Pytanie o firmę SPOMET (domymax) Bielsko - Biała

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
User avatar
kodinorman
Posts: 2
Joined: Sun 03 Aug, 2008
Location: Pszczyna

Pytanie o firmę SPOMET (domymax) Bielsko - Biała

Post by kodinorman » Sun 03 Aug, 2008

Witam forumowiczów.
Od dłuższego czasu jesteśmy zainteresowani postawieniem domu szkieletowego. Jako, że mieszkamy i planujemy inwestycje na Śląsku próbujemy dowiedzieć się czegoś o wykonawcach, którzy z racji lokalizacji naszej działki wchodzą w grę. Ostatnio, zainteresowaliśmy się firmą SPOMET z siedzibą w Bielsku-Białej. I tu moje pytanie:
- Czy ktoś korzystał z usług tej firmy?
- Czy ktoś zna kogoś kto budował z nimi, lub zna miejsce wykonanej już przez nich inwestycji ?
Biuro firmy mieści się w domu szkieletowym w BB, który to domek odwiedziliśmy. Nie potrafię jednak znaleźć żadnej informacji od klientów dot. jakości wykonania itd. Dziwi też fakt, że firma o takiej nazwie produkuje również w BB ciastka
Adres www firmy: www.domymax.pl - SPOMET fabryka domów.
Póki co, poza ulotką i planami oferowanych w sprzedaży domów typu max wiemy niewiele
Pozdrawiam


ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Mon 04 Aug, 2008

My rozważalismy dom od nich, a własciwie wówczas firma Spomet jeszcze chyba nie istniała, tylko rozmawialismy z firmą Abies www.domgotowy.pl ktora de facto te domy produkuje.

Potem nagle pojawił się Spomet, ktory reklamuje się, ze je sprzedaje. Przestalam sie tym interesować, bo i tak z niej zrezygnowalismy, ale czytając wątek o firmie Multicomfort mam wrażenie ze Spomet działa tak samo, tzn. ze Spomet zajmuje się tylko posrednictwem, czyli sprzedażą domów, a jezeli tak jest (sprawdz to, jak podoba ci się oferta), to zapytaj o wszystkie rzeczy ktore sugeruje w ponizszym wątku czarek63 - czyli czy Spomet i Abies nie łączą takie relacje jak firmę Multicompfort i CB Silesia w temacie: - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... 0d36#11687
Nie wiem, czy tak jest, ale trochę tak to wygląda.

Mnie sie oferowane technologie, ceny, kontakt (na Budmie i w Bielsku) fabryki Abies podobały. Ostatecznie, jednak okazało się, ze do kosztów budowy domu dochodzi z naszej strony koszt dzwigu, za ktory musielismy zaplacić (moze teraz cos sie zmieniło), a to się okazalo koszty naprawdę niemałe jednak - przynajmniej w warunkach naszej miejscowosci i dzialki (oprocz wynajmu, kosztowny dojazd, i brak mozliwosci manwerowania z powodu m.in. zadrzewienia). Wiec odpusilismy. Na minus rowniez byla zaproponowana zaliczka - dosyc spora, bo okolo 30%. Moze też sie zmieniło. Do mnie dwie firmy zgłosily sie po jakims czasie, z zapytaniem czy już wybralismy firmę, bo zmienili warunki, widać klienci juz na hurra nie szturmują firm wykonawczych.

I wtedy nie robili fundamentow, teraz Spomet chyba je oferuje.
Sprawdz czy moze Abies nie sprzedaje ich bezpośrednio? no i oni z tego co pamietam mogli wykonać wg. twojego projektu, nie tylko domy max, ktore jednak moim zdaniem - nie sa zbyt ładne :)

pozdrawiam

User avatar
kodinorman
Posts: 2
Joined: Sun 03 Aug, 2008
Location: Pszczyna

Post by kodinorman » Mon 04 Aug, 2008

Dzięki za informacje.

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Thu 07 Aug, 2008

My tez jesteśmy zainteresowani ofertą firmy Spomet. W odpowiedzi na maila dostałam informację, iż nie są z żaden sposób związani z firmą Abies oraz iż posiadają własną fabrykę (można ją zobaczyć na filmiku na ich stronie).

kodinorman jakie masz wrażenia po obejrzeniu domu pokazowego?

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 07 Aug, 2008

Trochę mnie dziwi, ze w jednym mieści dwie firmy sprzedają dokładnie te same domy, ale mamy wolny rynek :)

Olmeca, byc moze obie firmy robią te domy na podstawie jakiegos rodzaju licencji jakiejs innej firmy?
Bo wykorzystują do promocji DOKŁADNIE te same zdjęcia, te same wizualizacje, i pdf`y z rzutami. Te same rysunki przekrojów scian,i te same materiały do wykonczenia. te same kolory i te same ceny :) Rzuty domów obu firm sa identyczne (pomijając dorysowanie mebli), abies oznakowal tylko swoje napisem "wszelkie prawa zastrzezone dla Abies sp.z o.o." :)
Aha, mam dokładną ofertę od firmy Spomet,którą dostałam na e-maila. Jeżeli ktos jest zainteresowany to moge sforwardować cały list z warunkami, cenami, zdjeciami etc. etc. aktualnymi na 9 maja 2008.

