IBUD - opinie

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Madzik999
Posts: 2
Joined: Fri 17 Feb, 2012

IBUD

Post by Madzik999 » Fri 17 Feb, 2012

Witam,
mam pytanie, jesteśmy zainteresowani budową domku Beskidy 94B ale nie wiemy na jaka elewację sie zdecydować oraz ile wyniosły kogoś fundamenty na szkodach wykonywane przez nich, może ktoś mógłby się podzielić swoją wiedzą na ten temat?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.


lukkan1
Posts: 2
Joined: Tue 21 Feb, 2012

Post by lukkan1 » Tue 21 Feb, 2012

Jakie ogrzewanie zamontować (oprócz kominka oczywiście) w domku Beskidy 94. Proszę o pomoc szczególnie tych forumowiczów, którzy posiadają taki dom i mają już jakieś doświadczenie w tym temacie. Interesują mnie koszty instalacji jak i koszty użytkowania.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 21 Feb, 2012

Proponuje polaczyc elektryczne sterowane z kominkowym nadmuchowym Kilku moich klientow mieszka w takich domach i koszty ogrzewania sa przyzwoite. :idea:

sin28
Posts: 5
Joined: Wed 07 Mar, 2012

Post by sin28 » Sun 11 Mar, 2012

Witam
Jesteśmy również mocno zainteresowani budowaniem z Ibudem. W sobotę byliśmy oglądać domy modelowe w Goczalkowicach. Generalnie wrażenia jak najbardziej ok. Faktycznie domy są trochę przyprószone pyłem z pobliskiej trasy ale zgodzę się że w takich warunkach trudno utrzymać porządek.
Natomiast dzisiaj udaliśmy się do dwóch domów wybudowanych w naszym mieście (Dąbrowa Górnicza) przez Ibud, żeby bezpośrednio zapytać właścicieli o "wrażenia" z użytkowania i budowania.
Jeśli idzie o budowę to właściciele nie mieli zastrzeżeń (jedni mieszkają 3 lata a drudzy 6 lat obydwa domy to beskidy 94 w najtańszej ale chyba najładniejszej wersji czyli tyrol z drewnianą górną elewacją) jedyną uwaga to że podczas budowy trzeba uważać/patrzyć na ręce ekipie ze względu na możliwe niedoróbki(ale tu myślę że to nie tylko firma IBud ale wszystkie firmy mogą mieć problemy z 100 % jakością robót). Co do użytkowania to są zadowoleni i nie zamienili by drewnianego domu na murowany ze względu na oszczędność energii. Co do niedoróbek obydwoje właściciele narzekali trochę na pękające płyty gipsowe (powiedzieli że nie są to duże obszary ale jednak). Drugi właściciel ma płyty na stelażach i twierdzi że dzięki temu pęknięć jest naprawdę niewiele. Osobiście myślę że ważny jest dobry fundament, a przede wszystkim jego stabilność.
Podsumowując myślę że jeśli w ciągu najbliższych kilku miesięcy nie znajdziemy niczego lepszego to zaczniemy budować z Ibudem.
PS Zdziwiony trochę byłem że obydwa domy były budowane z wjazdem od południa (wiadomo usytuowanie działki) a domy jednak ustawione nie do końca tak jak trzeba tzn salony na pólnoc. Właśnie w związku z tym muszę poszukać w Ibudzie projektu z wjazdem od południa-mam nadzieję że takowy znajdę.

User avatar
Deka
Posts: 9
Joined: Mon 12 Mar, 2012
Location: Katowice

Post by Deka » Wed 14 Mar, 2012

Witam.
Dwa tygodnie temu odwiedzilem siedzibe IBUDu w Mikolowie. Planujemy budowac sie w przyszlym roku, wiec juz teraz zaczynamy zbierac niezbedne informacje na temat firm. Jesli ktos ma pytania polecam wybrac sie do siedziby, poniewaz otrzymalem odpowiedz na wszystkie nurtujace mnie pytania, ale jeszcze musze dodatkowo odwiedzic, jak kolega wyzej, kogos kto juz mieksza w takim domu, wiecej inz 2-3 lata.
Zastanawiamy sie jeszcze na Hajdukiem z Myslowic. Czy ktos slyszal cos na temat tego Pana?
Pozdrawiam.

krzyzol7
Posts: 2
Joined: Thu 25 Jul, 2013

Post by krzyzol7 » Thu 25 Jul, 2013

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich.
Założyłem konto, żeby dodać co nieco o firmie IBUD. Zaraz być może podniosą się głosy, że to kryptoreklama, że troll itd. Trudno, nie będę pisał postów w innych działach tylko po to, żeby mieć jakiś większy "staż" i przez to stać się bardziej wiarygodny.

