Firmy Szczecin

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Sanderus
Posts: 3
Joined: Wed 23 Jul, 2008

Firmy Szczecin

Post by Sanderus » Mon 28 Jul, 2008

Witam poszukuje firm z szczecina i jego :)


redi21
Posts: 2
Joined: Thu 06 Nov, 2008

Post by redi21 » Tue 18 Nov, 2008

Witam wszystkich
Również dołączam się do poszukiwań solidnej firmy w zachodniopomorskim, na dzień dzisiejszy mam do prześwietlenia 4 firmy zajmujące się budową domów systemem szkieletowym:
VALDI CONSTRUCTION ___ SZCZECIN www.valdiconstruction.pl
LIGAR _________________STARGARD www.ligar.com.pl
KOPA HAUSE ____________BARLINEK www.kopahaus-barlinek.pl
GALENA ________________POLICE www.galenapolice.pl
Bardzo proszę piszcie opinie na temat tych firm, swoje doświadczenia.
Budowę planuję na III kwartał 2009 roku, wybrałem projekt http://www.domywstylu.eu/projekty/jedno ... .php#rzuty
Proszę o rady, na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze firmy, podpisywaniu umowy, i w ogóle przy budowie domu właśnie takim sposobem.
POZDRO

redi21
Posts: 2
Joined: Thu 06 Nov, 2008

Post by redi21 » Tue 18 Nov, 2008

Witam ponownie
Dodatkowo 2 firmy znalazłem do waszej opini:
CANADA SYSTEM _______ SZCZECIN www.canadasystem.pl
EKO III _________________ STRAGARD www.eko3.stargard.pl
Piszcie
POZDRO

gryfland
Posts: 2
Joined: Wed 07 Jan, 2009

Post by gryfland » Wed 07 Jan, 2009

Witam,
sam jestem zainteresowany firmami z zachodniopomorskiego.
Nie zauważyłem żeby powyżej była wymieniona firma: Rega M. H. Gajdel sp. j. - http://www.domy-z-drewna.org/index.php

Tulipan
Posts: 5
Joined: Mon 26 Jan, 2009

Rega

Post by Tulipan » Tue 27 Jan, 2009

Polecam ta firme, mimo ze nie sa tani ale nie oszczedzaja pieniedzy na konstrukcji drewnianej. Pierwsza klasa, jesli chodzi o domy drewniane. Pan Henryk sam dopilnowuje montazu elementow na budowie. Zadko sie spotyka aby wlasciceil byl az tak czesto na budowie, wszystko dopracowane perfekcyjnie kazdy zamek w krokwi itp. wiele by pisac , mozna obejzec jego domy, oraz referencje klijentow. :smile:

Rafał Derlatka
Posts: 2
Joined: Sat 31 Jan, 2009
Location: Zielona Góra

Post by Rafał Derlatka » Sat 31 Jan, 2009

Firma REGA - nie jest tania? czy może mi ktoś podąć koszt netto 1m2 - Przy domu parterowym - dwuspadowy dach, (pow użytkowa 144m2, zabudowy ok 180m2)-

Tulipan
Posts: 5
Joined: Mon 26 Jan, 2009

odp

Post by Tulipan » Thu 05 Feb, 2009

Nie wiem ile bierze Heniu za metr kw, kiedys brał 2400zł. Masz strone internetowa Regi, masz tel dzwon. Mozliwosc negocjacji cen. Wszystko zalezy jakie materiały bedziesz chciał, dachowke, itp.Pozdrawiam

Rafał Derlatka
Posts: 2
Joined: Sat 31 Jan, 2009
Location: Zielona Góra

Post by Rafał Derlatka » Sun 08 Feb, 2009

Już dzwoniłem, dziękuję - na razie wstępne rozpoznanie ok.

