Czy warto z FEEDE??

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Czy warto z FEEDE??

Post by Wieslaw » Sat 23 Sep, 2006

Witam,

Czy ktos ma jakies doswiadczenie z ta firma??
Widzielismy kilka dokonan i naprawde zrobily wrazenie jezeli chodzi o wykonastwo.Jednak mamy watpliwosci,architekt z firmy spowolnil adaptacje,wlasciciele ciagle na budowach we Francji,Hiszpanii itd. Brzmi imponujaco,ale ile to warte???

Panie Wojtku,moze Pan doda cos ze swej strony na priv'a?? Albo zaproponuje ktoregos z Panskich faworytow??

Rowniez jak najlepiej rozwiazac ogrzewanie w takim domu? Na pewno chcemy kominek z plaszczem wodnym,myslimy o systemie zintegrowanym jako ze dom w najblizszej przyszlosci ma byc caloroczny rekreacyjny,jednakze na stare latka mialby nam sluzyc na codzien.W zwiazku z tym myslimy o dodatkowym systemie;moze piec elektryczny,moze pelety,groszek ,solar czy tez pompa ciepla?? W jednej z firm grzewczych powiedziano nam,ze nie mozna planowac ogrzewania podlogowego,wodnego na drewnianej konstrukcji podlogi parteru....Jak Pan sie do tego odniesie?
Dom parterowy,okolo 115 metrow,podloga w konstrukcji drewnianej,docieplony do calorocznego.Sciany z bala 72 na 160.Wiem,wiem,ze nie popiera Pan takiej technologii,ale nam sie to spodobalo i jestesmy gotowi poniesc te koszta....

Wiemy,ze rowniez warto miec "swojego" inspektora.Moze Pan kogos polecic??


Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Sat 14 Oct, 2006

NIkt nie slyszal o firmie FEDDE z Rumii????? :cry:

Mam z nimi budowac,ale oprocz obejrznia ich "dziel" jakos nie moge trafic na zadne doswiadczenia innych szkieletowcow.....
Pomocy.........................

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Mon 18 Dec, 2006

Zadnych doswiadczen z firma FEDDE z Gdyni-Rumii nikt nie podrzucil, ale my po ponad polrocznych poszukiwaniach, ogladaniach domow, czytania postow, itd., wrocilismy do FEDDE. Moze to i dobrze, ze nie wplynal zaden post;ani pozytywny ani negat.

Podjelismy juz decyzje i we wtorek podpisalismy umowe o dzielo jak rowniez wplacilismy zaliczke na poczet domu, jako ze ceny w przyszlym roku maja wzrosnac od 10 do 15%.... Tak mowia, wiec "zabezpieczylismy" cene domu. Wierzymy w firme, bo chyba tak nalezy do tego tematu podejsc. Mielismy zreszta polroczny kontakt z architektem firmy, ktory wykonal dla nas projekt i wykazal sie bardzo profesjonalnym podejsciem do tematu, wiec uznalismy to za dobry znak. Poza tym bylo tak "ciasno" z wcisnieciem sie w termin na 2007, ze juz nie chcielismy ryzykowac. Dom ma byc wybudowany do konca czerwca 2007. Niestety w zwiazku z obciazeniami ekip musimy sami poszukac firmy do wykonania fundamentu i kominow (jakolwiek obiecano nam mozliwa pomoc przy znalezieniu tejze), ale pozostale dodatki typu instalacje, wlasciwe pokrycie dachu zostanie wykonane rowniez przez firme.
Trudnosci z ekipami/pracownikami jakie ma firma dotknely rowniez inne firmy (odplyw zagranice lub wrecz jak nam powiedziano w jednej z firm ucieczki pracownikow - w Szwecji na 12 wyslanych, na drugi dzien zrezygnowalo 8!!!!) wiec to bylo niejako rowniez sygnalem do podjecia decyzji. Przynajmniej tutaj poznalismy wielu ludzi z "widzenia" wspolpracujac z architektem.....