Dziwi mnie atmosfera panująca wokół IBUD'u tu na forum. Odnoszę wręcz nieprzyjemne wrażenie, że Pan Nitka ma w tym znaczny udział, dając między wierszami, w niedopowiedzeniach do zrozumienia, że budowa z Ibud'em to zły pomysł. Stawiane są zarzuty m.in. zbyt słabej, niestabilnej konstrukcji, na które Lookman rzeczowo odpowiada wykazując, że stosowane przekroje i rodzaj połączeń z NADMIAREM spełniają wytyczne dla budynków szkieletowych. Przykłady można mnożyć, ale proponuję po prostu przeczytać ZE ZROZUMIENIEM kilka tematów związanych z ww firmą.

My budowę z Ibud'em zaczęliśmy w 2012 r. Zdecydowaliśmy się na beskid 128 z dodatkowym garażem, ucierpiała być może estetyka, ale zrobiło się praktyczniej :-) Ibud zrobił fundament, całość konstrukcji, elewacje itd łącznie z wykończeniem, tj. podłogami, stolarką okienną, schodami,instalacją wodną, elektryczną i rozprowadzeniem ciepła z kominka. Nawet wkład kominkowy od nich, za dopłatą wymieniony na dwuszybowy, narożny.

Z wprowadzaniem zmian nie było problemów, co się dało zrobić dostaliśmy, co ze względów konstrukcyjnych było niemożliwe - zrobione nie zostało "na siłę". To chyba dobrze świadczy o wykonawcy.
Dla zainteresowanych zmiany - włączenie pokoju na dole do salonu, stąd zastosowanie narożnego wkładu kominkowego. Zamiana dwóch okien po bokach wyjścia na taras na okna/drzwi tarasowe. Zamiana okna na ścianie vis'avis kominka na okno/drzwi tarasowe. Przeniesienie wc z osobnego pomieszczenia na dole do łazienki, w miejsce wc powstała garderoba. Na ścianie z łazienką (prawa od frontu) dołożony garaż z dachem jednospadowym. Garderoba na piętrze z dociągniętą instalacją wodną w celu wykorzystania jako pralnia. Dołożone okna połaciowe: nad schodami, w małych pokojach na piętrze po jednym, w większej sypialni dołożone drugie. Przeniesienie okładzin drewnianych z piętra na pas z oknami kuchennymi i "wystającą" część z oknami/drzwiami tarasowymi. Ogrzewanie parteru podłogowe, na piętrze tradycyjne grzejniki, w łazienkach dodatkowo możliwość podpięcia grzejników do prądu. Całość gazowa.

Od początku prace prowadzone były sprawnie, z wykonawcą (zarówno p. Tomkiem - właścicielem jak i majstrem na budowie) bez żadnych problemów. Z pomysłami rodzącymi się w czasie budowy też nie było problemów - dołożenie instalacji pod TV, poprowadzenie kabli z instalacji alarmowej, dołożenie instalacji pod pralnię na górze itd.
Nieprzyjemnie było tylko w chwilach, kiedy my, jeszcze spokojnie nie wybiegaliśmy myślami w przód, dostawaliśmy telefon że za kilka dni trzeba podać dokładną lokalizacje i ilość punktów świetlnych i gniazdek ;-) Ot, dobre tempo i tyle.
Termin budowy nie został dotrzymany dzięki sugestii wykonawcy a za naszą zgodą - tynk miał być położony w okolicach października/listopada, ale aura nie pozwoliła. Zaproponowano więc przesunięcie robót na cieplejszy okres po zimie. To chyba dobrze?

W kwestii podniesionej w tym, lub w innym temacie dot. ibudu, a mianowicie "systemu dopłat"
Budowa domu to nie zakup ziemniaków, można się chyba przyłożyć i dokłądnie przestudiować cennik, przeanalizować co potrzebujemy, co możemy zrobić sami. Podpisując umowę mamy wyraźnie określone CO dostaniemy i ZA ILE. Czego tu nie rozumieć? Nie ma problemu z zamianą ich standardowych płytek, paneli na swoje, kwestia dopłaty do lepszej jakości.

