Poszukuję solidnej firmy budującej "kanadyjczyki"

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Martino
Posts: 10
Joined: Tue 28 Jun, 2005

Poszukuję solidnej firmy budującej "kanadyjczyki"

Post by Martino » Tue 28 Jun, 2005

Witam!!!

Chciałbym poprosić o namiary na solidną firmę z woj. mazowieckiego budującą domy w technologii szkieletowej z wykończeniem "pod klucz". Jestem w trakcie finalizowania zakupu działki ok. 15 km od Warszawy i chciałbym jeszcze w tym roku wprowadzić sie do tego domu. Czy to wogóle możliwe? Czy jestem niepoprawnym optymistą?
Z góry dziękuję.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 30 Jun, 2005

Noreck,
firma Damir jest członkiem Stowarzyszenia Dom Drewniany - http://www.domydrewniane.org i winna przestrzegać podstawowych standardów stawianych przez Stowarzyszenie, w zakresie wymagań dla technologii lekkiego budownictwa szkieletowego. Wymagania te w najbliższych dniach opublikowane będą na stronach Stowarzyszenia, tak więc będziesz mógł, jak piszesz, prześwietlić ją do końca.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 11 Jul, 2005

Noreck wrote:Panie "ekspercie", przynależność do stowarzyszenia nie gwarantuje niczego.
I tu się mylisz. Stowarzyszenie opracowało podstawowe standardy, które członek Stowarzyszenia musi przestrzegać. Nie przestrzeganie standardów wpłynie na usunięcie firmy ze Stowarzyszenia.

Na konieczność opracowania postawowych standardów wpłynęła róźna jakość robót oferowanych przez firmy będące członkami SDD. Wśród członków są bowiem firmy, które oferują tanie budownictwo dając niską jakość materiałów i niską jakość robót, których to firm Stowarzyszenie winno się wstydzić, a są i takie które przynoszą chlubę Stowarzyszeniu. Opracowane standardy zmuszą niektórych członków do poprawy swoich usług, co powinno przynieść zadowolenie Inwestorowi, albo ... do wystąpienia firmy ze Stowarzyszenia. Prznależność do Stowarzyszenia ma być gwarancją najwyższych usług w zakresie budowy domów drewnianych.

Martino
Posts: 10
Joined: Tue 28 Jun, 2005

Post by Martino » Mon 11 Jul, 2005

Moim zdaniem przynależność do Stowarzyszenia daje przedewszystkim możliwość ustalenia cen na odpowiednim poziomie :) Ciekawi mnie w jaki sposób Stowarzyszenie kontroluje firmy budowlane? Czyżby na placu każdej budowy był inspektor i sprawdzał jakość użytych materiałów i jakość pracy? Nie wydej mi sie :)

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 11 Jul, 2005

Niestety tak nie jest, co możesz sprawdzić po ofertach firm przynależnych do Stowarzyszenia - http://www.domydrewniane.org Zakres cen jest różnorodny, a w dużej mierze własnie uzależniony od jakości stosowanych materiałów i jakości robót. Być może ujednolicenie standardów wpłynie w przyszłości na wyrównanie się cen na podobnym poziomie.

Nie ma szans by Stowarzyszenie kontrolowało każdą budowę prowadzoną przez członka SDD. Ale opublikowanie standardów na stronach www tak Stowarzyszenia jak jego członków wpłynie na kontrolę robót ze strony samego Inwestora czy jego inspektora nadzoru. A ten zawsze będzie mógł się zwrócić z interewncją do Rady Technicznej SDD.

Dobraniecki Przemek
Posts: 5
Joined: Tue 17 May, 2005
Contact:

Post by Dobraniecki Przemek » Mon 11 Jul, 2005

Noreck napisał
Panie "ekspercie", przynależność do stowarzyszenia nie gwarantuje niczego. Od tego jest forum by wymieniać poglądy. W żaden sposób nie jestem związany z firmą Damir, jestem po prostu ich klientem, do tego zadowolonym. Pozdrawiam


NIE ZGADZAM SIĘ!!! Przynależność do Stowarzyszenia Dom Drewniany jest dobrowolna. Skąd wiesz, że niczego nie daje, w oparciu o co.... Znasz statut, zakres działań SDD...

Forum to nie miejsca szkalowania lecz wyrażania opinii zgodnych ze stanem faktycznym a nie miejsce REKLAMY.

Drodzy Forumowicze,
Jako SDD nie jesteśmy w stanie nadzorować i kontrolować każdej budowy Wykonawcy przynależącego do Stowarzyszenia. Rolę tę pełni Rada Techniczna, która na wniosek Inwestora w przypadku kłopotów z firmą Wykonawczą odwiedza taką budowę i podejmuje stosowne kroki, jak do tej pory wszystkie postępowania zakończyły się sukcesem!!!