Decyzje i pozwolenie juz mamy, dzialka ogrodzona, woda jest, prad jest wiec brakuje tylko domu..... Miec nadzieje, ze wszystko bedzie wykonane jak stoi w umowie...... Cieszymy sie jak dzieci!!!!!! :D

Pozdrawiam,
Wiesiek z Gdyni

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 18 Dec, 2006

Jak się przekonałeś, nikt, z osób odwiedzających Forum, nie budował z firmą Fedde. Ja równiez nie miałem nigdy przyjemności bywać na ich budowach, choć właściciela/ współwłaściciela znam osobiście. Mam jednak nadzieję, że teraz na bieżąco będziemy informowani o budowie Twojego domu, jaki i o robotach wykonywanych przez firmę Fedde. Tym samym inni ewentualni klienci firmy Fedde, będą mogli sobie wyrobić zdanie na temat firmy.
Dla wszystkich będzie to o tyle ważne, że jak dotychczas nikt nie pisał na temat firmy. Zatem to Ty wyrobisz Forumowiczom opiniię na temat firmy Fedde.

Powodzenia

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Sun 24 Dec, 2006

Panie Wojtku!
Zapewne bede sie staral informowac na biezaco o postepach prac i wspolpracy z wykonawca.
Swoja droga, o ile Pan pamieta,odbylismy rozmowe i umowilismy sie na konsulatacje projektu i umowy, ale nie bylo odezwu z Panskiej strony wiec uznalismy, ze byl Pan mocno zajety.

Studiujac to Forum jak i Muratora pojawilo sie pytanie co do zastosowania materialu izolacyjnego. Wiele osob preferuje/wskazuje na Ekofiber jako material naturalny i przyjazny drewnu. W zwiazku z tym co jest lepsze: welna czy tez Ekofiber???
Z tego co sie doczytalem ceny sa porownywalne. Czy mozna zastosowac Ekofiber przy takiej kontrukcji scian? I czy dobrze zrozumialem,ze stosujac Ekofiber nie jest wymagane zastosowanie folii???
Dom ma powstac w krytykowanej przez wielu balowiczow technologi, a rowniez Pan jak zrozumialem nie jest zwolennikiem tejze. Nie moglismy jednak jakos wyobrazic sobie domu z plazow czy okraglych 24-30 cm belek w "plaskim" krajobrazie Kaszub, a wlasciwie tam gdzie ma stanac dom..... Sciany domu bede z bala 72, izolacja 150 i 28 obiciowka plus wszystkie folie. Nie mam pod reka projektu i wyliczen architekta, ale o ile dobrze pamietam,wspolczynnik k jest okolo 0,24......
Czy moglby Pan wyrazic swoja opinie?
Dziekuje i pozdrawiam, zyczac wesolych i radosnych Swiat Bozego Narodzenia oraz wszystkiego naj w nadchodzacym Nowym.

Wiesiek

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Fri 14 Sep, 2007

witam,
Budujemy sie z firma z Rumii,ale czy byla to dobra decyzja to jeszcze sie okaze. Zawsze mozna trafic gorzej :mrgreen:

Berdi
Posts: 11
Joined: Sun 14 Jan, 2007
Location: Gdańsk

Post by Berdi » Mon 26 May, 2008

Witam,
Chciałam zapytać jak idzie (a może już poszłą) budowa z firmą Fedde? Szukam wykonawcy i zastanawiam się, czy brać ich pod uwagę.
Pozdrawiam
Berdi
Moja głowa ...

tomciog
Posts: 57
Joined: Fri 04 May, 2007
Location: Gościcino

Post by tomciog » Sat 12 Jul, 2008

Ale Fedde jest nie z Rumii, a z Czymanowa. Sam byłem juz praktycznie w przeddzień podpisania umowy, kiedy trafił sie okazyjnie domek z bala okrągłego.
Gdyby nie to, wziąłbym właśnie ich lub Misoni z Łomianek. Oglądałem domek ich kierbuda w Nadolu dzięki uprzejmości jego właściciela i zrobił wrażenie prostotą i solidnością.To jest tuż koło Osady Gburskiej.
Raz się żyje, raz się umiera. Potem tylko straszy.... ;-)