Olmeca, moja sugestia, ze mogą byc powiązani z Abiesem, nie była bezpodstawna, o wycenę prosiłam wczesniej szefa Abiesu, rozmawialismy potem telefonicznie, a po jakim czasie dostałam mejla... ale ze Spometu :) Nie interesowalo mnie,bo już bylo po podpisaniu umowy. Film z fabryki Abies tez ma na stronie.
Co do warunków płatności, to wówczas zaoferowano mi płatność 40% w momencie podpisania umowy, następnie 40% w momencie załadunku gotowych elemento domu na TIR, pozostała kwota w chwili przekazania domu inwestorowi.
Z drugiej strony patrząc jezeli jesteście zaintersowani domami MAX, to taka sytuacja, to dla was okazja, do wynegocjowania dobrej oferty. Zapytajcie o ofertę jedną i drugą firmę i negocjujcie,z druga jak ta jedna trochę opuści :cool:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 07 Aug, 2008

ewaka wrote:zaoferowano mi płatność 40% w momencie podpisania umowy, następnie 40% w momencie załadunku gotowych elemento domu na TIR
Czy normalny Inwestor przystąpi na takie warunki finansowe? - wpłacając 80% wartości inwestycji nie ma nic na placu budowy, nie zna jakości zastosowanych materiałów, nie zna jakości wyprodukowanych elementów, nie zna jakości zmontowanego budynku.
W takim zakresie finansowania budowy byłbym bardzo, bardzo, i to bardzo ostrożny, a w zasadzie nie budowałbym z taką firmą.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 07 Aug, 2008

w tej kwestii sie z panem absolutnie zgadzam, ale niektórym to nie przeszkadza.
Dla mnie nawet 30% na początek dla Abiesu było bardzo dużo. Identyczne warunki zaproponowała nam tez jeszcze jedna firma, z Łodzi. Dla mnie to wyglądało tak, jakby nie mieli na materiały i z góry chcieli kasę na wszystko . Tylko, ze jak nie postawią i się zwiną, to człowiek lezy, bez domu, z kredytem na głowie.

Pomijając fakt, że jeżeli ktoś stara sie przy tym o kredyt, to normalne banki, czyli takie ktore zabezpieczaja sie na tym co powstaje i wypłacaja kase w transzach po odbiorach kolejnych etapów, (a nie takie ktore dają kredyt, i tylko czyhają, zey sie człowiekowi noga podwinela, zeby przejąc nieruchomość :)) - tutaj nie maja pola manewru, ani zabezpieczenia, bo mają dać kasę, na co czego nie ma.

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Thu 07 Aug, 2008

ewaka jeśli nie sprawiłoby Ci to kłopotu, to ja poproszę o ich pełną ofertę.
Do Abbies również wysłaliśmy zapytanie, czekamy na odpowiedź. Póki co Spomet odpisał bardzo ogólnikowo i zaprosił do swojej siedziby na rozmowy.
Te rysunki na obu stronach rzeczywiście są identyczne. A odpowiedź Spometu "Nie jesteśmy w żaden sposób związani z firmą Abies" nie satysfakcjonuje mnie, bo jakieś powiązania jednak mają :roll:

A warunki finansowania faktycznie nie do przyjęcia.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 07 Aug, 2008

znalazłem swój "stary" post
pozwolę go sobie przypomnieć bo mimo upływu czasu ,chyba nadal jest aktualny :grin:
zgadza się -
po pierwsze jestem już po budowie domu (w zeszłym roku) - miałem jednak to szczeście ,że trafiłem ( być może trochę w tym mojej zasługi :lol: ) na firmę z którą nie miałem najmniejszych problemów ( uśmiałem się kiedy jeden z forumowiczów zadał mi pytanie jakie już wyszły usterki w moim domu - tak jakby usterki były standardem)
po drugie- dokładnie tak jest ,że mamy chore czasy dla wariackich ludzi
ale czy tak powinno być ???????

właśnie ze względu na te wariackie czasy stosuję w życiu zasadę ,którą kierowałem się również przy wyborze firmy wykonawczej : "STRZEŻONEGO PAN BÓG STRZEŻE"

dlatego na starcie odrzuciłem:
- firmy żądające zbyt wysokich zaliczek
- firmy istniejące bardzo krótko
- firmy "podejrzanie tanie"
- firmy dające np 40- letniej gwarancji -choć same istnieją kilka miesięcy :lol: :lol:
- firmy mające "zbyt piekne strony internetowe" :lol: i jeszcze wiele podobnych

wbrew pozorom po tej selekcji kilka do wyboru pozostało :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Fri 08 Aug, 2008

Olmeca, wysłałam ci co miałam. Ale pan od Spometu cię okłamał, bo mają wiele wspólnego :) Film prezentujący firmę, który znajduje się na stronie Domymax, jest połową tego samego filmu, który wisiał jeszcze jakis czas temu na stronie firmy Abies. :) Nie wiem czy jest teraz, ale ja go ściągnęłam i mam oba!!!

Prezentacja przedstawia ten sam dom (jest to dokładnie ten sam film), mówi o nich ten sam czlowiek!!!, Mają tę samą ulotkę, ktorymi posługiwął się Abiies, wycięte zostały tylko zdjęcia z fabyki Abiesu, ktore było wkomponowane w tamten film, a w zamiast wkomponowano makiety i przebitki z Żywieckiej.
Inny jest też adres i nazwa firmy :)

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Fri 08 Aug, 2008

ewaka Dzięki.
Wygląda na to, że "ten człowiek" otworzył swoją własną działalność w dodatku konkurencyjną dla Abies ;)

czarek63 bardzo trafne spostrzeżenia.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Wed 17 Sep, 2008

Witam
Jestem specjalistą ds. sprzedaży w firmie Spomet w Bielska-Białej. Myślę, że sprostuję parę kwestii poruszonych na forum.
Na wstępie. Firma SPOMET sp.j. jako taka istnieje od 1990 roku. Głównym dochodem firmy jest produkcja ciastek. Zatrudniamy ponad 250 osób. Produkujemy ciastka do ponad 50 krajów świata. Wartość firmy na dzień dzisiejszy przekracza ponad 60 mln zł. Jesteśmy piątą z największych firm tejże branży w Polsce.

Dlaczego więc domki szkieletowe i SPOMET Fabryka domów?
Firma Spomet sp.j. rozwija się bardzo prężnie. Kilka ostatnich lat to wzrost obrotów o >40% (2006) i 16% (2007). Stabilny wzrost zapewnia dobre perspektywy firmy. Duże wpływy kapitału stworzyły natomiast możliwość do inwestowania w inne branże. I tak już od dłuższego czasu właściciele naszej firmy inwestowali swój prywatny kapitał w działalność firmy Abies Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej. Niestety, konflikt interesów z właścicielem firmy Abies zmusił zarząd firmy do podjęcia kroków i rozpoczęcia działalności na własny rachunek. Tak oto powstała firma SPOMET Fabryka domów.

