DAMIR

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 19 Jun, 2005

Witam
Rob doczytaj dokładnie co oni oferują w tej cenie ,a za co będziesz musiał dopłacić :lol: pomogę Ci w rachunkach:
-fundament , dopłata
-elewacja inna niż z desek ,dopłata
-komin , dopłata
-drewno konstrukcyjne strugane,frezowane, dopłata
-parapety wewnętrzne ,dopłata
-schody stałe na poddasze ,dopłata
-transport ,dopłata itd ,itd


Mile
Posts: 41
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by Mile » Thu 30 Jun, 2005

Do wszystkich chcących budować z firmą Damir,
proponuję poczytać - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?p=1413#1413 Nie chcę się powtarzać.

Piotr Jaskulski
Posts: 16
Joined: Fri 14 Jan, 2005
Location: Cisie

Post by Piotr Jaskulski » Wed 27 Jul, 2005

Przykre.

Niestety czesc firm podaje powierzchnie domu liczona po obrysie zewnetrznym i nawet tej powierzchni dotyczy cena za m2. Dla klienta powierzchnia, ktora go interesuje to pow. uzytkowa, ew. netto (po podlogach). W efekcie powstaje maly zgrzyt...

Pozdrawiam
zyczac wyjscia na prosta

Piotr

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 28 Jul, 2005

Witam

Rob - powinienem powiedzieć " A NIE MÓWIŁEM" ,że ta oferta jest zbyt piękna by była do końca prawdziwa :cry

pozwoliłem sobie zabrać głos w tym temacie ponieważ sam spędziłem w tym roku bardzo wiele czasu na znalezieniu firmy wykonawczej i firmę DAMIR zdyskwalifikowałem praktycznie na podstawie oferty ze strony internetowej

u mnie budowa trwa na dobre - rozpocząłem 14.07 , a na dzień dzisiejszy jest na etapie kończenia konstrukcji ścian

jutro postaram się dołączyć zdjęcie

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 28 Jul, 2005

Podejmując rozmowy z firmami wykonawczymi będącymi członkami SSD, w tym z firmą Damir, należy wymagać spełnienia Podstawowych Standardów SDD - http://www.domydrewniane.org/files/pods ... towego.pdf a także podpisania szczegółowej umowy - przykład umowy - http://www.domydrewniane.org/files/Wzor_umowy-SDD.pdf

Po podpisaniu przykładowej umowy, która uwzględniać będzie Standardy SSD może się okazać, że ceny ofertowe wcale nie są takie różowe, jak oferowane przez niektóre firmy.

Anitasc
Posts: 7
Joined: Fri 15 Apr, 2005

dom z firmą Damir

Post by Anitasc » Wed 24 Aug, 2005

Witam
wczoraj znalazłam ofertę domków firmy Damir ( na Allegro) przestudiowałam ich stronę ( nieczytelna, brak wyszczególnionych cen) poprosiłam o wycenę domku który mi sie spodobał t.j. dom 131m2
Pan który mi odpisywał nie był zachwycony moim zainteresowaniem (?)
Jestem ciekawa jak potoczy się dalsza współpraca, bo początek jest odpychający.
Będę z ciekawością obserwować tok budowy Rob-a. Jeżeli mógłbyś się podzielić swoimi doświadczeniami na forum.

Jestem w trakcie zakupu działki która będzie przekwalifikowana naj wcześniej w styczniu przyszłego roku, więc mam dużo czasu na obserwacje :wink:
Pozdrawiam
Anita
Pozdrawiam
Anita

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 25 Aug, 2005

Jeżeli chodzi o firmę Damir radzę zwrócić uwagę na punkt w umowie, mówiący o jakości - jakości jaką przedstwia dom modelowy. Zatem przed podpisaniem Umowy, radzę dokładnie przyjrzeć się domowi modelowemu.

Anitasc
Posts: 7
Joined: Fri 15 Apr, 2005

Post by Anitasc » Sat 27 Aug, 2005

dziękuję za rady na pewno skorzystam.
Na razie widziałam tylko domki I-Bud-u z Pszczyny- bliżej.
Nie daleko nas jest również firma Wojtke ale nie mają zbyt ciekawych projektów i nie są elastyczni co budowania innych domków.Na razie obserwujemy firmę Damir, ale faktycznie będziemy musieli się pofatygować aby zobaczyć przynajmniej dom modelowy.
Pozdrawiam
Anita

Tomasz
Posts: 37
Joined: Wed 26 Jan, 2005
Location: Warszawa

zobaczymy , czas pokaże

Post by Tomasz » Thu 15 Sep, 2005

ja buduje z firmą DAMIR i jak do tej pory to jest wszystko OK , mam nadzieję ze tak zostanie (niedługo moze załączę jakies foto) dam wam znać !! a co do domków modelowych to jest tylko obraz i propozycja !!! i niezawsze firmy potrzebują się lansować w pięknych biurach z sekretarkami , równie dobrze mógłbym powiedzieć też coś nie miłego o domku modelowym firmy z Słomczyna a widziałem go zimą i nie napawał optymizmem, a cena u nich wyszła o 60tys większa przy domu 160m2 :shock:

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 15 Sep, 2005

Cieszę się, że jesteś zadowolony z firmy Damir. Domy tej firmy znam bardzo dobrze. Jest przecież członkiem Stowarzyszenia Dom Drewniany i winna przestrzegać standardy - http://www.domydrewniane.org/files/standardy.pdf

Co do różnicy cen. 60 tyś. na 160 m2, to fakt, to nie mała różnica. Ale zawsze próbuję koszty domu porównać do kosztów samochodu. Samochód a samochód - jedni kupują Deawoo inni Nisana. Różnica może być większa niż 60 tyś. - na jednym samochodzie. A i ten i tamtem ma cztery koła i oba jeżdzą.