Domek nasz to beskid 128 w Wyrach na ul. Spokojnej, zamieszczony w zakładce nasze realizacje na stronie IBUD. Zapraszam do pytań, odwiedzin. Chętnie się pochwalę i dokładniej opowiem co i jak.

mail: krzyzol7@poczta.onet.pl

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 26 Jul, 2013

krzyzol7 wrote:Dziwi mnie atmosfera panująca wokół IBUD'u tu na forum. Odnoszę wręcz nieprzyjemne wrażenie, że Pan Nitka ma w tym znaczny udział, dając między wierszami, w niedopowiedzeniach do zrozumienia, że budowa z Ibud'em to zły pomysł.l
Może przybliżysz temat i udokumentujesz swoją wypowiedź?

krzyzol7
Posts: 2
Joined: Thu 25 Jul, 2013

Post by krzyzol7 » Fri 26 Jul, 2013

A choćby taka reakcja na rzeczowe - moim zdaniem odpowiedzi na zarzuty.
Wojciech Nitka wrote:lookman nie będę tym razem usuwał tych reklamowych postów.
Niech Forumowicze sami wyrobią sobie zdanie na temat Waszej firmy, biorąc pod uwagę tak wcześniejsze posty Forumowiczów jak i Twoje. Rozsądni Forumowicze sami wyrobią sobie zdanie.
Nie mniej kolejne posty reklamowe będą usuwane.
Ja tu widzę "przemycone między wierszami" przesłanie, że jak ktoś jest "rozsądnym forumowiczem", sam sobie wnioski (w domyśle negatywne) wyciągnie. Do samej odpowiedzi, do zawartych w niej informacji w żaden sposób się nie ustosunkowałeś.

Podobnie zresztą z reakcją na mój post - z całości zauważyłeś tylko, że osobiście Cię wywołałem i na to zareagowałeś. A to miejsce raczej do opinii o firmie, wielu forumowiczów -tych rozsądnych i tych mniej, liczy na Twoją fachową poradę, opinię, a nie na czytanie słownych przepychanek.
Dla osób szukających poleconej firmy - miejcie świadomość, że w internecie częściej pojawiają się opinie negatywne, ktoś zawiedziony chce się wyżalić, a jak komuś dom postawią, jest ok, to jakoś nie szuka rozgłosu. Skorzystajcie z zaproszenia Lookmana, sprawdzcie stronę z realizacjami, odwiedźcie budowy na różnych etapach. U mnie w czasie budowy też pojawiły się dwa małżeństwa pooglądać, pogadać. My też kilka gotowych i budowanych przez Ibud domów odwiedziliśmy. Nie trafiłem na negatywną opinię. Owszem, jeden z drugim coś by zmienił, ale dotyczyło to raczej wybranego projektu, a nie jakości wykonania.
Polecam się, na maila i priv.

User avatar
leo106
Posts: 6
Joined: Tue 01 Oct, 2013
Location: Rydułtowy

Post by leo106 » Tue 01 Oct, 2013

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)
Czytając wszystkie komentarze dotyczące firmy Ibud dochodzę do wniosku że :
- albo firma komuś pokrzyżowała poważne plany ...
- albo sam właściciel tej firmy był za bardzo szczery w stosunku do kogoś a jak wiadomo jak to jest gdy ktoś dowie się szczerej prawdy tak po prostu " w pysk"

A tak na poważnie - byłem również tak jak wielu z Was w firmie u pana Tomka w Goczałkowicach, byłem również w każdym z czterech demo domków by przyjrzeć się różnym rzeczom - uważam za bezsensowne opiniowanie jak to w tych domkach jest (śmierdzi,brudno,pełno kurzu itd.) - gdy byłem za granicą a dokładnie w niemczech i to zachodnich gdzie czystość , schludność to rzecz święta !!! - aż chciało by się napisać " mmm... - chyba że Ty" - wiecie czego tam jeszcze brakowało ? - kupy na środku pokoju !!!
Uważam że nie na tym polega wystawa w tym przypadku domów by ktoś chwytał się szczegółów i to nie dotyczących samej techniki budowy czy też użytych materiałów bo to akurat jak najbardziej jest OK.
Ja osobiście jestem aktualnie po podpisaniu umowy z panem Tomkiem na domek "KOMFORT 107A"
Dom będzie budowany w miejscowości Rydułtowy (10km. od Rybnika) od maja 2014 roku.
Jak dotychczas nie zauważyłem żadnych problemów organizacyjnych , wszystko przebiega pomyślnie i jestem przekonany że cała budowa będzie przebiegać podobnie .
Byłem w dwóch domach KOMFORT 107 (jeden w Rybniku i jeden właśnie w moim mieście) - wszystko jak najbardziej OK.
Uważam że jedne co nas trapi to to że jesteśmy pesymistami - my jako polacy ( ja chyba pochodzę w innego kraju:) )
Pozdrawiam serdecznie tych teoretyków oraz tych którym się wydaje że wszystko zrobiliby lepiej :lol:
KOMFORT 107 A - i wszystko jasne :)

TomaszM
Posts: 7
Joined: Mon 07 Oct, 2013

Post by TomaszM » Tue 08 Oct, 2013

Ten 107 A mnie bardzo zainteresował :D Możesz na pw napisać wycenę i zakres robót?

