Czy warto budować z UNIBUD'em ?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Maluj mnie
Posts: 6
Joined: Sun 05 Mar, 2006

Czy warto budować z UNIBUD'em ?

Post by Maluj mnie » Sun 05 Nov, 2006

Poszukuję wszelkich informacji - i tych dobrych, a także tych złych - na temat firmy Unibud z Bielska Podlaskiego.

Przeszperałem cały Internet w poszukiwaniu informacji, w tym Forum Muratora, i znalazłem więcej niepochlebnych niź pochlebnych opinii na ich temat. Może ktoś posiada pochlebne informacje na ich temat?

Na swoich stronach chwalą się niemieckim znakiem jakości. Rozumiem, ze tak budują na rynek niemiecki. A co z naszym krajowym rynkiem? Podobno wybudowali jakieś osiedla pod Warszawą? Może odezwą się tamtejsi mieszkańcy?


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 18 Nov, 2006

Trochę informacji możesz znaleźć i na tutejszym Forum - wrzuć do wyszukiwarki "Szukaj" w górnej części strony słowo 'Unibud".

W Warszawie Unibud budował między innymi osiedle dla Spółdzielni Mieszkaniowej "PAX" - http://www.pax.com.pl/galeria.htm - wejdź na Pląsy. Może odezwą się mieszkańcy osiedla?

Ciekawe, że oprócz banera "ponad 1500 domów w całej Europie", na swoich stronach Unibud nie chwali się krajowymi realizacjami, no oprócz pokazanych dwóch historii budowy. A przeciez mając tyle realizacji - "ponad 1500..." mógłby je pokazać. Ciekawe też że nie pokazuje osielda SM Pax przy ulicy Pląsy czy osiedla w Piasecznie. Czyżby nie było się czym chwalić?

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Sun 24 Dec, 2006

Dokladnie tak! Rowniez myslalem o Unibudzie, ale nie moglem sie doszukac krajowych realizacji, a w fotoreportaze z budow jakos nie wierze......
Podbnie bylo z firma Belka Dom, ktory bodajze jest przedstawicielem niemieckiej firmy. Wszystkie zdjecia domow, owszem bardzo ladnie wykonane, ale z budow na terenie Niemiec.
Lepiej "dotknac" domu o ile jest taka mozliwosc przed dokonaniem wyboru i zlozeniem podpisu.

zxr
Posts: 28
Joined: Sat 13 Jan, 2007
Location: Szczecin

Post by zxr » Sun 14 Jan, 2007

Jestem "po rozmowie" z Unibudem w Szczecinie. Przedstawiciel jest bardzo w porządku, ale materiały ma głównie niemieckie. Ceny zresztą też. Parterówki >3100/m2 w zupełnie standardowym wykończeniu, a w lutym ma być jeszcze drożej.

mario781
Posts: 5
Joined: Sun 03 May, 2009

Post by mario781 » Sun 03 May, 2009

Witam serdecznie. Mój pierwszy post.
Byłem na rozmowie u przedstawiciela dawnego Unibud u teraz Dan-Wood.
Bardzo rzeczowy Pan pokazał mi projekty różnych domów. Nie ukrywam, ze jestem ograniczony finansami (do 300 tyś), wiec zainteresowałem sie ofertą promocyjną. http://www.danwood.pl/pl/city/living-709.htm
Co o tym mam sądzić 109 m2 za ok 250tyś. w stanie developerskim?
Domy serii Living nie sa budowane z płyt OSB, tylko ta płyta zastąpiona jest płytą RYGIDUR - jak Pan twierdził jest nie gorsza od OSB - po prostu inna. Tu proszę o opinie ekspertów.

Przeczytałem duzo negatywnych opinii o firmie DAN-WOOD, ale ten dom bardzo mi odpowiada pod względem funkcjonalnym, wizualnym i przedewszystkim cenowym.
Musze sie szybko zdecydować,poniewaz promocja praktycznie juz nie aktualna.
Chyba ze myślicie ze co nagle to po diable, i lepiej znaleźć firmę z Poznania i okolic (tu sie bedę budował) i na spokojnie czegoś rozsądnego poszukać?
Jakieś porady?



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”