Firma Haas - opinie

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Mariusz Mróz
Posts: 5
Joined: Fri 27 Apr, 2007

Firma Haas - opinie

Post by Mariusz Mróz » Tue 28 Aug, 2007

Witam.
Stoję przed poważną decyzją, podjęcia współpracy przy budowie domu z Firmą Haas. Wybrałem projekt Torino z garażem dwustanowiskowym. Oglądałem ich dom modelowy Krakowie oraz prowadzoną budowę domu w Michałowicach pod Krakowem. Po rozmowach i dużej wymianie e'mail z przedstawicielem Haas w Krakowie jestem prawie pewien, że podpisując z nimi umowę robię dobrze.
Ale chętnie porozmawiam z innymi, którzy już wybudowali dom z firmą Haas lub są właśnie na etapie uzgodnień lub ich dom właśnie się buduje.
Przejrzałem wszystkie wątki na forum Budownictwo drewniane i mam niedosyt widomości.
Proszę o kontakt via e'mail

pozdrawiam
Mariusz Mróz


arletkaj
Posts: 1
Joined: Mon 19 Nov, 2007

Post by arletkaj » Mon 19 Nov, 2007

Witam
Ja również rozważam możliwość współpracy z tą firmą HAAS. Proszę o opinie z całej Polski. Mieszkam w Krakowie i widziałam ten domek w Michałowicach. Panie Mariuszu kiedy pan zaczyna? Proszę o kontakt arleta_jamska@poczta.onet.pl

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 09 Jan, 2008

Mieliśmy okazje kontaktować sie z ta firmą i oglądać dom modelowy pod Opolem. Dom zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, ale ceny są dość "zaporowe". Pani oprowadzająca, przedstawicielka firmy przyjęła nas dobrze, gościnnie. Jednak nie była w stanie "od ręki" czasem odpowiedzieć na dość podstawowe pytania, co nas nieco zdziwiło. Zwłaszcza że opłaty za np. fundamenty odbiegały znacznie od cen w innych firmach... i trudno nam było zrozumieć dlaczego?

4don
Posts: 1
Joined: Wed 09 Jan, 2008
Location: BYDGOSZCZ

Post by 4don » Wed 09 Jan, 2008

Witam, ....to mój pierwszy raz na forum, a problem jak poprzednicy czyli dom z prefabrykatów ale co wybrać....Miałem spotkanie z Panem z Unibudu (odniosłam dopbre wrażenie) ale patrząc na forum nie widzę tego różowo, teraz zacząłem przyglądać się firmie Haas, z tego co widać są drożsi...może jeszcze coś innego z okolic Bydgoszczy?
Może ktoś z okolic Gdańska, Bydgoszczy mieszka już w domu z Unibudu, chętnie bym się dowiedział czegoś. Widziałem że część opinii o Unibudzie pochodzi z 2005/2006 roku, może cos sie polepszyło?

Z góry dzieki za pomoc

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 09 Jan, 2008

Jeśli z prefabrykatów, to jest pewien szkopuł - nie będziesz wiedział, chyba że będziesz w fabryce, co Ci wkładają do ściany...
Oczywiście renomowane firmy - Haas czy Woolf nie powinny robić fuszerki...

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Tue 24 Jun, 2008

Witam,
my podpisaliśmy umowę z Haas'em , wszystko wyglądało pięknie,ale teraz zaczeły się schody, mamy gotowy fundament, którego nie ma komu odebrać i nie wiadomo kiedy to nastapi. ogólnie współpraca robi się irytująca bo nikt nic nie wie. Nikogo nie ma. Maja problemy z odpowiedzią na maile....itd, itd. Długo bym się zastanawiał jeśli miałbym podpisać umowę raz jeszcze......

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Thu 17 Jul, 2008

..SPROSTOWANIE.. nie podpisałbym już drugi raz umowy z tą firmą ... :evil:

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 17 Jul, 2008

Sami by chcieli zrobic fundament za... 60 tys.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 17 Jul, 2008

Sami by chcieli zrobic fundament za... 60 tys.
Jesli macie umowe i sa problemy to uderzcie do wyzszych szarzy, do wladarzy firmy, nie ma co czekac

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Mon 21 Jul, 2008

do wyższych szarży? hyhy... p.o. prokurenta na maile nie odpowiada, fabryka jest w Czechach, pozostaje jedynie kontakt z siedzibą w niemczech, ale oni raczej przesyłają korespondencję do Łodzi...i kółko się zamyka, ogólnie nie ma z kim tam rozmawiać..... cuda wianki.... :mad:

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 21 Jul, 2008

Jak sie umiejetnie poskarzysz Niemcom, to bedziesz mial chalupe w try-miga

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Tue 22 Jul, 2008

może jakaś drobna podpowiedź? :oops:

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 22 Jul, 2008

Ja tak mysle, napisac list do wlascicieli lub Zarzadu firmy dobrze przetlumaczyc i mocno sie w nim poskarzyc na konkretne osoby i wykazujac ich total olewanie, proszac o szybka pomoc

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Tue 22 Jul, 2008

... a tak, to taką korespondencję już mamy, napisaliśmy mail do Niemiec z prośbą o interwencję, niestety nikt nie raczył odpowiedzieć, przekazali maila do Łodzi-na zasadzie niech się Łódź martwi(chyba)- od "ekipy" z Łodzi usłyszeliśmy tylko... - a, to państwo pisali do Falkenberga? ........ totalna olewka....... pozdrawiam KD

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 22 Jul, 2008

To jeszcze raz do Niemiec

Mariusz Mróz
Posts: 5
Joined: Fri 27 Apr, 2007

Post by Mariusz Mróz » Tue 22 Jul, 2008

Witam.
Jestem autorem tego wątku. Podpisałem umowę ale teraz wiem , że to był pochopny krok. PR firmy o'k reszta ..................
Odnoszę wrażenie, że Haas działa na zasadzie sprzedaj (podpisz umowę) i zapomnij nich inni się martwią. Przykładem jest mój projekt. Na etapie projektu do podpisania umowy i pozwolenia na budowę było wszystko o'k. W chwili obecnej po odbiorze płyty fundamentowej dowiedziałem się, że fabryka zwróciła projekt za adnotacją " wmówcie klientowi podporę dodatkową w salonie bo inaczej do nie da się zbudować takiego domu".
Czekam teraz na propozycje z Haas rozwiązania problemu.
Podpisuje się jawnie na forum, więc jestem świadom, że te informacje mogą czytać pracownicy Haas mam nadzeję, że to będzie dla Nich refleksja na temat modyfikacji procedur i porocesów obsługi klienta.
Pozdrawiam
MM

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 22 Jul, 2008

Tez bylismy blisko podpisania z nimi umowy, podobalo nam sie wykonawstwo, jednak kalkulacja kosztow nas odepchnela

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Tue 22 Jul, 2008

alek wrote:Tez bylismy blisko podpisania z nimi umowy, podobalo nam sie wykonawstwo, jednak kalkulacja kosztow nas odepchnela

i co wybraliście?

u nas w zeszłym roku kalkulacja kosztów była znośna, wiedzieliśmy, że transport i pare innych szczegółów jest wliczonych w cene domu, na tamten okres polskie firmy podawały niską cenę, ale później dochodziły koszty transportu domu, zakwaterowania ekipy....itd, itp.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 22 Jul, 2008

Wybralismy Domy i Domki po wizytach w Hassie, Kopahausie i innych rzekomo dobrych firmach

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Tue 22 Jul, 2008

i jak współpraca z "Domkami", my niestety ich odpuściliśmy..... chyba skucha :roll: :???:

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 22 Jul, 2008

He, czekamy na sierpien, kiedy rusza

BYQ
Posts: 11
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Post by BYQ » Tue 22 Jul, 2008

no to juz prawie za chwilę, u nas daj boże we wrześniu ruszą.... o ile nie pojawią się kolejne okoliczności :???:

Mariusz Mróz
Posts: 5
Joined: Fri 27 Apr, 2007

Post by Mariusz Mróz » Mon 12 Jan, 2009

Witam.
Po wielu zmianach terminu w dniu 07.01.2009r. rozpoczął się montaż mojego domu. Jestem pod wrażeniem planowania logistyki dostaw ( jeden TIR odjeżdża elementy ustawione i następny wjeżdża). Słowa uznania dla koordynatora Haas Polska.
Ekipa czeska to inny temat, nie widziałem w Polsce tak solidnych i szybkich ekip.
Dom mój w stanie Haas do wykończenia prawdopodobnie odbiorę w czwartek 15.01.2009 oczywiście nie da się wykonać koloru fasady ponieważ temperatury na to nie pozwalają.
Reasumując:
• początek - o’k pewnie dla podpisania umowy
• środek - marnie brak procedur obsługi, brak osoby do kontaktu z klientem
• koniec – bez problemu, jakość wykonania oraz organizacja pracy bardzo dobre.

