Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
adi83
Posts: 2
Joined: Mon 09 Mar, 2009
Location: Szczecin

Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by adi83 » Mon 09 Mar, 2009

Witam Wszystkich forumowiczów. W zawiązku z zamiarem zakupu projektu domu "drewnianego" chciałbym się dowiedzieć więcej informacji na temat firmy DAN WOOD. Proszę również wszystkich forumowiczów o ewentualne podpowiedzi na temat firm ze Szczecina i okolic, które specjalizują się w takich technikach budowy domów. Z góry wielkie dziękuje. POZDROWIENIA ZE SZCZECINA :wink:


Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Mon 09 Mar, 2009

Zapamiętaj - DAN WOOD to nie kto inny jak firma UNIBUD z Bielska Podlaskiego. Poczytaj opinie o nich na tym Forum a także na Forum Muratora. Ciekaw jestem jaką podejmiesz decyzję. Napisz kiedyś.

adi83
Posts: 2
Joined: Mon 09 Mar, 2009
Location: Szczecin

Post by adi83 » Mon 09 Mar, 2009

Dzięki za podpowiedź. zabieram się za ich "rentgen" :wink: Jeśli możesz to podrzuć proszę jakieś info jakie firmy są godne polecenia na maila adi83@o2.pl Od tygodnia siedzę na tym forum i rzetelnie śledzę każde info i porady. Jestem nowicjuszem w tej kwestii :oops: Pozdrawiam

Inwestor2007
Posts: 3
Joined: Tue 24 Mar, 2009
Location: dolny śląsk

Post by Inwestor2007 » Tue 24 Mar, 2009

Witam!
Miałem nieszczęście zostać inwestorem, który wybrał na wykonawcę swojego wymarzonego domu właśnie firmę DANWOOD (wcześniej UNIBUD). Wszystko było pięknie i kolorowo tylko do momentu podpisania umowy, później to już ciągła walka z firmą o terminowe przygotowanie dokumentacji i wywiązanie się z uzgodnionych terminów i uzgodnień.
Wszystko to kosztowało mnie dużo zdrowia, nerwów i niestety dodatkowych kosztów (ok. 40 tyś.).
PS. - Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami, to chętnie odpowiem

krasnalica
Posts: 1
Joined: Sat 05 Dec, 2009

unibud danwood opinie

Post by krasnalica » Sat 05 Dec, 2009

Witam,
czytam opinie na temat firmy unibud ( aktualnie danwood) i nie mogę sie nadziwić - tzn. wszystkie niepochlebne opinie oparte są na niczym... zero konkretów.///naprawdę odnoszę wrażenie, że komuś bardzo zależy na popsuciu firmie wizerunku i odstraszeniu klientów.
Sama buduję z danwoodem dom, z serii living. wszystko idzie sprawnie - żadna rewelacja ale poprawnie. Terminowo, skutecznie. Czasem trzeba było kogoś "popędzić", przypomnieć się, ale myślę, że to żadna tragedia :))). Niektóre zapisy w umowie nie odpowiadały mi (konsultowałam się także z doradcą prawnym) i negocjowałam z Danwoodem zmianę tych zapisów - na 90 % moich sugestii zgodzili się - został sporządzony specjalny aneks. Widziałam na żywo wiele domów w trakcie budowy jak i wybudowanych przez Danwood (to nie jest tak, że oni ukrywają te informacje przed klientami...) Wszystko było tak jak powinno być - tempo prac + wszystko inne. Nie ma żadnego problemu żeby od danwoodu uzyskać namiary na osoby które z nimi budowały w okolicy (oczywiście najpierw danwood pyta te osoby czy pozwalają na przekazanie swoich danych ) - więc ja rozmawiałam z osobą budującą w tej samej miejscowości kilka miesiecy wczesniej - również oglądałam tej osoby dom. Myślę, że to najlepszy sposób na poznanie "prawdy " o danwoodzie.... Bo takie opinie tu na forum, bez konkretów - są mało warte......
pozdrawiam wszystkich

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Re: unibud danwood opinie

Post by JaKuBa » Sat 05 Dec, 2009

krasnalica wrote:czytam opinie na temat firmy unibud ( aktualnie danwood) i nie mogę sie nadziwić - tzn . wszystkie niepochlebne opinie oparte są na niczym........zero konkretów.///naprawdę odnoszę wrażenie ,że komuś bardzo zależy na popsuciu firmie wizerunku i odstraszeniu klientów.
przyganiał kocioł garnkowi. a gdzie u szanownej pani konkrety?