Altager
Posts: 4
Joined: Wed 04 Feb, 2009

Post by Altager » Sun 08 Feb, 2009

Witam szczecinian i nie tylko
po dwóch miesiacach intensywnych poszukiwań podzielę się krótko swoimi doświadczeniami i subiektywnymi (nie stronniczymi) odczuciami;
VALDI CONSTRUCTION - nie polecam - chyba mają kłopoty
CANADA SYSTEM - wszystkowiedzący najlepiej właściciel skutecznie mnie odstraszył - prawdopodobnie mają dużo ukrytych cen
KOPA HAUSE - mi wystarczyło poczytać forum żeby ich skreślić ze swojej listy
EURODOM - wygląda dobrze, ale mają raczej mało doświadczeń z inwestycjami większymi niż domki letniskowe, stanowczo za duża pierwsza wpłata
REGA - słyszałam dużo dobrych opinii ale sama nie sprawdzałam - trochę za drogo
GALENA - przez chwilę to był mój wybór ale wzrost kursu euro zmusił mnie do zrezygnowania - budują z drewna fińskiego - oglądałam budowę w jej trakcie - nie jestem fachowcem, ale dla mnie wszystko było ok, właściciel bardzo otwarty na rozmowy i sugestie, nawet w kwestii płatności
HORTUS - to mój aktualny wybór, właśnie prowadzę rozmowy
Życzę wszystkim powodzenia w poszukiwaniach i trafnych własnych decyzji

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 08 Feb, 2009

Tu jest cos napisane, choc troche w zagmatwany sposob o Twoim wyborze:
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... sc&start=0

Altager
Posts: 4
Joined: Wed 04 Feb, 2009

Post by Altager » Mon 09 Feb, 2009

Hej alek, juz to przerobiłam. Dyskusja faktycznie trochę zagmatwana, ale nie znalazłam firmy o której byłoby tylko dobrze napisane. Jestem; po pierwsze dociekliwa a po drugie po budownictwie, więc Hortus przeszedł u mnie wstępny ranking a teraz rozmawiamy. To jeszcze nie przesądza o powierzeniu tej firmie budowy mojego "królestwa". Ale dzięki za podpowiedź. :wink:

Tulipan
Posts: 5
Joined: Mon 26 Jan, 2009

Rega

Post by Tulipan » Sat 28 Feb, 2009

Dlaczego? Przeciez jak budujecie dom to nie z miesiaca na miesiac, jedzcie na budowe domu ktory powstaje, ktory jest budowany faktycznie. nie dajcie sie nabierac przedstawiciela lub kierownictwu ze wciskaj kit. po pierwsze sprawcie grubosc konstrukcji z skad te drzewo pochodzi, tutaj najwiecej firmy oszczedzaja, itp. Nie polecam firmy domek z Ostrowa i firmy Wrkm wczesniej WRW ltd Robert Woźniak, oni tak oszczedzali na konstrukcji ze konstrukcja dachu zagieła sie pod ciezarem dachowki, a minał pierwszy sezon zimowy. strach pomyslec co bedzie pozniej. Obecnie te firmy maja sprawy sadowe. Wystarczy jechac na budowe gdzie powstaje dom, zrobic zdjecia, na spokojnie pogladac i pozniej ocenic co Ci wciskaj a co jest faktyczne. Moze Rega nie jest tania ale firma godna polecenia. konstrukcja pierwsza klasa.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Thu 12 Mar, 2009

Nie widzisz, że robisz ANTYREKLAMĘ firmie REGA.
My bywalcy tego forum się na takie rekalmowe wypowiedzi nie dajemy już nabrać. A Ty nowa na Forum i od razu z reklamą firmy? Baju, baju. Co na to administrator?

OiM
Posts: 1
Joined: Mon 20 Apr, 2009

Post by OiM » Mon 20 Apr, 2009

Witamy,

Jesteśmy po pierwszym kontakcie z firmą Rega. Wizyta na placu budowy, następnie w siedzibie firmy spotkanie z właścicielami. Wszystko wygląda naprawdę profesjonalnie, właściciele nie serwują marketingowego ciasteczka, ale realnie opisują co i jak robią. Jest jedno małe "ale" - cena, która dla nas jest nie do przełknięcia.