W dniu montażu rozmawiałem z przedstawicielem Haas Polska, który przepraszał mnie za problemy w 2008. Przedstawił mi, że diametralnie zmieniają sposób obsługi klienta, podejście handlowe, sposób przedstawiania kalkulacji ( przejrzystość oferty) co ma wpłynąć na satysfakcję klienta w czasie obsługi.
Mam nadzieję, że tak jest.
Na koniec. Oglądałem domy wykonane w technologii szkieletu ( budowane od podstaw) oraz przez jeszcze jedną firmę polską. Za ceną Haas’a moim zdaniem idzie jakość wykonania.
Po odbiorze domu jeszcze raz pokuszę się na podsumowanie współpracy z Haas Polska.
W załączeniu dwa zdjęcia:
Pozdrawiam
MM
Attachments
DSCF3214.JPG
(25.17 KiB) Downloaded 44895 times

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Sun 30 Aug, 2009

To może Pan napisze po tym czasie, jak się mieszka? :)

Mariusz Mróz
Posts: 5
Joined: Fri 27 Apr, 2007

Post by Mariusz Mróz » Wed 25 Nov, 2009

Witam,
Upłynęło trochę czasu od momentu oddania domu przez Firmę Haas Polska. W tym czasie zabrałem się do prac wykończeniowych:
• ocieplenie poddasza
• instalacje elektryczną
• instalację co i wodną
• wylewki jastrychu
• malowanie
• glazura

Zakończyłem te prace w połowie sierpnia ( specjalnie się nie spiesząc) a od października zamieszkałem ( problemy z przyłączem elektrycznym). Jak mi się mieszka? Nic nie skrzypi, rypi itd. (opinie sąsiadów „ dom drewniany musi skrzypieć”), dom bardzo ciepły nie żałowałem na wełnę mineralną ( 25 cm na poddaszu) oraz styropian pod jastrych ( dół 18cm, góra 7cm) oczywiście kosztem wysokości pomieszczeń. W chwili obecnej sprawdziłem zużycie gazu przez jeden miesiąc tz. 25.10-25.11.09 i średnio na dzień wyszło mi około 4 m3 na dobę ( ogrzewanie termostat ustawiony na 21C oraz podgrzanie wody). Sądzę, że to dobry wynik.
Współpraca z Haas Polska zakończyła się z chwilą przekazania budynku oczywiście zgłaszałem reklamację pęknięcia wkładu zespołu szyb w oknie ale została ona uznana na gwarancji i w bardzo szybki i wygodny dla mnie sposób załatwiona.
To co jest niewątpliwą zaletą domów Haas to jakość wykonania konstrukcji, wszyscy fachowcy którzy wykonywali u mnie prace wykończeniowe dziwili się po chole….. Haas dawał tyle drzewa na dach. Sąsiad domorosły cieśla podkreślił, ze on z tego materiały zrobiłby dwa dachy.
Nie oszczędzanie przez Haas na materiale teraz odbija się wzorową stabilnością budynku, praktycznie poza dwoma miejscami nie ma pęknięć na złączeniu płyt k-g.
Inną sprawą jest jakość naszych rodzimych fachowców którzy w ogóle nie mają kompletnie doświadczenia przy realizacji inwestycji ( instalacje CO i CW, instalacje elektryczne) w domach budowanych w tej technologii.
O’k rozpisałem się , jeśli ktoś potrzebuje konkretnych informacji dotyczących współpracy z Haas oraz innych związanych z budową domu to proszę o przesłanie zapytania via e’mail.
Poniżej w miarę aktualne fotki.
Pozdrawiam
MM
Attachments
DSCF3299.JPG
Widok jeszcze bez podjazdu
DSCF3311.JPG
Kominek podlączony do komina systemowego dostarczonego przez Haas Polska
DSCF3314.JPG
Salon dół
DSCF3315.JPG
Pokój nad garażem (37m2)
DSCF3319.JPG
Łazienka poddasze
DSCF3321.JPG
Schody - Salon
SNC00021.jpg
Widok domu po wykonaniu podjazu

Edith
Posts: 2
Joined: Wed 20 Mar, 2013

Post by Edith » Wed 20 Mar, 2013

Witam mamy rok 2013 i jak się mieszka po paru latach w tym domu? Pytam bo sami rozważamy budowanie domu z Haas-em:)



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”