Page 1 of 1

Mawit z Imielina- wykonawca

Posted: Thu 22 May, 2008
by Jakub Szymonik
Witam uzytkowników.
Właśnie jesteśmy na etapie kończenia budowy domu szkieletowego w Kłomnicach. Dom był budowany przez firmę Mawit z Imielina. Realizacje można obejrzec na ich stronie internetowej. Nasze zdanie o firmie jest jak najbardziej pozytywne. Od podpisania umowy do końcowych rozliczeń wszystko przebiegało bez zastrzeżeń z kierownictwem i wykonawcami bardzo dobry kontakt. Możliwośc porozumienia sie w kwestiach fiansowych, (korzystne terminy i harmonogram wpłat - firma dostowowywała harmonogram wpłat do tych narzucanych przez bank). Pracownicy słuzyli fachowym doradztwem w zakresie technologii, użyte do budowy materiały dobrych znanych firm poparte certyfikatami. Pracownicy przydzieleni do budowy naszego domu (ekipa pana Marka) wykonywali starannie i dokładnie prace na poszczegónych etapach, zawsze w terminach . Wbrew powszechneych obiegowych opiniach o "majstrach " pozostałych jeszcze w naszym kraju, nie możemy powiedzieć o nich złego słowa, wręcz przeciwnie. :grin: (szybcy, dokładni, znający się na rzeczy). Z całą pewnością możemy polecić Mawit.. Jeśli ktoś jest zainteresowany możemy przesłać zdjęcia na mail.

Posted: Thu 22 May, 2008
by Kubaty
Czego łżesz?
Przecież to widać, że to kryptoreklama. Nie? Wklej zdjęcia o których piszesz (popatrzymy, ocenimy, skrytykujemy albo i nie). Jak tego nie zrobisz - zrobiłeś SUPER antyrekalmę swojej firmie.

Posted: Thu 22 May, 2008
by Jakub Szymonik
Po pierwsze dlaczego tak ostro?? "łżesz?" - kultura jednak powinna obowiązywać, ale cóż....
zdjęcia chętnie wkleję , nie jestem w żaden sposób związany z firmą.. przedstawiłem sie z imienia i nazwiska i napisałem innym ludziom o mioch doświwadczeniach z firmą..
zdjęcia w załączniku

Posted: Fri 23 May, 2008
by alek
Ciekawy projekt, a realizacja byla zima?
Napisz, ile Was kosztowal metr kw. i w jakim standardzie?

Posted: Fri 23 May, 2008
by finkamala
Witam Jakubie,
Nie pochwalam zachowania kolegi Kubaty, ale go rozumiem, Trochę wyskoczyłeś jak "Filip z konopi" z tym oświadczeniem o wykonawcy. Z tego, co widzę to są Twoje jedyne posty, nie ma żadnych wzmianek Twojego wcześniejszego zaangażowania na forum...i tak nagle proponujesz nam "żuczkom" Wykonawcę?...to trochę dziwne. Może jakbyś opisał swoje doświadczenia, zdjęcia z budowy, byłoby to bardziej wiarygodne. Może masz dobre intencję, ale chyba Ci nie wyszło... postaraj się Nas przekonać :wink:

Pozdrawiam
finka

Posted: Fri 23 May, 2008
by Jakub Szymonik
Witam ponownie,
wcześniej nie byłem aktywnym użytkownikiem jednak przed rozpoczeciem budowy śledziłem to forum pisane tu posty odwiodły mnie od podpisywania umowy z niektórymi firmami (sam nie miałem potrzeby zadawania pytań- wiele z nich sie wciąż powtarza i pytałbym o to samo,a komentować innych nie znając siedo końca na rzeczy...to nie w moim stylu :-) ) jeden raz skorzystałem z rady pana Nitki, , z niektórymi rezygnowałem sam po wstępnych rozmowach jako że jest to forum gdzie mogę wyrazić opinię o firmach skorzystałem z tego,przekonywać nie mam zamiaru nikogo . Wiadomo dom buduje sie raz w życiu -jest to inwestyja ogromnych pieniędy,warto przeczytrać każdą informację . Za i przeciw. każdy byłby mądrzejszy przy budowie DRUGIEGO domu, :-) ja również. Wcześniej mój znajomy postawił dom szkieletowy ,korzystałem również z jego rad.
Co do wcześniejszego pytania- budowa była realizowana w miesiącach jesienno- zimowych, obecnie jest to stan surowy-zamknięty, niedługo będą tam montowane ściany karton-gips i wylewki na podłogę .(robimy to we własnym zakresie również we własnym zakresie zrobiliśmy tam instalacje ) Pytania o cenę- szczegółowych informacji moge udzielić na prywatny mail jeśli to kogoś interesuje, natomiast nie było tu przelicznika za m2- przed zawarciem umowy mieliśmy rozpisane co i za ile (osobno więc wyceniany był materiał, od drewna, izolacje , wełne po gwożdzie) osobno robocizna itp...Podpisujac umowę drugi raz polecałbym każdemu taki rodzaj wyceny..
Pozdrowienia