User avatar
leo106
Posts: 6
Joined: Tue 01 Oct, 2013
Location: Rydułtowy

Post by leo106 » Thu 10 Oct, 2013

Tomku poszła PW :)
KOMFORT 107 A - i wszystko jasne :)

User avatar
leo106
Posts: 6
Joined: Tue 01 Oct, 2013
Location: Rydułtowy

Re: IBUD - opinie

Post by leo106 » Thu 21 Apr, 2016

Witam po bardzo długim czasie mojego milczenia :)
Tak się składa że aktualnie pan Tomek wraz z ekipą budują,stawiają -zwał jak zwał swój produkt czyli długo wyczekiwany przeze mnie i moją żonę domek w modelu KOMFORT 107A :)
Chłopcy są na mojej działce od półtora tygodnia i efekt jest piorunujący - domek rośnie jak na drożdżach :)
Zapraszam chętnych ,maruderów, krytyków firmy IBUDHaus na moja działkę podziwiać postępy w budowie :) Oto adres : Rydułtowy ul. Tetmajera 46 jeszcze kod : 44-280 :)

Pozdrawiam Leszek
KOMFORT 107 A - i wszystko jasne :)

dominika
Posts: 1
Joined: Fri 27 May, 2016

Re: IBUD - opinie

Post by dominika » Sat 28 May, 2016

Witam;
Leszku czy mogłabym również prosić o zakres wyceny domu? ja chciałam z nimi postawić Smart 70, mały domek, ale nie jestem pewna, czy o wszystkim pamiętałam w szczegółach wyceny...może Twoja podpowie, czy wszystko uwzględniłam czy coś mi umknęło.... Nie chciałabym, żeby po podpisaniu umowy okazało się, że brakuje mi 30% rzeczy, za które muszę dopłacić....;)
Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam;
Dominika

SebBar87
Posts: 2
Joined: Sun 28 Aug, 2016

Re: IBUD - opinie

Post by SebBar87 » Sun 28 Aug, 2016

WITAM FORUMOWICZÓW;
Jest to mój pierwszy post także proszę mnie zaraz nie skarcić że źle wpisałem czy coś.
Planujemy z żona za niedługo zacząć budowę domu i zainteresował nas projekt i wykonanie firmy Ibud-haus a dokładnie Family 107B.
Jeżeli ktoś ma taki dom albo go właśnie buduje proszę o info chętnie wymieniłbym parę zdań.
Mam również pytanie do osób posiadające domy wybudowanie przez Ibud a mianowice - Czy ogrzewanie które rekomenduje Ibud czyli kominek + elektryka sprawdza się w praktyce czy lepiej sobie odpuścić?
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Sebastian

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: IBUD - opinie

Post by Wojciech Nitka » Mon 29 Aug, 2016

SebBar87 wrote: Czy ogrzewanie które rekomenduje Ibud czyli kominek + elektryka sprawdza się w praktyce czy lepiej sobie odpuścić?
Musisz wiedzieć, że takie rozwiązanie - kominek plus elektryka - to rozwiązanie najtańsze w kosztach budowy. Niestety - najdroższe w użytkowaniu.

Wiele firm oferuje takie rozwiązanie bo obniża koszty budowy - budowa domu wydaje się być tańsza. Niestety, wykonawców nie interesują już koszty użytkowania budynku. Zatem nad takim rozwiązaniem trzeba się mocno zastanowić - czy się opłaca - tańsza budowa a wyższe koszty utrzymania domu.

kasia85
Posts: 1
Joined: Thu 23 Aug, 2018

Re: IBUD - opinie

Post by kasia85 » Thu 23 Aug, 2018

Dzień dobry,
mam pytanie czy ktoś z forumowiczów budował z Ibudhausem dom SMART 138?
Szukam inwestorów, którzy wyrażą swoją RZETELNĄ opinię.
Niestety na stronie realizacja tego domu jest niedostępna.
Dziękuję za odpowiedź.

Maaartuska
Posts: 1
Joined: Fri 19 Jun, 2020

Re: IBUD - opinie

Post by Maaartuska » Fri 19 Jun, 2020

Budowałam dom Smart 138 (Bez wykończenia)z firmą z Mikołowa I jestem bardzo zadowolona z wykonania jak z kultury pracy oraz ,ze wszystko odbyło się terminowo. Firma bardzo uczciwa , właściciel odpowie chętnie na każde pytanie.
Po prawie 4 latach od budowy dom nadal stoi, ściany się nie przewróciły ,a dach nie zawalił. Czego chcieć więcej 😁
Bardzo serdecznie polecam ta firmę ! 👌



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”