Spółka tak utworzona posiada cały kapitał i zaplecze finansowe firmy SPOMET Sp.j. Jako SPOMET Fabryka domów posiadamy także kompletny park maszynowy i hale produkcyjne przeznaczone do produkcji domów. Maszyny, które miały wspomagać proces produkcyjny w firmie Abies zostały przeniesione i uruchomione w naszych halach produkcyjnych. Zatrudniliśmy ekipy budowlane oraz ludzi posiadających doświadczenie w budowie domów szkieletowych. Gro z tych ludzi to kierownicy i wykonawcy, którzy niegdyś pracowali w firmie Abies. Z naszego doświadczenia dodaliśmy zintegrowany sytemu zarządzania ISO 9001:2000 według którego działa cała nasza firma.

P.S. Pan Noculak, czyli "ten człowiek" nie jest/ nie był właścicielem naszej firmy. Był on pracownikiem/sprzedawcą w/w domków. Tydzień temu został on jednak zwolniony z pracy. Krążyły pogłoski, że bardzo trudno u niego kupić dom :)

Obecnie sprzedażą zajmują się Ola i Kasia. Zapraszamy..

dam71
Posts: 4
Joined: Sun 21 Sep, 2008
Location: slask

Post by dam71 » Sun 21 Sep, 2008

Do KrzysztofSpomet
Bardzo dobrze że ktoś pojawił się z firmy Spomet na forum i wyjaśnia zawiłości firmy .

Niestety forum dotyczy bydowy domu na całe życie a nie ciastek. Oczywiście informacja o solidnym fundamencie finansowym firmy była potrzebna ale napewno czekamy jeszcze na informację o wykonanych inwestyjcach, referencjach, solidności wykonania. Niestety brak takich wpisów na jakimkolwiek forum w internecie czy stronie www odnośnie wykonawcy i jego pracy na placu budowy powoduje że napewno jedna z tanszych ofert na rynku zaczyna być mało wiarygodna. Dlaczego firma z takim kapitałem wymaga takich dużych wpłat z góry. Praktycznie 85% wpłaconych pieniedzy na tydzień przed rozpoczęciem montażu na działce inwestora?

Mam nadzieję że pojawi sie Pan jeszcze na forum i rozwieje moje wątpliwości aby oferta zaczeła być naprawdę oferta do rozważenia .

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Sun 21 Sep, 2008

a więc jednak jakos powiązani a Abiesem Państwo byliscie, więc mowienie klientom nieprawdy się nie opłaciło. PO co robic z ludzi kretynów? Wolałabym usłyszeć prawdę, taką jak np. wygłosił Pan tutaj, niż to, ze nie macie nic wspólnego, podczas gdy caly świat widzi, ze posługujecie się tymi samymi materiałami, a swego czasu i ludźmi, udajecie, ze to sie tylko ludziom tak zdaje... to jest po prostu przykre, i nieuczciwe, a kazdy z nas szuka najuccziwszego wykonawcy...

zyczę powodzenia, i być moze wasze domy, nie będą nigdy tak opisywane na forum jak Abiesu, bo wiem, ze każdy musi kiedys zacząć, i nie kazdy moze się pochwalić realizacjami od razu. Ale skłaniam się nadal do opinii, ze płacenie takiego procentu za kota w worku, to na to mogą pójśc tylko desperaci, albo ludzie, ktorzy po prostu nie liczą się z kasą.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 22 Sep, 2008

@ dam71

Nie piszę o ciastkach, a o budowie domów. Chciałem tylko nakreślić obraz naszej firmy. Co do informacji o wykonanych inwestycjach. Niestety nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Mieliśmy szereg pomysłów na ten temat. Chcieliśmy np. założyć forum przy stronie www.domymax.pl, na którym m. in. pisali by ludzie, którzy zakupili u nas domy. Aczkolwiek wpisy te musiałyby być potwierdzone kontaktem do tychże ludzi, adresem działki na której znajdowałby się dom, celem udowodnienia, iż nie są to inwestycje wymyślone. Ludzie Ci natomiast nie zgodzili się na podawanie swoich danych osobowych po tym jak przeprowadziliśmy jedną z takich akcji i podaliśmy do nich kontakt za ich zgodą. Otrzymywali oni setki telefonów, byli nagabywani przez potencjalnych klientów, którzy chcieli zobaczyć ich dom. Mieliśmy także zgłoszenia, iż zdarzało się że były przypadki niszczenia i zaśmiecania domu i działki przez potencjalnych klientów, którzy chcieli sprawdzić jakość wykonania. Trudno jest wiec sprostać temu wyzwaniu. Jedynym którym pozostaje jest nasz domy postawiony na ul.Żywieckiej 13.
Wysokie wpłaty. Drogi dam71 budowa domów to nie kupowanie sprzętu RTV. Zgłasza się do nas bardzo wiele osób. Gro z tych osób nie ma zdolności kredytowych. Budowa domu, który będzie czekał pół roku na wpłatę pieniędzy, nie jest w kręgu naszego zainteresowania. Nie możemy sobie pozwolić na takie opóźnienia w płatności i realizacji. Natomiast aby potwierdzić klientowi naszą jakość i aby nie miał on nie miał wrażenia że kupuje "kota w worku" udostępniamy możliwość wglądu na halę produkcyjną w każdym momencie produkcji. Jeśli macie państwo inne propozycje jesteśmy otwarci na komentarze.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 22 Sep, 2008

@ ewaka

Droga ewaka. Odcinamy się całkowicie od firmy Abies. Projekty domów MAX są naszymi projektami. Hale i maszyny są naszymi itd. Nie chcemy mieć nic wspólnego z tą firmą. Państwu pozostawiamy ocenę wiarygodności tej firmy. Choć posługujemy się tymi samymi technologiami mamy zupełnie inne strategie sprzedaży. Nam nie zależy na budowie jednego domu na trzy miesiące, ale obarczonego bardzo dużym zyskiem. Pomysł budowy tanich, ekologicznych domów był naszym pomysłem. Tego się trzymamy.