Posted: Fri 23 May, 2008
by finkamala
Witam
Jest wiele miejsc w których możesz pisać o budowie domu, ja to robie np. poprzez galerię zdjęć z budowy, nie musisz tam nikogo komentować, tworzysz swój temat i dodajesz zdjęcia...nie musisz się nikogo pytać możesz robić swoje, ale powiem Ci szczerze, że na pewno wiele osób (jeśli opisywałbyś budowę) skorzystałoby z Twojego doświadczenia - nie każdy ma znajomego który budował dom szkieletowy.
Teraz zdecydowałeś się na doradzanie nam w sprawie wyboru firmy...a my o Twojej budowie nic nie wiemy.
Dziwne jest dla mnie to, że chcesz dobrze zaopiniować firmę, ale nie chcesz do niej nikogo przekonać...???
Napisałam o przekonywaniu nie złośliwie tylko po to by Cię zmobilizować do pokazania trochę więcej. Wiedz, że wielu z nas chłonnych jest wiedzy o doświadczeniach innych. Jeżeli poczułeś się dotknięty, nie było to moim zamiarem.

pozdrawiam
Finka

Posted: Fri 23 May, 2008
by Jakub Szymonik
Co innego zapiniować a co innego przekonywać- to dopiero byłaby kryptoreklama...:-) a o tej galerii z opisami w wolnej chwili oczywiście pomyślę...
pozdrawiam

Posted: Fri 23 May, 2008
by finkamala
Życzę powodzenia Jakubie. Masz rację, szkoda było mojego czasu na tłumaczenia.

Pozdrawiam wszystkich
Finka

Posted: Fri 23 May, 2008
by alek
Napisal, jak napisal, ostroznaosci nie zawadzi, ale dobrze ze napisal i chce pisac.
Mam pare pytan, moze je rozwazasz wlasnie, bo ja tak. Jestes spod Cz-wy, a tu czasem wieje, nie wiem czy u Ciebie, ale na mojej dzialce, ze hej! Choc jest tam tez pieknie (doswiadczenia z wczoraj)

Tak wiec czy zamiast gwozdzi (nierdzewnych pewnie i "skrecanych") nie myslales/zastosowales czasem wkretow - ponoc to odporniejszy na wiatr montaz?
I czy masz dopiete ogrzewanie - jak to rozstrzygnales? Jak z ogrzewaniem cieplej wody? Jak ze sciekami? Na dachu jest chyba blachodachowka? Nie obawiasz sie, ze bedzie glosno podczas deszczu?

Pozdrawiam

Posted: Sat 24 May, 2008
by Jakub Szymonik
Witam
wieje? to mało powiedziane, w okolicy jet specyficzny mikroklimat- jak na dworcu w kileckim...:-)
W tej okolicy była słynna tromba powietrzna -dokładnie 5 km od naszej działki, widziałem te zniszczenia 2 wsie zmiotło z powierzchni zeimi, przy tej sile nie ostałby sie nawet zamek w Malborku..
W marcu tego roku ponowny huragan -Emma- potraktowaliśmy go jako test.. nieco obawialiśmy siebo mamy dośc dużą powierzchnię dachu, na szczęście jedyne zniszczenia to zerwanych kilka listew podbitki sidingowej ...1 egzamin ze stabilności konstrukcji zdany..
Ogrzewanie- z 2 żródeł gdyż powierzchnia użytkowa domu jest dośc duża (250 m2)- kominek z płaszczem wodnym oraz piec na eko-groszek, jeśli chodzi o ogrzewnie wody to zastanawialiśmy sie nad elektrycznym jednak po konsultacji z hydraulikiem i elektrykiem zrezygnowaliśmy z tego (ze względu na koszty eksploatacji)-wodę podgrzewana będzie z pieca-również latem....ewentualnie mały podgrzewacz elektryczny w kuchni (DAF)
Blachodachówka - mniejsze koszty, oraz duża powierzchnia dachu( wg konstruktora korzystniejsza blachodachówka) choć oczywiście kosztem komfortu -hałas przy deszczu jest.
Ścieki, kanalizacja - podłączenie do gminnej sieci więc z tym nie było najmniejszych problemów.