Chciałbym również poinformować, że w SDD nie ma polityki wspólnych cen, co łatwo sprawdzić analizując oferty członków, ceny ustala rynek.

P.Dobraniecki

Dobraniecki Przemek
Posts: 5
Joined: Tue 17 May, 2005
Contact:

Post by Dobraniecki Przemek » Mon 11 Jul, 2005

Jeszcze jedno.

Od jutra na stronach SDD, www.domydrewniane.org znajdą Państwo omawiane wcześnie Standardy, które KAŻDY członek SDD musi przestrzegać.

Jeszcze w tym tygodniu opublikujemy wzór umowy o roboty budowlane rekomendowany przez SDD - każdy bedzie mógł go stosować. W umowie jest zapis, o przestrzeganiu powyższych standardów.

Czy dalej niektórzy z Was, uważają że SDD niczego nie daje, nie gwarantuje.

P.D

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 12 Jul, 2005

Zgadzam się Norckiem

przynależność do stowarzyszenia przez firmę wykonawczą nie gwarantuje niczego inwestorowi
... no może nieco wyższą ceną za usługę (firma musi płacić składki )

druga sprawa: dlaczego skoro moderator tak chętnie usuwa posty z nazwami firm ,których treść raczej wskazuje na prawdziwośc i rzetelność zawartych w nich informacji a nie reklamę , A DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE ZDOBYŁ SIĘ NA TO BY USUNĄĆ POSTY DOTYCZĄCE FIRMY "GLIWA"
gdzie widać gołym okiem ,że są pisane jako autoreklama firmy

cóż siedziba firmy i siedziba stowarzyszenia zbyt daleko od siebie nie leżą

Pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 12 Jul, 2005

Drogi czarek63,
po pierwsze
- myslę, że jak zapoznasz się z standardami, które członkowie SDD będą musieli spełniać - mam nadzieję, że zmienisz zdanie.

po drugie
- musisz rozróżnić działalność Forum, które prowadzone jest przez Centrum Budownictwa Szkieletowego - moją prywatną działalność, a działalność Stowarzyszenie Dom Drewniany.
Fakt, SDD powstało z mojej inicjatywy i aktualnie jestem Prezesem Zarządu, ale to dwie oddzielne działalności. Poprzez działalność SDD chcemy podnieś rangę budownictwa drewnianego w naszym kraju. Stąd opracowanie podstawowych stanadardów dla członków, którzy te standardy będą musieli przestrzegać. Nieprzestrzeganie standardów będzie dyskwalifikować firmę jako członka SDD.

po trzecie
- firma Gliwa nie jest członkiem Stowarzyszenia,
- dlaczego nie jest ? - może nie spełnia lub nie jest w stanie spełnić narzuconych przez SDD standardów?
- Internet ma to do siebie, że można w nim, na swoich stronach pozamieszaczać wszystko co się tylko zechce.
- masz dowód, że to firma się reklamuje? Niestety, ja w tym przypadku tych dowodów nie mam, a co było jasne w przypadku kilku usuniętych postów.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 14 Jul, 2005

czarek63,
zapraszam - http://www.domydrewniane.org/files/pods ... towego.pdf

Te podstawowe standardy musi spełniać każdy członek SDD. Z biegiem czasu będą rozbudowywane i uszczególniane.

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Fri 15 Jul, 2005

Panie Wojciechu, jak może Pan z czystym sumieniem mówic o wymaganiach, jakości, przykazaniach i innych w obliczu zdjęć, które zrobiłem w wiosce budowlanej w dniujej "inauguracji" i które Panu wysłałem??Oczywiscie nie raczył Pan napisać ani słowa na ten temat. Nie dziwię się:) Oczywiście, inwestorzy już tego nie zobaczą, być może było to jakość "szewc bez butów chodzi" bo dom pokazowy ma byc tańszy... Gdybym jednak był inwestorem, trzymałbym się od takich firm z daleka.
Paweł Adamski

kartuz
Posts: 3
Joined: Wed 27 Jul, 2005
Location: canada

Post by kartuz » Wed 27 Jul, 2005

Wojciech Nitka wrote:czarek63,
zapraszam - http://www.domydrewniane.org/files/pods ... towego.pdf