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Mon 22 Sep, 2008

Cieszę się, że w końcu firma SPOMET wypowiedziała się w tym wątku :)
Ja wciąż czekam na odpowiedź od p. Marcina, a on już w Spomecie nie pracuje :wink:

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 22 Sep, 2008

ha,ha,ha :mrgreen:
KrzysztofSpomet wrote:Mieliśmy także zgłoszenia, iż zdarzało się że były przypadki niszczenia i zaśmiecania domu i działki przez potencjalnych klientów, którzy chcieli sprawdzić jakość wykonania.
Szanowny Panie .. to naprawdę jest poważne forum
KrzysztofSpomet wrote:Wysokie wpłaty. Drogi dam71 budowa domów to nie kupowanie sprzętu RTV. Zgłasza się do nas bardzo wiele osób. Gro z tych osób nie ma zdolności kredytowych. Budowa domu, który będzie czekał pół roku na wpłatę pieniędzy, nie jest w kręgu naszego zainteresowania. Nie możemy sobie pozwolić na takie opóźnienia w płatności i realizacji. Natomiast aby potwierdzić klientowi naszą jakość i aby nie miał on nie miał wrażenia że kupuje "kota w worku" udostępniamy możliwość wglądu na halę produkcyjną w każdym momencie produkcji
a czy ewentualny klient ma możliwośc zapoznania się aktualną sytuacją finansową firmy?
a co Pan sądzi o rachunku powierniczym?
pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 22 Sep, 2008

KrzysztofSpomet wrote:Ludzie Ci natomiast nie zgodzili się na podawanie swoich danych osobowych po tym jak przeprowadziliśmy jedną z takich akcji i podaliśmy do nich kontakt za ich zgodą. Otrzymywali oni setki telefonów, byli nagabywani przez potencjalnych klientów, którzy chcieli zobaczyć ich dom. Mieliśmy także zgłoszenia, iż zdarzało się że były przypadki niszczenia i zaśmiecania domu i działki przez potencjalnych klientów, którzy chcieli sprawdzić jakość wykonania.
Z całym szacunkiem, ale proszę nie stosować naiwnych wykrętów i budowania sobie w ten sposób dobrej opinii u czytających to forum. Jaka firma kieruje SETKI potencjalnych klientów tylko do jednej wykonanej inwestycji? Więcej konkretów nie napiszę publicznie - nauczenie się marketingu i reklamy w biznesie to lata pracy i duże koszty.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Mon 22 Sep, 2008

KrzysztofSpomet wrote:@ dam71
Wysokie wpłaty. Drogi dam71 budowa domów to nie kupowanie sprzętu RTV. Zgłasza się do nas bardzo wiele osób. Gro z tych osób nie ma zdolności kredytowych. Budowa domu, który będzie czekał pół roku na wpłatę pieniędzy, nie jest w kręgu naszego zainteresowania. Nie możemy sobie pozwolić na takie opóźnienia w płatności i realizacji. Natomiast aby potwierdzić klientowi naszą jakość i aby nie miał on nie miał wrażenia że kupuje "kota w worku" udostępniamy możliwość wglądu na halę produkcyjną w każdym momencie produkcji. Jeśli macie państwo inne propozycje jesteśmy otwarci na komentarze.
a tego nie rozumiem? co ma piernik do wiatraka??? czyli, ze kazecie sobie wpłacać 85% wartości, bo nie wierzycie zdolnośc kredytową ludzi? Niezłe jaja. Fajnie, ze publicznie o tym piszecie. A po czym poznajecie że ma zdolność, jak juz podpisuje umowę? Po samochodzie jakim przyjechał?

Do każdej firmy, nie tylko budowlanych - zgłaszają sie tacy ludzie, i wasze prawo brać nawet 300% wartości domu, jak ktoś wsam zapłaci, ale nikt nie odwiedzie mnie od stwierdzenia, ze żerujecie na ludzkiej naiwności i ze jest to głupota dla potencjalnego kupującego zaufac wam w ten sposób. W koncu nie robicie niczego co jest jednyne i unikalne, i macie conajmniej 300 firm konkurencji z Polski i drugie tyle zza granicy. Zakładając, ze buduje dom za 400 tys. - mam wam dac 340 tys zanim dom powstanie. No bomba :)

Jakos wiele normalnych firm potrafi bez obaw stosować uczciwy dla obu stron system rozliczeń. Bierze zaliczkę w wysokości - 5, maks 10 procent, a potem bierze kasę po wykonaniu kolejnych etapów. Firma zawsze ma w odwodzie właśnie tę zaliczkę, a ja wiem, ze nawet jakby cos sie stało firmie, to stracę maksymalnie 5 czy 10 % a nie 85%. Wy robicie bezpiecznie DLA SIEBIE, a inni dla siebie i inwestora, taka jest miedzy wami a innymi różnica.

I prosze mi wybaczyć, ale to ja uważam sie za madrego czlowieka, a nie ten, który ładuje kilkasety tysięcy złotych fimie, ktora je bierze, a ja mam jej zaufac tylko dlatego, ze ona jest dużą firmą pieczącą ciasteczka.
Niestety, nie można mieć mieć ciasteczka i zjeść ciasteczko.
I odwrócę sytuację. To wy jesteście niewiarygodni dla banków, a nie wasi klienci. Bo robiąc tak bez problemu moge wysnuć wniosek, że biorąc tyle kasy za NIC pokazujecie mnie i bankowi, ze macie kłopoty z płynnościa finansową, i nawet Pana osobisty PIT na forum mnie nie przekona.
Każdy normalny bank taki system odrzuca z marszu, CHyba, ze jest to umowa deweloperska, ale to zapewne za moment sie zmieni. No chyba, ze waszym celem jest działanie jak pewien znany deweloper z Krakowa, o którym głośno w cąłej POlsce od wczoraj - tak sie własnie kończy zabawa w płacenie kasy za nic.