mawit

Posted: Sat 24 May, 2008
by gist
Witam. Bylem na budowie w strzemieszycach. Tak jak to jest pomontowane to az sie chce plakac. Oczywiscie jak sie zakryje wewnatrz plytami to wszystko ok. Jak to jest drzewo czterostronnie strugane to ja jestem swiety, a przeciez placi sie za to. Drzewo na budowie lezy nieprzykryte, a byla to niedziela czyli nie robili. W jednym miejscu znalazlem kore, element zamontowany. Zrobilem zdjecia moge wyslac e-mail. Budujac z ta firma mialbym wiele zastrzezen. Oczywiscie chcialbym powiedziec ze nie jestem powiazany z zadna firma. Poprostu jestem w trakcie budowy i zdaje sobie sprawe ze ludzie wydaja oszczednosci calego zycia zeby wybudowac dom a niektore firmy to olewaja. Dziekuje

Posted: Sat 24 May, 2008
by Jakub Szymonik
Kazdy każdego o jakieś powiązania podejrzewa, co za czasy....:-)

Posted: Sat 24 May, 2008
by alek
Czyli dom montowali wam na gwozdzie skretne nierdzewne?
I sie ostal :-)
My jestesmy tak gdzies w linii prostej 20 km od Was - tez niedaleko wspomnianych wydarzen. Dwa dni po slawnej trabie tak wialo u nas, ze drzewa padaly na droge, a nasze ponad 50-letnie brzozy na dzialce byly zgiete prawie pod katem prostym...

Re: mawit

Posted: Sat 24 May, 2008
by alek
gist wrote:Witam. Bylem na budowie w Strzemieszycach.
To ta sama firma, co jest wskazywana w tym watku?

Posted: Sat 24 May, 2008
by Jakub Szymonik
Dom był montowany za pomocą gwżodzi pierścieniowych....

Posted: Sat 24 May, 2008
by alek
Bodajze na tym forum pisza, ze powinny byc skretne, lepiej trzymaja.
Ale jak przeszedk takie wichury, to moze nie takie istotne

Posted: Sat 24 May, 2008
by Wojciech Nitka
alek wrote:Bodajze na tym forum pisza, ze powinny byc skretne, lepiej trzymaja.
Może na tym Forum, ktoś takowe rzeczy pisał. Pamiętaj jednak, że nie ma takich wymagań. Są to poprostu wyrzucane w błoto pieniądze.

Zajrzyj poprostu tutaj - http://www.szkielet.pl/domy_szkieletowe ... dzie&id=13 Niczego więcej nie musisz dawać. A gwoździe pieścieniowe czy skrętne zachowej do montażu poszycia podłogi lub samej podłogi.

Posted: Sun 25 May, 2008
by alek
Co mozna zrobic, aby konstrukcja domu byla bardziej odporna na gwałtowne podmuchy wiatru? Oprocz zageszczenia słupków w scianach, co u mnie nie wchodzi w grę?
Właśnie słyszalem o przykręcaniu płyt, zamiast zbijania, no i o tych gwoździach?
Gwoździe powinny byc chyba przynajmniej nierdzewne?

Posted: Sun 25 May, 2008
by czarek63
alek wrote:Co mozna zrobic, aby konstrukcja domu byla bardziej odporna na gwałtowne podmuchy wiatru?
może jakieś dodatkowe zbrojenie stalowe? :grin: ale tak na poważnie: podstawowa rzecz to budynek wykonany zgodnie z zasadami sztuki
zawsze podaję taki przykład: stomatolog może używać najnowszej generacji materiałów ,jeśli jednak prawidłowo nie opracuje ubytku to wypełnienie zawsze wypadnie

pozdrawiam

Posted: Sun 25 May, 2008
by alek
Z tego co wiem stosuje sie inne normy dot. wykonastwa np. scian na terenach podgorskich i innych narazonych chociazby na silne wiatry.
W budownictwie drewnianym bodajze sa wtedy mniejsze odstepy pomiedzy belkami czy slupkami w konstrukcji sciany.
Z tego co wiem, mieszkasz na takim terenie, ale wykonawca zastosowal podstawowy standard przy budowie Twojego domu. Oczywiscie to nie oznacza, ze masz zle wykonany dom w sensie konstrukcyjnym, ale moze jego konstrukcja jest niewlasciwa w specjalnych warunkach, o ile one rzeczywiscie tam wystepuja?