Te podstawowe standardy musi spełniać każdy członek SDD. Z biegiem czasu będą rozbudowywane i uszczególniane.
Witam Wszystkich
przeczytalem w/w standardy.
Nasuwa sie kilka pytan.
Czemu maja one sluzyc? To wszystko o czym sie pisze zapewne jest umieszczone w normach budowlanych (chyba ze sie myle). Wniosek? Wszyscy ktorzy nie spelniaja w/w minimum lamia prawo budowlane.
Odnosze wrazenie, ze publikowanie w/w standardow jest proba pokazania Stowarzyszenia jako eksperta w dziedzinie budownictwa szkiletowego, jako organizacji decydujacej o rynku budownictwa szkieletowego.
Standardy o ktorych mowa, informuje wlasciciela domu, ze firma buduje zgodnie z minimalnymi wymogami, gorzej sie juz nie da, bez lamania prawa budowlanego. Nic wiecej.
Jesli Stowarzyszenie chce zdobyc status eksperta i opiniodawcy, musi nalozyc na Swoich czlonkow wyzsze normy. Np. uzywanie najwyzszej jakosci (klasy, gatunku) drewna, stosowanie technik budowlanych zapewniajacych najwyzsza jakosc budynku. Np. rozstaw tzw.studs (slupkow) sciennych: 40 cm zamiast 60cm, uzywanie jako pokryc plyt wielowarstwowych zamiast osb (podlogi), odpowiednie techniki budowlane i izolacyjne (cieple sciany), izolowanie puszek elektrycznych itd.
Te drobne szczegoly stanowia o koncowej jakosci budynku i komforcie mieszkajacych w nim ludzi.

Nastepnym punktem programu beda zapewne certyfikaty wydawane przez Stowarzyszenie (oczywiscie odplatne).
Moim zdaniem w/w standar Stowarzyszenia jest niczym innym niz uproszczonym zbiorem obowiazujacych norm budowlanych.
Na marginesie od sprawdzania budowniczych powinni byc inspektorzy budowlani.
Z powazaniem
Piotr

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 27 Jul, 2005

Drogi Kanadyjczyku,
zanim zaczniesz pisać takowe rzeczy - poznaj polskie realia. A są one takowe:
- nie ma krajowych wymagań techniczno-montażowych w zakresie budownictwa szkieletowego,
- jedyne którą są i "działają" znajdziesz na stronach - http://szkielet.com.pl/wymagania/ - wymagania te opublikowałem na podstawie National Housing Code of Canada and Illustrated Guide 1998,

Standardy SDD zostały ustalone jako podstawowe standardy, które na bieżąco będą rozszerzane. Ale na dziś to jest sukces SDD, że takowe - minimalne - standardy zostały opracowane i obowiązują członków SDD.

A tak apro's inspektorów budowlanych, o których piszesz, znasz takowych w naszym kraju? Ja osobiście mógłbym ich zliczyć na palcach jednej ręki.

Zanim więc zaczniesz pisać i krytykować - poznaj polskie, krajowe realia.

Mile
Posts: 41
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by Mile » Thu 28 Jul, 2005

czarek63,

ImageImageImageImageImage

Czy tak sobie wyobrażasz konstrukcję szkieletu?

Uważam, że standardy stowarzyszenia Dom Drewniany może zmienią mentalność wielu ludzi budujących domy szkieletowe i nie pozwolą sobie na takie budowanie.
To zdjęcia z budowy mojego znajomego. Takiego budowania sobie życzysz? Uważam, że SDD zmieni co nieco w technice budowania domów drewnianych, w tym szkieletowych.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 29 Jul, 2005

http://cezaryorlik.w.interia.pl

to jedno ze zdjęć z mojej budowy

a firma wykonawcza nie należy do stowarzyszenia

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 29 Jul, 2005

Gratuluję. Ładne drzewno, no i ... porządek na budowie. To lubię.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 01 Aug, 2005

Są oczywiście plusy i minusy obu technik
Ja może jestem nadmiernie podejrzliwy wobec firm budowlanych ,dlatego wybrałem opcję montażu na placu budowy
- po pierwsze wiem jakie materiały zastosowano wewnątrz ściany ( czy zamiast wełny mineralnej nie ma na przykład ligniny :lol: :lol: ) , jak są wykonane i prowadzone instalacje
-po drugie zawsze mam możliwość wprowadzenia w ostatniej chwili ewentualnych korekt w instalacji

ps. odnośnie zdjęć powyżej cóż .............jaki rozgarnięty inwestor taki i wykonawca :cry:
tak własnie wyglądają materiały stosowane ,gdy dom pod klucz kosztuje 500 PLN?m2 :lol:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 01 Aug, 2005

czarek63 wrote:tak własnie wyglądają materiały stosowane ,gdy dom pod klucz kosztuje 500 PLN?m2
To chyba żart i to wielki. Chyba, że budujesz samemu. Ale i w to trudno uwierzyć.