Bardzo blisko naszej działki swoją siedzibę ma firma "Galena" z Polic. Prosimy o opinie dotyczące tej firmy. Ktoś budował z nimi, miał taki zamiar?

Pozdrawiamy

szkieletor
Posts: 16
Joined: Thu 01 Mar, 2007
Location: zachodniopomorskie/szczecin

Post by szkieletor » Sat 23 May, 2009

Witam
W połowie czerwca będzie stal nasz mały domek dla gości o pow.uż. 50 m2 .....a....... we wrześniu dom mieszkalny 130m2.
Budujemy z Galeną- p. Galewski to według mnie jedyna osoba godna zaufania jeśli chodzi o szkielet w rejonie szczecina. Postawił ponad 200 takich konstrukcji i sam mieszka w takim domu w którym byłem i oglądałem.
Obecnie odwiedzamy regularnie budowę którą kończy.Rozmawialiśmy z inwestorami którzy kilka lat temu postawili z GALENA dom i są zadowoleni, a domy maja się dobrze.
Co do ceny należy pamiętać , że tanio nie zawsze idzie w parze z dobrze. Cena z czegoś wynika.

Alfi3
Posts: 9
Joined: Wed 15 Apr, 2009

Post by Alfi3 » Sat 28 Nov, 2009

Polecam firmę Construction of House ( dompassywny dbv.pl ) z woj zachodniopomorskiego. Budowali dom w Tarnowskich Górach i przyglądałem się tej firmie z zainteresowaniem tak szybko ustawienia konstrukcji domu już dawno nie widziałem.Chłopcy pracowali od 7 rano do 20 .
Kierownik ekipy wie na czym polega budowa domów drewnianych a pracownicy sprawnie montowali elementy ( pierwszy raz na budowie domu szkieletowego widziałem niwelator pod który były ustawiane elementy ) super .

Zapraszam do mojego forum na temat wady w budownictwie drewnianym

Altager
Posts: 4
Joined: Wed 04 Feb, 2009

Post by Altager » Mon 18 Jan, 2010

ponownie witam szczecinian
w lutym pisałam tutaj, ze prowadzę rozmowy z firmą Hortus z Bydgoszczy. Moja budowa z tą firmą zaczęła się w maju. W lipcu domek stał gotowy do wykończenia a we wrześniu odbyła się przeprowadzka. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie bez jakichkolwiek nieporozumień i do dnia dzisiejszego nie mam żadnych zastrzeżeń do mojego domku. Zobaczymy jak bedzie dalej.
A zainteresowanym Galeną mogę powiedzieć, że przez jakiś czas obserwowałam budowę znajomej i też wszystko wyglądało bardzo dobrze.
Obie firmy różnią się systemem budowania, Ja wybrałam Hortusa ze wzgledu na cenę, ale być może przy wiekszych możliwościach finansowych byłaby to Galena.

syper
Posts: 4
Joined: Mon 08 Feb, 2010
Location: Szczecin

Post by syper » Mon 08 Feb, 2010

Też powoli zaczynam się przekonywać do Hortusa. Opinie na forach ma naprawdę przyzwoite :grin: Altager - małe pytanko. Co musiałeś zapewnić na placu budowy ? Jakie przyłącza ? Kto Ci robił fundamenty ?

Altager
Posts: 4
Joined: Wed 04 Feb, 2009

Post by Altager » Sun 14 Feb, 2010

Odnośnie Hortusa, z mojej strony było:
- zapewnienie noclegów pracownikom
- postawinie blaszaka na materiały budowlane
- zatrudnienie stróża nocnego (opłaty na pól z Hortusem)
- wyrównanie terenu wokół domu i umożliwienie szerokiego wjazdu - nie zrobiłam ogrodzenia z przodu działk
- małe przyjęcie z okazji "wieńcowego" dla pracowników. To wszystko



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”