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Sun 26 Oct, 2008

Zgadza się,ale kiedy znalazłem tę firmę to własnie pod adresem w Rumii,gdzie z kolei zostałem przekierowany do Czymanowej.
Niewątpliwie dom kierbuda urzeka jako,że wykonał go sam dla siebie.....Też mi go pokazano,był w trakcie wykańczania i nie powiedziano mi,że to dom pracownika firmy.O tym dowiedziałem się dużo póżniej....
Pozdrawiam.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 26 Oct, 2008

Wiesław,
jak wynika z treści Twoich poprzednich postów powinieneś już mieszkać w domu wybudowanym przez firmę FEEDE. jakie wrażenia ??
pozdrawiam

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Thu 04 Dec, 2008

Witam,
Owszem dom zostal wybudowany pod koniec 2007, prace wykonczeniowe wewnatrz trwaly do wczesnej wiosny 2008. Zreszta z radoscia pozegnalismy "ostatnich" gosci. W dalszym ciagu pozostaje pare spraw do zrobienia wokol domu.
Wrazenia z domu pozytywne, bo tez i sami ten dom wlasciwie zbudowalismy w trakcie dyskusji i w myslach, a architekt zamienil na projekt. Dom jest budynkiem calorocznym, weekendowym, letnim, jak to zwal, o statusie mieszkalnym (typ dzialki).
Zakladamy na chwile obecna, ze w nim zamieszkamy na stare latka. Tak wiec nasze spojrzenie na sprawy zwiazane z budowa domu i eksploatcja byly analizowane w inny sposob niz wiekszosci uzytkownikow tego Forum budujacych domy do codziennego uzytkowania.

Co do wrazen z budowy....hmmmm..... Roznie bywalo, jako ze dom to dosc skomplikowany proces i biorac pod uwage jakos sily fachowej w Polsce, szczegolnie w okresie, gdy nikt nie chcial pracowac w kraju, a raczej w UK lub Irlandii. Trudno wiec bylo o fachowcow z prawdziwego zdarzenia, zarowno jaki i u glownego wykonawcy domu, tak i kilku firm podwykonawczych bioracych udzial w przedsiewzieciu.
Bez przsady bedzie jezeli powiem, ze dom powstal przy wysilku - nadzorze nieformalnym, czysto amatorskim, w oparciu o wyczytana, wyniesiona z forow wiedze - mojej ladniejszej polowy,j ej taty jak i moim wlasnym. O kierowniku budowy szkoda sie rozpisywac - jeden z wielu w tym kraju, ktory nie wycenia swojej pracy w setkach zl, ale w..... .i najlepiej skasowalyby naleznosc na poczatku i zapomnial o obowiazkach.... Pewnie tak nieszczesliwie trafilem, powie ktos.... Oj nie wiem, mysle ,ze Polska to taki kraj nad Wisla...
Wspolpraca z szefostwem na dobrym poziomie, nie unikali kontaktow, platnosci odbywaly sie zgodnie z umowa, wykonastwo rowniez, ale nalezalo kontrolowac postep i jakosc prac-szczegolnie gdy weszla w faze ocieplania budynku.... Troche kulal nadzor ze strony firmy. Mysle, ze w tamtym okresie jak i niewatpliwie obecnie najwiekszym problemem jest sila robocza, jej kwalifikacje i szacunek do powierzonego materialu, dla przykladu: wczoraj mechanik samochodowy, a dzisiaj ciesla - fachowiec :shock: Co bylo widoczne w ekipach budujacych dom.
Ale takich delikwentow rowniez dostarczali podwykonawcy systemu grzewczego, komina, itd, itp... Z dyskusji z sasiadami nie jestesmy odosobnionym przypadkiem.
Reasumujac tylko na doswiadczeniu wlasnym (nie jest to opinia wizytowka firmy bowiem bazuje wylacznie na moim przypadku) mysle, ze drugi raz na tak duze przedsiewziecie z ta firma nie zdecydowalbym sie, a jezeli tak to dokonalbym wyboru ludzi budujacych dom.
Domy letniskowe o prostej bryle mysle, ze jak najbardziej. I na koniec; najbardziej w trakcie budowy zmeczone byly nasze palce wskazujace..... Denerwujace byly tez czasami bezczelnie zawyzone ceny za uslugi firm podwykonawczych, ktorych jakosc czasami byla naprawde nie do przyjecia.
Pozdrawiam
Wiesiek



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”