Nie jestem stomatologiem, ale moga byc przeciez wsrod jego klientow - trzymajac sie Twojego porownania - np. bokserzy lub pracujacy zawodowo z wiertarka udarowa - czy w ich przypadku nie nalezaloby zastosowac specjalnych rozwiazan stomatologicznych?
:-)

Posted: Sun 25 May, 2008
by Wojciech Nitka
alek wrote:Co mozna zrobic, aby konstrukcja domu byla bardziej odporna na gwałtowne podmuchy wiatru? Oprocz zageszczenia słupków w scianach, co u mnie nie wchodzi w grę?
W budownictwie drewnianym bodajze sa wtedy mniejsze odstepy pomiedzy belkami czy slupkami w konstrukcji sciany.
Czy nie widzisz, ze przesadzasz? Nasz kraj nie jest, przynajmniej jeszcze, narażony na działanie tornadów jakie nawiedzają np. Stany Zjednoczone. Co muszę przyznać wcale nie znaczy że za miesiąc, rok, dziesięć, czy sto lat tak nie będzie.
Jak zatem wzmocisz swjego szkieletora? Na dziś, według wszelkich norm wystarczą zastarzały usztywniające konstrukcję. Więcej na ten temat możesz uzyskać wrzucając do Google "bracing" lub "Metal bracing".

Ale gdybyś chciał swój dom przygotować na odporność trzesień ziemi (wcale nikt nie mówi, że nas to nie czeka), to zapraszam na strony - http://www.kingbuildings.net/Options.htm

Posted: Sun 25 May, 2008
by alek
Moze przesadzam, ale: traba powietrzna przeszla w lipcu u.r. nieopodal dzialki, gdzie chce budowac dom z drewna..., a 2 dni potem byla taka nawalnica, ze na droge przede mna rzucilo ok. 50 letnie zlamane drzewo, w tej samej okolicy, wiec... na kazdym by to zrobilo wrazenie, nieprawdaz...
wiec probuje zawczasu cos znalezc, aby dom sie ostal, nie mowie, ze przy trabie, ale przy sporej wichurze...
Gdy przechodzila EMMA na dzialce zlamalo mi jedno drzewo, ok. 50-letnia brzoze, a te dosc dobrze radza sobie z silnym wiatrem.


http://www.youtube.com/watch?v=XIF-vCL5NhM

Re: Mawit z Imielina- wykonawca

Posted: Mon 06 Nov, 2017
by el_magneto
Witam,
Czy mogę prosić o autora postu aby ocenił inwestycję z perspektywy tych 10 lat? Czy pojawiły się jakies problemy? Czy wyszły jakies niedociągnięcia, na które trzeba zwrócić uwagę. Czy było warto?
Zastanawiam się nad wyborem firmy Mawit i ogólnie szkieletu drewnianego i chciałbym zaciągnąć opini kogoś kto już ma doświadczenie mieszkania paru lat w takim domu.
Z góry dziękuję.

Re: Mawit z Imielina- wykonawca

Posted: Thu 14 Feb, 2019
by lowy
Witam,
Również chciałem prosić autora postu jak ocenia inwestycję po tych latach? Czy pojawiły się jakies problemy? Czy wyszły jakieś niedociągnięcia, na które trzeba zwrócić uwagę. Czy coś by zmienił?
Zastanawiam się nad wyborem firmy Mawit i ogólnie szkieletu drewnianego i chciałbym zaciągnąć opinii kogoś kto już ma doświadczenie mieszkania paru lat w takim domu.
Z góry dziękuję.

Re: Mawit z Imielina- wykonawca

Posted: Mon 12 Aug, 2019
by gwiazdka130
Witam
I zdecydował się ktoś na tego wykonawcę ? Bo autor postu raczej chyba już nie odpisze.
Pozdrawiam

Re: Mawit z Imielina- wykonawca

Posted: Tue 04 Feb, 2020
by coratek
Witam
Od kilku miesięcy jestem na etapie planowania inwestycji z firmą Mawit , mam też znajomych którzy wybudowali w 2015 roku dom właśnie z Mawitem
(są zadowoleni z jakości i napraw drobnych poprawek w ramach reklamacji)
Ja od siebie powiem że jeśli chodzi o możliwości dostosowania planu budynku i doradztwo jestem bardzo zadowolony (nie czuję sie skrępowany i obciążany finnasowo przy zmianach czy poprawkach koncepcji budynku to juz duży + jak dla mnie)
Jestem za granicą i tylko dzięki takiemy działaniu tej firmy mogę podjąć inwestycje( pomoc w załatwianiu formalności typu pozwolenia czy przyłącza energi) .
Ceny wydają mi sie uczciwe za proponowaną jakość (jeśli będzie tak jak u znajomych ) choć inne firmy na pierwszy żut oka wydają sie tańsze po dokładniejszej analizie kosztów Mawit jest konkurencyjny myśle że ma trwałe i wyrzszej jakości rozwiązania konstrukcji czy doboru materiałów w stosunku do tańszych ofert (nie jestem specjalistą w budowlance wiec prosze nie brać mojej wypowiedzi jako pewnik .
Mam nadzieje że pomoże to komuś w w planowaniu iwestycji , ponieważ nie łatwo o jakieś żetelne informacje .
Pozdrawiam Arek