Dla Pana wiadomości nasz bank po przedstawieniu takich warunków - ponieważ jestesmy jego dobrymi, wieloletnimi klientami, zgodziłby sie na budowę domu w takim systemie, TYLKO po zbadaniu oceny wiarygodności firmy na rynku. No pech chce, że wy jej nie macie. :)

I nie rozumiem o co chodzi Panu z tym czekaniem na wpłaty kilka miesiecy (patrz, system opisany powyżej by was wystarczająco przed tym zabezpieczał) - naprawdę nie wie Pan jak działa bank, ktory już przyznał komuś kredyt? Jest kosztorys, jest to i to zrobione - odhacza i przelewa kasę w ciągu paru dni. Nie ma nic na placu, nie ma kasy. Chłopaki uwijają się na budowie, inspektor przychodzi nawet co tydzien, i kasa płynie :) Wszyscy sa zadowoleni, inwestor bo dom rśnie w oczach, bank bo zaczyna sie spłata, wykonawca, bo robota zrobiona i kasa szybko na koncie.
Tak to sie robi w budowlance, ale moze w cukiernictwie panują inne zasady?

Z JEDNYM SIE Z PANEM ZGODZĘ - budowa domów to nie kupowanie sprzętu RTV.
Wydać kilkaset tysiecy, a kilka tysiecy to istotna róznica. Pisze Pan o niej, ale przy wyciąganiu ręki po pieniądze z góry, chyba Pan o tym zapomina.
Brak realizacji dla firmy zaczynającej w branży mogę zrozumieć, tego drugiego nie pojmuję.

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Mon 22 Sep, 2008

ewaka wrote:I nie rozumiem o co chodzi Panu z tym czekaniem na wpłaty kilka miesiecy (patrz, system opisany powyżej by was wystarczająco przed tym zabezpieczał) - naprawdę nie wie Pan jak działa bank, ktory już przyznał komuś kredyt? Jest kosztorys, jest to i to zrobione - odhacza i przelewa kasę w ciągu paru dni. Nie ma nic na placu, nie ma kasy. Chłopaki uwijają się na budowie, inspektor przychodzi nawet co tydzien, i kasa płynie Wszyscy sa zadowoleni, inwestor bo dom rśnie w oczach, bank bo zaczyna sie spłata, wykonawca, bo robota zrobiona i kasa szybko na koncie.
Zgadzam się w 100% u nas bank bezproblemowo przelewa kaskę nawet przyspiesza przelew gdy o to poprosimy i jest taka potrzeba, nikt mnie nie przekona do przelania 85% kasy a bank tym bardziej. A chodzenie po hali i patrzenie że coś jest robione :roll: przecież trzeba wylać fundament (o ile go robicie), trzeba położyć instalacje (o ile je wykonujecie) tego nie zobaczymy na hali produkcyjnej.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Mon 22 Sep, 2008

Widzę, że ruszyło się trochę to forum. To dobrze.

@ czarek63
Skoro jest to poważne forum to piszmy o poważnych rzeczach. Do Pana należy ocena moich komentarzy. Może Pan w nie wierzyć lub nie, Pana wybór. Z moje natomiast strony staram się przedstawić sprawy rzeczowo.
Ujawnienie obrotów spółki zależy od zarządu. Zapytam i powróce z odpowiedzią.
Rachunek powierniczy. Jak najbardziej jesteśmy otwarci na taką formę umowy. Współpracujemy bardzo szeroko z bankiem Raiffaisen. Jeśli jest Pan zainteresowany taką formą, popytam.

@ Grzegorz Szostak
Proszę o wyraźne czytanie. Nie była to jedna inwestycja, a liczba telefonów jaką klienci określili że otrzymali była bardzo duża. Marketing piękna rzecz. Mam nadzieje że zostało Panu jeszcze troche pieniędzy z tych lat nauki na np. dom. Jeśli tak to zapraszam.

@ewaka
Piszę o 85 % bo taka jest prawda. Nie rozpoznajemy klientów po jakim samochodzie przyjechali. Staramy się doradzić każdemu. Niestety "deal is deal" i osiemdziesiąt pięć procent na dzień dzisiejszy wymagamy.
---------
Co do ilości firm na rynku. Zgadza się, jest ich sporo. Wiele z nich nie jest mi znana, ale wiem jedno domu w naszej ofercie za 340 tys zł nie ma. Kieruję się więc ku temu iż jednak mamy coś co może przyciągnąć klienta. I dodaję, że najtańszy można już kupić za niecałe 80 tys zł.
-------
Rzeczywiście robimy to bezpiecznie DLA SIEBE. Zapewniamy tym samym przepływ materiału, robocizne i wypłaty dla naszych pracowników. Firma SPOMET Fabryka domów nie ma być obciążeniem dla firmy macierzystej, a ma się sama utrzymać i rozwijac. Póki czas 10 % pierwszej wpłaty jest dla nas zbyt małym wkładem.
-------
Zgadza się, nie można mieć ciasteczka i zjeść ciasteczko. Swojego PIT-a niestety nie pokaże, bo firma niestety nie jest moją własnością :). A tak poważnie, to jak już wspomniałem powyżej firma ma na siebie i na swoją działalność zarabiać. Jeśli przy tym spełnimy sporo marzeń naszych klientów, będzie już świetnie. Może to ostatnie zabrzmiało trochę górno-lotnie. Panie Grzegorzu, proszę mi wybaczyć jeśli nie wypada takich zdań na tak "poważnym" forum deklamować.

@finkamala
Zgadza się, my jednak wymagamy 85%. Co do chodzenia po hali i patrzenia co jest robione. Według mnie byłoby to bardzo interesujące. Dla mnie widok jak budują mój dom byłby conajmniej znaczący. Suche fakty sowoją drogą, ale widok jak to jest zrobione o wiele bardziej by do mnie przemówł. Swoją drogą mam zamiar kupić sobie jeden z naszych domów, ale o tym później.
---------
Fundament. Tak jest. Standardowo, wylewka fundamentów nie jest realizowana przez naszą firmę. Przekazujemy tylko specyfikację jak ma taki fundament wyglądać. Fundamenty pod domy MAX I-III to koszt rzędu około 8-12 tys w zależności od nachylenia terenu i gleby. Dalsze szczegóły u Kasi i Oli.
---------
Instalacje. Instalacja wodno-kanalizacyjna jest w gestii klienta. Tak samo doprowadzenie wszystkich mediów do domu. My natomiast przekazujemy kompletny dom z instalacją elektryczną, CO, gazową i wodną wewnątrz. Wszelkie szczegóły ustala się wraz z podpisaniem umowy. Służymy pomocą w każdym z etapów budowy.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 23 Sep, 2008

