Rekuperacja w domu szkieletowym

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Post Reply
KalinowskiJ
Posts: 5
Joined: Thu 02 Jun, 2016

Rekuperacja w domu szkieletowym

Post by KalinowskiJ » Thu 02 Jun, 2016

Witam,

Zastanawiamy się nad wyborem sposobu ogrzewania domu i myślimy nad instalacją rekuperacji. Czy ktoś z użytkowników może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie? warto jest wydać dodatkową kasę czy lepiej zastosować tradycyjne ogrzewanie, ze względu na niższy koszt instalacji ? Domy szkieletowe są same w sobie bardzo ciepłe, więc trudno ocenić czy w tym przypadku całość się zwróci i jeśli tak to po ilu latach.


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Rekuperacja w domu szkieletowym

Post by majek85 » Thu 02 Jun, 2016

podobny temat już był opcja "szukaj".
Ja się dziwie jak można nie zakładać rekuperacii w nowym domu, albo same wentylacji mechanicznej, koszt ten sam co wentylacji grawitacyjnej, a rekuperator to mnie niż 1% budowy. A w domu zawze est świeże powietrze, brak zapachów z kuchni , brak wilgoci itp
A stwierdzenie "Domy szkieletowe są same w sobie bardzo ciepłe" to tak nie do końca,bo bez odpowiedniej izolacji to raczej murowany wychodzi korzystniej. I rekuperaca nie jest metodą ogrzewania " warto jest wydać dodatkową kasę czy lepiej zastosować tradycyjne ogrzewanie, ze względu na niższy koszt instalacji ?" Jest metodą wentylacji! Warto odrazu zrobić GWC

KalinowskiJ
Posts: 5
Joined: Thu 02 Jun, 2016

Re: Rekuperacja w domu szkieletowym

Post by KalinowskiJ » Fri 22 Jul, 2016

Dzięki za odpowiedź. Czy wykonywałeś taką instalację w swoim domu - rekuperacja + GWC? Możesz coś powiedzieć o łącznych kosztach wykonania?

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Rekuperacja w domu szkieletowym

Post by majek85 » Fri 22 Jul, 2016

tak mam reku + GWC, Koszt rekuperatora + kanały wentylacyjne (zielone niby antybakteryjne)+ skrzynki rozdzielcze + łaczenia =ok 3500zł
koszt GWC rurowy 37m ok 1000zł,
wykonanie własne GWC 1dzeń, reku 1dzeń
powodzenia;)


Post Reply

Return to “Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”