PIASECZNO K/WARSZAWY - Z KIM BUDOWAC?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
marcinkurylek
Posts: 2
Joined: Sat 12 May, 2007
Location: Piaseczno

PIASECZNO K/WARSZAWY - Z KIM BUDOWAC?

Post by marcinkurylek » Sun 13 May, 2007

Od kilku dni zmagam sie z pytaniem dotyczacym wykonwacy na moj dom, ktory zamierzam zbudowac w okolicach Piaseczna k/Warszawy Wpaldem na pomysl budowy domu w technologii prefabrykowanej. Skontaktowalem sie z firma You-Bud z Odolanowa k/Ostrowa. To nowa firma, a wiec sie boje...chociaz Pan, z ktorym rozmawialem wydawal sie bardzo wiarygodny (wg tego, co powiedzial, budowal domy typu fertig house w Austrii ponad 30 lat). Slyszalem o wysokich cenach firmy Hass i skutecznie sie wyleczylem Pojawila sie tez idea firmy Kampa-Budizol. Nie zauwazylem, aby na formu byly jakiekolwiek opinie na temat tej firmy...Czy ktos cos o nich wie?
Czy ktos moze ma doswiadzcenia w budowie domu prefabrykowanego lub normalnego szkieletowego w okolicach Warszawy o moze mi pomoc w zarekomendowaniu jakiejs sparwdzonej i rozsadnej cenowo firmy? Bede wdzieczny o podanie info na priva

Sparwa pilna!!! Musze sie zdecydowac w ciagu tygodnia.


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 13 May, 2007

Wrazenie - generalnie ok, ale nie jestem przekonany...
jakie masz wątpliwości ??

ja budowałem z siostrzaną firmą i jestem zadowolony

marcinkurylek
Posts: 2
Joined: Sat 12 May, 2007
Location: Piaseczno

Post by marcinkurylek » Sun 13 May, 2007

Dzieki za odzew.Generalnie po spotkaniu w tej firmie (DiD) bylem zadowolony,ale nauczny doswiadczeniem, nigdy nie ufam milym slowom i zapewnieniom, ze firma buduje super domy za dobra cene...bo tak mowi kazdy.
ale po kolei:
1. Nie znam firmy, a wiec mam watpliwosci. No bo jak mam sie przekonac do tego, ze to solidna firma i ze wybuduja trwaly dom zgodnie ze sztuka budopwy szkieletu? To, co mi pozostaje to tylko opinie osob, ktore z nimi budowaly. Zbieram te opinie tak szybko jak tylko moge, bo mam malo czasu.Co do za siostarzana firma, z ktora budowales?
2. Cena - okolo 2600 w standardzei pod klucz. Spotkalem sie z opinia na forum, ze za taka kwote to mozna zbudowac dom w byle jakim standardzie. No i to jest kolejna watpliwosc - czy rzeczywiscie taka cena to niska jakosc czy to normalna cena?
3. Technologia - buduja na miejscu, a nie w fabryce. Nie znam sie na tym, ale mam wrazenie, ze to gorsza technologia?
4. Okres gwarancji - dlaczego tylko 10 lat na konstrukcje?!?!?! To za malo, inni daja 25-30 lat. Czyzby po 10 latach wszystko zaczelo sie sypac?

To tyle.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 13 May, 2007

Odpowiadam :lol:

ad 1) http://www.szkielet.com.pl/forum/viewto ... 52b6f4b1ba napisałeś post "dwa piętra" wyżej

ad2) cena na poziomie "normalnym" - nawet bym powiedział, że dla niektórych za wysoka za niska to chyba dla polskich nowobogackich :mrgreen:

ad3) są i plusy tej technologii - widzisz jakie materiały masz wewnątrz ściany, masz jeszcze w trakcie budowy mozliwość dokonania korekt w instalacjach itd

ad4) pewny jesteś, że firmy które dają 30-letnią gwarancję za 30 lat będą istniały

pozdrawiam

ps .masz podany numer mojego telefonu, chętnie odpowiem na więcej pytań jakoś nie lubię prowadzić korespondencji internetowej :grin:

iśka
Posts: 1
Joined: Sun 13 May, 2007

Post by iśka » Sun 13 May, 2007

Zamierzam budowac domek z bala i mam pytanie dotyczące firmy "LEWAND" z podlaskiego. Czy ktos mial do czynienia z ta firma ? Bardzo prosze o odpowiedz.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”