Podaj dokładnie zakres robót i jakość materiałów budowlanych.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 01 Aug, 2005

te cenę to oczywiście , wziąłem z sufitu :lol:
ale równie mało prawdopodobna jest gdy firma w swej ofercie podaje np 1000 PLN/m2 za dom pod klucz


W moim przypadku za dom, rzeczywiście pod klucz, gotowy do zamieszkania ( m.in. z instalacją co gazową) cena wyniesie około 2000zł./m2.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 01 Aug, 2005

czarek63 wrote:równie mało prawdopodobna jest gdy firma w swej ofercie podaje np 1000 PLN/m2 za dom pod klucz.
W tym zakresie też się z Tobą zgadzam.
1000 czy 1200 zł/m2 pod klucz mogą tylko proponować firmy, które używają najniższej jakości materiałów i dają niską jakość robót.

Niestety, wielu Inwestorów daje się nabrać na niską cenę.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 01 Aug, 2005

To się nazywa "prefabrykacja otwarta". To najpostrzy sposób prefabrykacji domów. Wiele firm w kaju tak buduje.
Ale gratuluję - widać dobej jakości drewno. Jak pozostale roboty? Liczę na dalszy fotoreportaż.

Janrenovate
Posts: 19
Joined: Wed 15 Feb, 2006
Location: Podlasie

standardy

Post by Janrenovate » Wed 15 Feb, 2006

Standardy, normy w USA też są naciagnięte już.
Co prawda nikt poza jankesami nie opanował tak tej techniki, ale wykonawstwo ma wiele do zyczenia.
Normy tez, podstawa jest tzw 2x4, jest kantówka o wymiarach 2x4 cale, tak było dawniej.
Teraz ten takzwany "tubajfor" ma wymiar 1/5x 3,5 cala.
Take jest ze wszystkim.

grajfrut
Posts: 1
Joined: Mon 12 Jun, 2006
Location: Warszawa

Czy ktoś z Was budował z Misoni lub Damirem?

Post by grajfrut » Sun 27 Aug, 2006

Poszukuję kontaktu z kimś kto budował z Misoni lub Damirem w okolicach Warszawy.Interesują mnie opinie jak równiez zdjęcia inwestycji.
grajfrut@wp.pl
Pozdrawiam.

Maluj mnie
Posts: 6
Joined: Sun 05 Mar, 2006

Post by Maluj mnie » Sun 27 Aug, 2006

Dość duży rozrzut -
Misini buduje domy z bali - a to chyba najwięcej kosztująca technologia budowy domów - metr kwadratowy pod klucz - w granicach 2500 - 3000 zł.,
Damir buduje w szkieletówce - podaje ze buduje za 1200 zł. pod klucz za metr kwadratowy.

A jak myślisz, co za takie pieniądze można wybudować, kiedy znane firmy podają, że budują w granicach 1800 - 2000 zł. za metr?

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 27 Aug, 2006

Maluj mnie

klucz kluczowi nierówny :lol:

inna sprawa ,że firmy oferujące taką cenę z góry nadają się pod klucz :lol:

zauważ jednak ,że firmy na stronie internetowej bądź cenniku dodają coś takiego
Oferta nie jest ofertą handlową wg Kodeksu Cywilnego
pozdrawiam

MarekW
Posts: 6
Joined: Wed 20 Apr, 2005
Location: W-wa

Post by MarekW » Fri 13 Oct, 2006

Witam.
Czy ktoś budował z firmą TOP-BUD? Jakie macie zdanie?
Proszę o info. Możę być na priva.

Nippy
Posts: 3
Joined: Sun 29 Oct, 2006

Post by Nippy » Tue 31 Oct, 2006

A może te informacje dot. firm wrzucajcie na forum, a nie na priva. Forum ma to do siebie, że jest dla wszystkich, więc dlaczego ktoś nie miałby skorzystać z cennych informacji innego forumowicza. Też szukam sprawdzonego wykonawcy i jak narazie tylko czytam: to wrzuć na priva, na priva, na priva, na priva, na priva... Wrzucajcie wszyskie informacje na forum, a nie na priva.

kataryna
Posts: 5
Joined: Thu 05 Oct, 2006
Location: wawa

Post by kataryna » Tue 31 Oct, 2006

Witaj
my podpisalismy dzisiaj umowe z firma domyidomki ze Slomczyna, jezeli szukasz podwykonawcy to wejdz na ich strone www i masz juz kontakt
powodzenia i podzrwawiam

Kasiamad
Posts: 6
Joined: Sun 04 Feb, 2007

Witam

Post by Kasiamad » Sun 04 Feb, 2007

Witam Serdecznie.

Ja rownież poterzebuję solidnej i dośc niedrogiej firmy ktoea by wybudowala dom w konstrukcji szlieletowej,.
Bardzo proszę pana Wojtka o jakieś namiary na firme zz okolic Warszawy.
Prosze o wiadomość na mojego maila.
z góry bardzo dziekuje.

Pozdrawiam. :)



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”