kwaśny zapach

Dyskusja na temat błędów popełnianych w budownictwie szkieletowym.
Bartosz Mikolajczak

kwaśny zapach

Post autor: Bartosz Mikolajczak » sob 04 lut, 2017

Witam serdecznie,

Ostatniego lata w drewnianym domku letniskowym zrobiliśmy z ojcem drobną przeróbkę w łazience. W wyniku tej przeróbki zainstalowaliśmy na 3 ścianach płytę OSB. Płytę OSB mieliśmy od jakiegoś czasu (może 4 lata) po prosu w jej miejsce daliśmy coś innego a ją postanowiliśmy użyć ponownie. Od momentu przeróbki w łaziance utrzymuje się charakterystyczny kwaśny zapach. Nie mam tam jeszcze zainstalowanej wentylacji więc czuć to dość mocno. Czy mógłbym prosić o poradę co może być powodem? Bo nie sądzę by była to instalacja ani wodna ani elektryczna ani styropian. Obawiam się, że może to być np. formaldehyd . Czy mam rację?

Z góry dziękuję za pomoc
Bartosz Mikołajczak

Hipnagogia

Re: kwaśny zapach

Post autor: Hipnagogia » wt 18 kwie, 2017

Możliwe, że to właśnie on jest przyczyną tego nieprzyjemnego zapachu. Kiedyś miałem podobny problem, właśnie również z płytami. U mnie pomogło regularne wietrzenie ale kilka tygodni się męczyłem.

smertelk

Post autor: smertelk » czw 20 lip, 2017

A co jeśli wietrzenie nie pomoże? Są jakieś inne sposoby na rozwiązanie takiego problemu?

Fogg

Post autor: Fogg » pn 28 sie, 2017

Trudna sprawa. Z pewnością nie interesuje Cię żadne rozwiązanie oparte na samym maskowaniu zapachu.

Andco984

Post autor: Andco984 » ndz 20 maja, 2018

może zainstalować wentylacje, może poprostu jakieś grzyby tam się rozwijają

majkamitrega

Post autor: majkamitrega » śr 11 lip, 2018

No to sama wentylacja nic nie da - trzeba jeszcze urządzić gruntowne odgrzybianie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Najczęściej popełniane błędy w budownictwie szkieletowym”