Tomasz
Posts: 37
Joined: Wed 26 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Tomasz » Fri 16 Sep, 2005

trafna uwaga !!! no ale ja nie moge kupic NISSANA, mając kasy tylko na DAEWO i to jeszcze na kredyt :? , różnica w cenie jest zbyt wysoka, a cena też nie zawsze gwarantuje jakości wykonania. Wydaje mi sie że można zagwarantować sobie "dobrą" jakość za rozsądne pieniażki coś jakby mały model dobrej TOYOTY tylko trzeba być przy jej montażu.

pozdrawiammmmm

krolica
Posts: 2
Joined: Sat 17 Sep, 2005
Location: warszawa

Post by krolica » Sat 17 Sep, 2005

dobry wieczor wszystkim
nie wiem co prawda czy mam srodki bardziej na daewoo czy nissana ale chetnie bym sie zapoznala z namiarami, ktore przesyla na priva pan Wojtek - moge prosic??
jak sie poczytalam na forum opinie o firmach, to ilosc potencjalnych wykonawcow zmalala do zera...
pozdrawiam

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Sat 17 Sep, 2005

Niestety, nawet pilnując nie mozna sobie postawić toyoty mając na daewoo czy fiata:(
pierwszy raz zgodze się z p. Nitką - nie można kupić dużo za mało - jest to podstawowy problem polskiego inwestora, który chcce mieć :
szybko-tanio-dobrze
To się wyklucza.
Wielu inwestorów przychodzi do nas, przynosi projekt, ogląda kosztorys i mówi drogo... tylko potem okazuje się ze u nas podłoga 32mm a nie 20, wełny 200 a nie 150 itp, itp
Serdecznie pozdrawiam
Paweł Adamski

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 17 Sep, 2005

rzyraf wrote:Niestety, nawet pilnując nie mozna sobie postawić toyoty mając na daewoo czy fiata
Niezbyt trafne, biorac pod uwage ze Matiz = Spark. :D

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 17 Sep, 2005

krolica

nie podchodź do sprawy tak pesymistycznie
chociaż faktycznie czytając niektóre posty mozna się załamać :lol:

ja 4 marca b.r. podjąłem decyzję o budowie , a za 4 tygodnie mój domek będzie gotowy do zamieszkania

firmę znalazłem sam i trafiłem w dziesiątkę
jasna i czytelna umowa ,bardzo miły i kompetenty właściciel, wysokiej jakości materiały stosowane do budowy, terminowość wykonywania prac, naprawdę bardzo mili i profesjonalni pracownicy ,i co dla niektórych najważniejsze rozsądna -choć może nie najniższa cena
(ale wynikała ona w znacznej mierze z jakości użytych materiałów)

niedługo postaram się dołączyć zdjęcia i wymienić nazwę TEJ FIRMY

Cezary

szymkus
Posts: 1
Joined: Mon 03 Oct, 2005
Location: Zielona Góra

Damir

Post by szymkus » Mon 03 Oct, 2005

Bardzo zainteresowala mnie oferta firmy Damir. Okazuje sie ze mozna wybudowac stosunkowo tano w zgodzie z zachowaniem pewnych kryteriow stawianych budownictwu szkieletowemu. Zainteresowala mnie oferta domku 64 m z poddaszem pod klucz za 63 tys. Po doliczeniu wszyskich opcji (elewacja: tynk + styropian, komin,kominek wraz z instalacja, transport, VAT) wyszlo 108 tys brutto.

KrysTom
Posts: 10
Joined: Wed 26 Oct, 2005
Location: Okolice Piaseczna

Damir

Post by KrysTom » Tue 06 Dec, 2005

Może ta firma ma dobrą ofertę, ale przedstawiciel jest tak odpychający, że nie przebrnęłam przez rozmowę telefoniczną nie mówiąc już o jakimkolwiek spotkaniu. Szkoda, że właściciele nic nie wiedzą, bo firma na wstępie traci mnóstwo jak sądzę klientów. Zupełnie jakby mu nie zależało na pozyskaniu klientów. Miałam wrażenie że był wściekły, że wogóle zadzwoniłam i zapytałam o cośkolwiek. Był wręcz chamski. Wybrałam firmę, gdzie klienta traktują jak klienta a nie natręta.
Pozdrowienia
KrysTom

jagienka
Posts: 1
Joined: Wed 14 Dec, 2005
Location: Warszawa

prośba o opinię

Post by jagienka » Wed 14 Dec, 2005

Panie Wojciechu, przymierzam sie do budowy kanadyjczyka w przyszłym roku. Na szczęście, kanadyjczyka budował też mój tata, więc trochę mi pomoże i doradzi. Szukam firmy wykonawczej z woj.mazowieckiego. Zastanawiam sie poważnie nad Damirem i Domami i Domkami. A może jest jeszcze jakaś inna firma godna polecenia? Będę wdzięczna, jeśli prześle mi Pan mailem swoją opinię.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 14 Dec, 2005

Swoją opinię wysłałem.

