Schody i taras drewniany

Dyskusja na temat prawidłowo wykonanych elementów domów szkieletowych
Post Reply
lemmar
Posts: 10
Joined: Sat 09 Oct, 2010

Schody i taras drewniany

Post by lemmar » Fri 20 Sep, 2019

Witam, chcę w swoim domu wykonać schody drewniane i taras takie jak na tym blogu http://www.blogibudowlane.pl/blog/Toronto/631 tyle że w trzy strony. Nie znalazłem nigdzie informacji jak połączyć takie schody czy taras z domem. W moim domu pierwszy stop nad pustką jest drewniany belki 23,5cm. Jestem przed izolacją zewnętrzną wełną mineralną 15cm. Na blogu z załączonego linku wygląda jak by w miejscu podestu nie było izolacji zewnętrznej ściany. Czy ktoś posiada szczegółowe zdjęcia, opis lub doświadczenie przy tego typu konstrukcjach?

Pozdrawiam


lemmar
Posts: 10
Joined: Sat 09 Oct, 2010

Re: Schody i taras drewniany

Post by lemmar » Mon 23 Sep, 2019

Znalazłem na jednej stronie tak obrobione te elementy jak na zdjęciach z załącznika. Widać że na wiatroizolację założona jest jakaś czarna membrana. Nie wiem co to jest, jakaś papa czy folia? Widać też że jest jakaś obróbka blacharska. Widzę że nie ma w tym miejscu izolacji z wełny tak jak na całym domu? Nie wiem też czy między budynkiem a drewnianym podestem jest jakaś dylatacja? Czy dylatacja jest między deskami tarasowymi a domem? Proszę o porady kogoś kto wie dokładnie jak to jest wykonane.
Attachments
qb3.jpg
(30.94 KiB) Not downloaded yet
ab4.jpg
(66.06 KiB) Not downloaded yet
ab2.jpg
(62.22 KiB) Not downloaded yet
ab1.jpg
(56.74 KiB) Not downloaded yet

Post Reply

Return to “Prawidłowo wykonane elementy domów szkieletowych”