Mało odkrywczo - budowa domu!

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
alopus
Posts: 3
Joined: Tue 08 May, 2007

Mało odkrywczo - budowa domu!

Post by alopus » Tue 08 May, 2007

Witam
Przeglądam forum i jakoś nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat firm wykonawczych. Nie doszukałem się też (może moja wina) obiektywnego porównania domów z bali i budowanych w konstrukcji szkieletowej. Proszę wiec o odpowiedź na kilka pytań:
1. solidna i sprawdzona firma z małopolski, najlepiej z okolic Krakowa (oczywiście każda inna naprawdę solidna, jeśli warto im za transport dopłacić),
2. jaka jest różnica pomiędzy domem budowanym z bali i ze "szkieletu", oprócz estetycznej + róznice w cenie?

I trochę z innej beczki:
- przeglądając forum, szczególnie dyskusję na temat drewna użytego do konstrukcji oraz izolacji (i kilka innych wątków) nabrałem poważnych wątpliwości, czy warto budować dom z drewna :sad: . Proszę o ich rozwianie!
- Czy jestem w stanie wybudowac dom za 200 tys., może być mały, myślałem nawet o najmniejszym szyprze, do maksymalnie filipa z uzytkowym poddaszem (na poczatek niewykończonym) - potrzebuje minimum 2 sypialni. Może jakieś sygestie? Interesują mnie wszystkie koszty: fundament, dom (do stanu, się to nazywa teraz!, deweloperskiego, moze byc nie w całości), przyłącza, niezbedne do życia instalacje i co tam jeszcze trzeba?

Na razie tyle, dziękuję z góry
pozdrawiam

ps
ponieważ kontynuacja większości wątków lata "po privach", zwracam się z uprzejmą prośbą o kontynuację tego wątku "forumowo" (może się znajdą inni podobnie niezorientowani) lub o upomnienie. Ostatecznie na priva: alopus@o2.pl :wink:


alopus
Posts: 3
Joined: Tue 08 May, 2007

Post by alopus » Wed 09 May, 2007

Tak czekam i czekam, a tu nikt nic i... się wyjaśniło. BRAWO! Ekspert życzy sobie nowocześnie (przez esemesa) 10,98 zł za odpowiedź (wg mnie za tanio Panie Ekspert się liczycie - 100 zł co najmniej, a za napisanie postu dycha - tylu chętnych), jeszcze nigdzie nie znalazłem informacji, ile trzeba zapłacić za odpowiedź "zwykłego" użytkownika... BRAWO. No to życzę powodzenia, do widzenia.
Aha, jakby kogoś stać było na Pana Eksperta, podaję link do wątku, a tam już jest co i jak: http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=1808

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 11 May, 2007

alopus wrote:Tak czekam i czekam, a tu nikt nic i... się wyjaśniło.
Czyż nie jesteś w gorącej wodzie kąpany?
Masz problem, zadajesz pytania, oczekując że ktoś poświeci swój czas udzielejąc Ci odpowiedzi i pomoże w rozwiązaniu Twoich problemów. A Ty w zamian masz pretensje że Ekspert nie siedzi 24 godziny przy komputerze i nie odpowiada natychmiast na zadane pytania.

Drogi alopus,
forum jest do wymiany doświadczeń i nie tylko ekspert udziela na nim odpowiedzi i nie do eksperta zwracałeś się ze swoimi pytaniami. Jeżeli chciałes bezpośrednio - trzeba było zaznaczyć lub wybrać drogę przez SMS-a, tak jak to czyni wielu Forumowiczów.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 11 May, 2007

ponieważ kontynuacja większości wątków lata "po privach"
nie jest to tak do końca prawdą :wink:
Nie doszukałem się też (może moja wina)
powaznie bym się nad tym zastanowił :wink:

pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 11 May, 2007

alopus wrote:Ekspert życzy sobie nowocześnie (przez esemesa) 10,98 zł za odpowiedź ...
Nie widzę podstaw byś i Pan, tak jak ja, Panie alopus, spędzał kilka godzin dziennie na odpowiadaniu Forumowiczom na zadawane pytania. Bardzo proszę - to naprawdę miłe zajęcie i ... pochłaniające czas.

Tak dla przykładu - może odpowie Pan na zadanie dziś, jedno z wielu zapytań -
"jak jets możliwość uzyskania informacji jakie są wady i zalety drewnianej konstrukcji w technologii niemiecki, na co powinnam zwrócić uwagę przy ewentualnie rozpatrywanym zakupu domu w tej technologii. Jest on stawiany przez dewelopera. Jak długo taki dom spełnia swoj funkcję, jakie są najczęstsze naprawy. Co jest kluczowe.
Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź na moje pytania."


Pozdrawiam licząc na odpowiedż (bezinteresowną) na powysze zapytanie.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”