz latem, a podwyższenie jesienią i zimą. Czy ma on rację ? Jeśli tak to, jakie jest prawidłowe ocieplenie dachu (jakie elementy powinny być po kolei) ? Dodam, że grubość deski elewacyjnej wynosi 28 mm, a poszycie dachu to płyta osb, ale nie znam grubości. Może lepiej ocieplić podłogę zamiast dachu? Cała konstrukcja będzie stała na bloczkach betonowych. I jeszcze jedno pytanie - czym najlepiej zabezpieczyć elewację na zewnątrz? Jakie preparaty,firmy polecacie? Czytałam sporo na ten temat i wydaje mi się, że najlepszy byłby impregnat z woskiem albo olej, ale nie wiem czy się nie mylę. Bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania.


User avatar
andstach1
Posts: 80
Joined: Wed 23 Feb, 2011

Post by andstach1 » Fri 20 Dec, 2013

Witam, bardzo wiele danych brakuje, żeby można było coś podpowiedzieć.
- jaki to budynek - zdjęcie, link, szkic ...
- jaka jest konstrukcja ściany,
- jaka jest konstrukcja dachu,
Czy jest to domek letniskowy ?
pozdrawiam,

ARABELLA
Posts: 3
Joined: Tue 17 Dec, 2013

Post by ARABELLA » Fri 20 Dec, 2013

Tak chodzi o domek letniskowy,działkowy szkielet z łat i do tego są mocowane deski elewacyjne,dach dwuspadowy pokryty płyta osb i na to gont bitumiczny Coś takiego :)
Attachments
p186sci06ebmfhm41gu932s1vj2b.jpg

User avatar
andstach1
Posts: 80
Joined: Wed 23 Feb, 2011

Post by andstach1 » Fri 20 Dec, 2013

Witam, jeżeli jest to domek letniskowy, użytkowany w okresie od wiosny do jesieni, nie ma potrzeby ocieplania go. Ocieplenie samego dachu, również niewiele da. Z reguły będąc na działce - nie siedzi się w domku - tylko na zewnątrz, ma on przynieść schronienie np.: w przypadku nieoczekiwanego deszczu ...
pozdrawiam,

ARABELLA
Posts: 3
Joined: Tue 17 Dec, 2013

Post by ARABELLA » Sat 21 Dec, 2013

No tak niewiele da ocieplenie dachu, ale chodzi o to, żeby latem nie było tam gorąco od gontów. Dziękuję bardzo za odpowiedź
A czym zakonserwować elewację ?



Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”