KrzysztofSpomet wrote:Zgadza się, my jednak wymagamy 85%..
Trzeba być bardzo i to bardzo zdeterminowanym inwestorem, by za nic płacić 85% inwestycji z góry i to (proszę mi wybaczyć) firmie nie mającej doświadczenia w budowie domów a mającej jedynie doświadczenie w robieniu serników czy mazurków.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Post by KrzysztofSpomet » Tue 23 Sep, 2008

@ Kubaty
Serników i Mazurków nie robimy. Za to robimy pyszne ciastka. Budowa domów nie jest natomiast taka trudna jakby się mogło wydawać. Posiadamy jak dotychczas 4 projekty domów. Są one identyczne technologicznie. Przy linii produkcyjnej dostosowanej do ich produkcji cały proces przebiega sprawnie i szybko. Nie ma w tym nic trudnego.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 23 Sep, 2008

KrzysztofSpomet wrote:@ Grzegorz Szostak
Marketing piękna rzecz. Mam nadzieje że zostało Panu jeszcze troche pieniędzy z tych lat nauki na np. dom. Jeśli tak to zapraszam.
:lol: Widzę przekonanie, że na forum są tylko osoby pracujące na etacie lub uczące się. :lol: Rozczaruję Pana - są również przedsiębiorcy z większym stanem posiadania.
KrzysztofSpomet wrote:Ujawnienie obrotów spółki zależy od zarządu.
Obroty można sprawdzić w sprawozdaniu finansowym w aktach rejestrowych, które jest jawne i powszechnie dostępne. Sprawdzenie tych danych zalecam każdemu klientowi.

Na dziś prawo dopuszcza jeszcze stosowanie zaliczek w dowolnej wysokości. Wstępnie są już jednak planowane ograniczenia, czego pierwszą "jaskółką" będzie zapewne ograniczenie przez KNF udzielania kredytów na kwoty powyżej możliwości finansowych klienta.

Co do firmy Spomet jest ona zapewne jedną z setek, które zabrały się za budownictwo w wyniku boom'u na tym rynku bez znajomości jego specyfiki. Wysoka zaliczka w większości podobnych firm wynika głównie z braku pełnej płynności finansowej lub niechęci do poniesienia ryzyka i odpowiedzialności za swój produkt końcowy. Osobiście otwiera mi się przysłowiowy nóż w kieszeni jak czytam ich umowy i naruszenie podstawowych praw.

dam71
Posts: 4
Joined: Sun 21 Sep, 2008
Location: slask

Post by dam71 » Wed 24 Sep, 2008

Witam ponownie
Miałem nadzieję że obecność Pana Krzysztofa rozwieje moje wątpliwości . Niestey mam je dalej .

Kredytowanie - jesli bank wyrazi zgodę na wypłate zaliczki to apozna sie z umową i resztę także przeleje
i to wszyscy wiemy tak ze jedno mamy z głowy .
Wiarygodność - wspomniana firma Abies kiedys pod firma Spomet albo odwrotnie niewazne, nie odbiera telefonów wogóle .
Referencje - dodanie kilku fotek inwestycji z danymi miejscowosci gdzie są nikogo nie narazi na szwank
a ewentualna wizyta w domu inwestora po umówionej wizycie przez firme Spomet z rekompensata
np. 100 zł płaconą przez oglądającego przesieje osoby faktycznie zainteresowane .
Fundament - w umowie Spomet pisze w załączniku 1/2008 - wykonanie płyty fundamentowej wraz z izolacja termiczną - w cenie
Fabryka - miałem okazje byc w Panstwa fabryce w Bielsku ale to mnie nie przekonuje że ta sciana jest moja

I ostatnia sprawa jesli umowa z raiffaisen przewiduje ze brak wykonania umowy lub jej złe wykonanie obciązy Panstwa konto a nie Inwestora to jestem zainteresowany. Moja odpowiedzialność wobec Banku zacznie byc od momentu odbioru gotowego domu .
I ostatnia uwaga na forum pisza osoby by sobie pomoc w wyborze firmy, domu, wpisów w umowie i innych pomóc a nie szukac dziury w całym i prosze to tak odbierać.
Nie daj sie nabrać . Jezeli coś wydaje się zbyt dobre , zeby mogło być prawdziwe , to pewnie tak jest .

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Wed 24 Sep, 2008

jeżeli Raiffaisen tak zrobi, to będzie mistrzostwo świata. :) Ale cuda się zdarzają.
niestety, to ty zaciągasz kredyt, a nie firma Spomet. Tak działały tylko stare spółdzielnie mieszkaniowe. Dzisiaj jak ktos zaufa takiej firmie, to tylko na własne ryzyko, ktore czesto wykorzystują dzis "jednorazowi" deweloperzy. Nie znasz ludzi, ktorz zaciągnęli kredyt, wpłacili na mieszkanie, a nie ma dzis ani domu ani firmy? :) Co drugi program Jaworowicz, jest o takich bidach.
Wiarygodność - wspomniana firma Abies kiedys pod firma Spomet albo odwrotnie niewazne, nie odbiera telefonów wogóle .
nie dziwne, ze nie odbierają telefonów, jak tak traktuja klientów i ich realizacje po wpłacie prawie całości domu - oni swoje wzięli z duzą górką, wiec po co mają się odzywać - klient zapłacić, a że dom za chwilę trzeba bedzie stawiac od nowa? co to kogo obchodzi, wazne ze zapłacone:
http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=3676

to dowodzi tylko, ze nawet na budowaniu domów, ktorych sciany wychodzą gotowe z fabryki - też trzeba się znać, ale dla niektórych jak widać z acytowanego postu i z tego tematu - nie ma w tym nic trudnego. To zatrważające, zwłaszcza, ze jak widać chocby po problemach uzytkowników domów szkieletowych prezentowanych na tym forum - problemów moze pojawić się masa, i TYLKO znajomość technologii i jej słabych punktów + fachowe wykonawstwo moze zagwarantować inwestorowi, ze firma potencjalnie jest godna zaufania a dom będzie słuzył latami bezproblemowo. Jezeli ktoś pisze publicznie, ze to nic takiego trudnego - wsadzić na maszynę i wio, no cóż, chyba niewiele o technologii wie...