Obie firmy należą do Stowarzyszenia Dom Drewniany - http://www.domydrewniane.org Porównując jednak wyceny poszczególnych firm (tak tych, jak i innych) zawsze należy je dokładnie przestudiować, tak pod względem zawartości oferty, jak i w szczególności, jakości oferowanych przez firmę materiałów. To bardzo ważne.

Np. w ofertach jest często - "dachówka bitumiczna". A co to znaczy? To nic nie znaczy. Bowiem są dachówki bitumiczne, które mają pięć lat gwarancji, a i są takie co mają czterdzieści lat gwarancji. Te pierwsze mogą kosztować np. 15 zł./m2, a te drugie 50 zł./m2. Tak może być z każdym jednym materiałem.
Dlatego biorąc ofertę od jednej, drugiej czy trzeciej firmy żądaj szczegółowego określenia jakości materiałów, które firma Ci oferuje.

Loxia
Posts: 9
Joined: Sat 10 Dec, 2005

Post by Loxia » Wed 14 Dec, 2005

czy firma dombud www.dombud-polska.pl a raczej jej oferta to dobra oferta czy niekoniecznie? i czy ta metoda budowania to metoda szkieletowa? pewnie tak tylko te płyty z płytą Fermacell (specjalna płyta będąca mieszanką cementu, gipsu, włókna i kartonu), ak pokaże mężowi że to z kartonu to mnie wyśmieje. aczkolwiek domek pokazowy wygląda okazale i nie różni się od innych murowańców w okolicy. codziennie jeżdżę koło niego do pracy.

anna.walaszek
Posts: 3
Joined: Wed 18 Jan, 2006
Location: Łódź
Contact:

trudna decyzja...

Post by anna.walaszek » Thu 19 Jan, 2006

Tomasz, Rob10 , Norek- wielkie dzięki za wasze opinie o Damirze !!!, o które prosiłam na privie. Nie ukrywam, że oferta Damiru jest co najmniej kusząca. Teraz wiem, że trzeba się mieć „oczy szeroko otwarte” przy podpisywaniu umowy i przez cały czas budowy… ale to chyba tyczy się każdej firmy bez względu na nazwę.
Cieszę się też, że ta firma należy do stowarzyszenia (normy). Zdaję sobie sprawę też z tego, że oferują daewoo zamiast mercedesa.. ale ja jeżdżę lanosem i powiem szczerze.. całkiem sobie go chwalę, na moje skromne potrzeby wystarczy ( a tak, za te same pieniądze miałabym 12 letniego golfa bez dodatkowego wyposażenia wyglądającego do tego nijak ).
Na dzień dzisiejszy na pewno muszę zająć się przede wszystkim sprawami formalnym…
Zastanawiam się nad wynajęciem inspektora nadzoru…
W przyszłym tygodniu chcę porozmawiać z firmą poleconą przez p. Wojciecha Nitkę.
Tylko boję się ceny 2000zl za metr.. bez kominka, fundamentów…itp., a Filip Damiru ma 134m podłogi i za 190000 mam wszystko łącznie z deskami na podłodze, fundamentem, kominkiem, ogrzewaniem kominkowym, instalacjami, drzwiami, parapetami, schodami itd…. Tylko łazienki .. i można mieszkać.. kuszące to strasznie .
Nam ten projekt bardzo pasuje, za troszkę by się wybudowało garaż z jakimś pomieszczeniem gospodarczym.

Z drugiej strony dom to nie samochód, który się co 5 lat zmienia.. :?

Bardzo chętnie wysłucham wszystkich rad, za które z góry dziękuję…

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
Anna Walaszek
anna AT walaszek.pl

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 19 Jan, 2006

witam

tak sobie szybciutko wyliczyłem 190000:134 =1418

czy za te pieniążki to aby wszystko co wymieniłaś będzie ??

szczerze wątpię

pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 19 Jan, 2006

czarek63 wrote:czy za te pieniążki to aby wszystko co wymieniłaś będzie ??
Przy zlecanym wykonaniu calosci to jest finansowo niemozliwe. :D

anna.walaszek
Posts: 3
Joined: Wed 18 Jan, 2006
Location: Łódź
Contact:

cena filipa...

Post by anna.walaszek » Thu 19 Jan, 2006

Dane te wzięłam ze strony internetowej Damiru, cennik jest aktualny- styczniowy. Piszą tam, że cena jest atrakcyjna ze wzgledu na to że jest to dom seryjny, częściowo prefabrykowany..
Anna Walaszek
anna AT walaszek.pl



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”