Nawet produkcja gwoździ, jest dzis zaawansowana technologicznie, ale zawsze mozna i samemu sobie w domu wyklepać z druta, i tez powiesimy obrazek, no i taniej bedzie.

dam71
Posts: 4
Joined: Sun 21 Sep, 2008
Location: slask

Post by dam71 » Wed 24 Sep, 2008

Znam realia w jakich działaja banki i dokładnie to tak wygląda nie watpie ze Spomet postawi dom ale co do jakości mam watpliwości . Dlatego zadaje pytania na forum i widze ze nie tylko ja mam watpliwości .

Po dodaniu zapytania na tym forum dostałem oferte innego domu od Pana Krzysztof Ślaga odnośnie firmy VARIOPLAN mam nadzieję ze to nie Pan KrzysztofSpomet i nie sprzedaje Pan teraz oferty tej firmy .

Oczywiscie 20 % przy podpisaniu umowy kolejne 20 % po wylaniu płyty i 30 % po postawieniu szkieletu , reszta po odbiorze na gotowo .
Warunki ustala spomet i sa takie jakie sa ale na całe szczęście mozemy miec
watpliwości i wybrac firme samemu .
Nie daj sie nabrać . Jezeli coś wydaje się zbyt dobre , zeby mogło być prawdziwe , to pewnie tak jest .

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Sun 28 Sep, 2008

dam71 wrote:Po dodaniu zapytania na tym forum dostałem oferte innego domu od Pana Krzysztof Ślaga odnośnie firmy VARIOPLAN mam nadzieję ze to nie Pan KrzysztofSpomet i nie sprzedaje Pan teraz oferty tej firmy .
Ja też dostałam ofertę od Varioplan. I wydaje mi się, że właśnie jest tak jak piszesz KrzysztofSpomet=Krzysztof Ślaga. Może nam to też wyjaśni :roll:

Gerhard Rump
Posts: 1
Joined: Fri 07 Nov, 2008

Post by Gerhard Rump » Fri 07 Nov, 2008

Szanowni Państwo,
pozwólcie proszę, że jako Prezes firmy Abies Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej przedstawię nasze stanowisko w dyskusji na temat budowy domów przez spółkę SPOMET Sp. z o.o. z Bielska-Białej.

Zgadza się, że spółka SPOMET produkuje ciastka i nie ulega wątpliwości, że są one smaczne.
Nie zgadza się natomiast, że jeżeli jednego dnia firma zajmuje się produkcją ciastek, następnego może rozpocząć produkcję domów i uznać, że zna się na tej produkcji, jak mało kto, a z pewnością lepiej niż firma, która produkcją domów zajmuje się od ponad 20 lat. W ciągu tych z górą 20 lat zbudowaliśmy ok. 540 domów. Nasi klienci z Niemiec, gdzie głównie stoją nasze domy, do dzisiaj przysyłają nam kartki z życzeniami na Boże Narodzenie.
Prawdą jest, że firma SPOMET w chwili, gdy podjęła decyzję, że chce się zajmować domami, chciała nasze domy, domy produkowane przez firmę ABIES Sp. z o.o. sprzedawać na rynku polskim. Porozumienie ustne, które zostało zawarte pomiędzy naszymi firmami, mówiło wyraźnie o roli spółki SPOMET w rozwoju sprzedaży naszych domów na terenie Polski.
Mija się z prawdą specjalista ds. sprzedaży firmy SPOMET, który twierdzi, że firma zainwestowała w spółkę ABIES. Nie zainwestowała ani złotówki, nie mówiąc już o maszynach. Prawdą jest, że firma SPOMET pomogła nam w zakupie maszyny, która została przez nas wyremontowana, jednakże nic nie zainwestowała w tą maszynę. Maszyna została przez spółkę ABIES w 100% spłacona i dzięki nam doprowadzona do takiego stanu, w jakim znajduje się dzisiaj, tzn. stanu, w którym może być w pełni wykorzystywana w naszej produkcji.
Jesteśmy obecnie z pewnością jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych firm produkujących domy w Polsce. Nasza produkcja obejmuje produkcję okien, drzwi i schodów. Jesteśmy w stanie spełnić praktycznie wszystkie życzenia naszych klientów. Dachy wykonujemy z dokładnością do plus/minus 0,5 mm na długości 15 m, a więc z dokładnością, która jest wymagana właściwie jedynie w przemyśle metalurgicznym.
Można uznać za prawdę fakt, że pracownik, który został przez nas zwolniony dyscyplinarnie został zatrudniony na kierowniczym stanowisku w firmie SPOMET.
Zgadza się, że firma SPOMET próbowała zwerbować w naszej spółce pracowników, ale ani jeden nie zrezygnował z pracy w spółce ABIES.
Prawdą jest również, że seria domów MAX została przygotowana i opracowana w naszej firmie, a w chwili, gdy została podjęta decyzja o rozstaniu się obu firm, spółka SPOMET otrzymała naszą zgodę na budowę tych domów. Nie otrzymujemy z tego tytułu żadnych finansowych korzyści od firmy SPOMET. Można więc śmiało uznać, że na do widzenia firma SPOMET otrzymała od nas bardzo opłacalny prezent. Obawiamy się jedynie, czy firma produkująca ciastka jest rzeczywiście w stanie rzetelnie produkować domy, których prawidłowe wykonanie może mieć wpływ na życie i zdrowie ich przyszłych mieszkańców. Z naszych obserwacji wynika, że wbrew temu, co twierdzi specjalista ds. sprzedaży spółki SPOMET, firma wciąż poszukuje pracowników, a sami wiemy, jak trudno dzisiaj o specjalistów na polskim rynku. Dlatego śmiemy wątpić w twierdzenie, że firma zatrudnia samych specjalistów wysokiej klasy głównie na stanowiskach kierowniczych. Nasze pytanie - jeśli wszyscy pracują na stanowiskach kierowniczych, to kto zajmuje się produkcją?
Szkoda, że wciąż znajdują się naiwni, którzy wierzą we wszystko, co im się wmawia. Ja niestety nie mogę wierzyć w to, co przedstawiciele firmy SPOMET opowiadają, ponieważ wiem, jak wygląda rzeczywistość od strony kuchni.
Pamiętajcie Państwo, że jeśli piekarz buduje zamki, to są to zamki na piasku, a to nie jest trwały fundament.
Gerhard Rump
Prezes ABIES Sp. o.o.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 07 Nov, 2008

Pomimo tego, że jest to Pana pierwszy post na tym forum zgadzam się z ogólną opinią. Jednak to...
Gerhard Rump wrote:. Dachy wykonujemy z dokładnością do plus/minus 0,5 mm na długości 15 m, a więc z dokładnością, która jest wymagana właściwie jedynie w przemyśle metalurgicznym.
Nie ma możliwości wykonania tego w praktyce.

pozioma36
Posts: 1
Joined: Wed 19 Nov, 2008

Post by pozioma36 » Fri 21 Nov, 2008

Przyznam że oferta firmy Spomet wydała mi się dosyć atrakcyjna, tak przynajmniej wynikało z materiałów nadesłanych przez pana Krzysztofa. Jednak po przeczytaniu w/w postów w mojej głowie zapaliła się czerwona lampka i chyba sobie odpuszczę tę firmę. A szkoda, bo znowu trzeba będzie szukać :cry: Poszukuję wiarygodnej firmy produkującej domy gotowe, może ktoś coś doradzi? Byłbym zobowiązany.

Seban007
Posts: 3
Joined: Mon 01 Sep, 2008

Post by Seban007 » Sun 30 Nov, 2008

Witam serdecznie. Właśnie jestem na etapie kończenia:) budowy domu typu max 5 z firmą Spomet..... Ktoś musiał zaryzykować:). Powiem krótko, nie jest różowo, jak na razie, nie ma też dramatu, jak na razie. Dom ma być oddany za tydzień (kolejny termin), ekipa która to wykonuje DRAMAT. Pytania-seban007@buziaczek.pl

Maciej2000
Posts: 3
Joined: Sun 30 Nov, 2008
Location: Skoczów

Post by Maciej2000 » Sun 30 Nov, 2008

Witam sredecznie Państwa
Wypowiedź Pana/Pani jest bardzo uboga - proszę o więcej informacji , szczegółów. Staram się z Panem/Panią skontaktować za pomocą poczty elektronicznej - brak odpowiedzi
Moje pytanie jest banalne gdzie Pan/Pani buduje ten dom ?
Maciej Kosowski

Seban007
Posts: 3
Joined: Mon 01 Sep, 2008

Post by Seban007 » Sun 30 Nov, 2008

Witam ponownie. Pytania - seban007@buziaczek.pl
Pisze Pan że "stara sie skontaktować za pomocą maila"- może proszę go najpierw napisać, wtedy odpowiem. Dom powstaje w miejscowości Kozy. Pozdrawiam.

Seban007
Posts: 3
Joined: Mon 01 Sep, 2008

Post by Seban007 » Thu 08 Jan, 2009

Witam ponownie. Niedawno odebrałem domek od firmy Spomet (Max 5). Ekipa która go wykonywała, na szczęście już tam nie pracuje - ze względu na brak porozumienia z klientem:)?. Domek jest jak najbardziej ok, wszystko zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Co do tych opisanych w postach 85% przedpłaty nim dom przyjedzie na działkę.... u mnie było inaczej. Zapłaciłem 20% i domek się budował, ja w tym czasie załatwiałem kredyt, i prawie że równocześnie z przyznaniem kredytu dom był gotowy. Nie wiem jak budują inne firmy, ale ja mógłbym się budować drugi raz z firmą Spomet, choćby ze względu na elstyczność umowy, możliwość negocjacji i aneksów do umowy (w granicach rozsądku) na każym etapie budowy. Co do jakości wykonania na ten moment nie mam zastrzeżeń, trudno domniemywać co będzie za parę lat, ale myślę że 30 letnia gwarancja nie będzie potrzebna. Dom wygląda okazale i jest nowocześnie zaprojektowany, a przy tym za 210 000 zł. kupiłem dom praktycznie do zamieszkania, pozostało zrobić gładzie, glazura, biały montaż i malowanie. U mnie jest to już wszystko na finiszu. Moge dać namiar na super ekipę od wykończeń, nie jest najtaniej - ale wręcz książkowe podejście do tematu. To tyle tytułem opisu mojej współpracy z firmą Spomet. Pozdrawiam

gosik
Posts: 11
Joined: Tue 21 Apr, 2009

Post by gosik » Tue 21 Apr, 2009

w tamtym tygodni odebrałam MAX 3

magic0_0
Posts: 1
Joined: Fri 26 Jun, 2009

Post by magic0_0 » Fri 26 Jun, 2009

Witam,
gosik: Może więcej szczegółów. Budowałaś ze SPOMET ? Co o nich sąszisz ? Jak się przykładają do pracy ?

Forum to ciekawe miejsce, gdzie każdy może występować w cudzym imieniu. Ja jestem ciekaw, kto podszywa się pod Gerhard R. , bo ten Pan nie zna ani jednego słowa po Polsku, ale jak widać pisać potrafi :shock: .
Może ktoś się wypowie coś na temat firmy ABIES, która tutaj się chwaliła rzetelnością. Oprócz linka do zalanych i zgrzybiałych ścian i braku poczucia odpowiedzialności firmy nikt nic nie mówi. Wiem, nie ten temat, to może założymy nowy? Z tego co się orientuję, to ta firma też ma nie lada problemy.
Pozdrawiam,
Magic0_0

bramborek
Posts: 1
Joined: Sun 19 Jul, 2009

Post by bramborek » Fri 31 Jul, 2009

Chciałbym poznac opinie o firmie Spomet czy można im zawierzyc budowe domu?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 01 Aug, 2009

Najlepszą metodą na sprawdzenie firmy jest udanie się do klientów, którym już domy zbudowali. Czasami trudno do nich dotrzeć, ale to jedyny obiektywny wykładnik jakości prac i współpracy z inwestorem.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”