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 05 Dec, 2009

Pierwszy post i zachwyt :lol:
Jednakże jaki jest sens wchodzenia na forum i już w pierwszym poscie zachwalania firmy może jakieś zdjecia z realizacji z szczegolami skoro firma jest lekiem na zło i buduje tak cudownie.
Jeśli ma to byc reklama to firma moze liczyc na spadek zainteresowania i prroponowalbym zatrudnić kogoś od marketingu :)

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sun 13 Dec, 2009

Pani krasnalico nadal czekam na zdjęcia proszę mnie nie zawieść.

vonsaygon
Posts: 11
Joined: Thu 10 Sep, 2009
Location: Poznań

Post by vonsaygon » Sat 27 Feb, 2010

Ja buduję z firmą Danwood o moje dotychczasowe doświadczenia są następujące:
- dobrze przygotowany i bardzo pomocny przedstawiciel regionalny
- otwartość na zmiany w projekcie
- mniejsza otwartość na forsowane przeze mnie zapisy w umowie, ale zgoda najważniejszy dla mnie zapis: dom ma być oddany w stanie w stanie developerskim do 15 lipca 2010
- opóźnienia występują przy projektowaniu, ale trochę biję sie w piersi: zmiany w architekturze wprowadzałem kilka razy i miałem opóźnienie w dostarczaniu dokumentów. Wg rozpiski Danwoodu prjektowanie powinno się zamknąć do 7 tygodni, u mnie trwa o 5 tygodni dłużej.
Przed podjęciem decyzji nt wyboru firmy oglądałm bardzo podobny do mojego dom w Szczecinie (seria living). Całą budowę oraz dalszą eksploatację domu opisuję na blogu [glow=darkblue]budujedomszkieletowy.bloog.pl[/glow], choć na razie niewiele na placu budowy się dzieje :lol:

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Wed 31 Mar, 2010

znalazlem w necie ciekawy artykul - http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/wa ... a_a_1.html

abc_xyz
Posts: 1
Joined: Mon 04 Jan, 2016

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by abc_xyz » Mon 04 Jan, 2016

Ja zbudowałem z firmą Danwood i od Października 2015 jestem szczęśliwym mieszkańcem. Postaram się opisać swoje doświadczenia.

ewaabr
Posts: 3
Joined: Sun 26 May, 2019
Location: Podlaskie
Contact:

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by ewaabr » Sun 26 May, 2019

Minęły 3 lata, czy te zdjęcia kiedyś się pojawią? abc_xyz

ewaabr
Posts: 3
Joined: Sun 26 May, 2019
Location: Podlaskie
Contact:

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by ewaabr » Sun 26 May, 2019

abc_xyz wrote:
Mon 04 Jan, 2016
Ja zbudowałem z firmą Danwood i od Października 2015 jestem szczęśliwym mieszkańcem. Postaram się opisać swoje doświadczenia.
Zdjęcia?

kamilesik
Posts: 2
Joined: Thu 05 Nov, 2020

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by kamilesik » Mon 11 Jan, 2021

chciałbym odświeżyć temat. czy ktoś ma doświadczenia z budową domu z firmą Dan-Wood ? Domyślam się, że wiele się zmieniło przez ostatnie lata ... na początku 2020 firma została kupiona przez koreańskiego GS Engineering & Construction, ale nie wiem jak to może wpłynąć na jakość domów :)

duszeqPL
Posts: 1
Joined: Mon 25 Jan, 2021

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by duszeqPL » Mon 25 Jan, 2021

W stu procentach chciałbym się podpiąć pod wypowiedź mojego przedmówcy... Jeżeli oczywiście mogę!

arystess7
Posts: 1
Joined: Tue 26 Jan, 2021

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by arystess7 » Tue 26 Jan, 2021

Jeżeli mogę, to jak najbardziej podpinam się pod opinię mojego przedmówcy.

astralls
Posts: 1
Joined: Sun 28 Mar, 2021

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by astralls » Sun 28 Mar, 2021

W stu procentach zgadzam się z moim przedmówcą. Widać, że bardzo dużo o tym wie.

MarcinW
Posts: 1
Joined: Sat 03 Apr, 2021

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by MarcinW » Sat 03 Apr, 2021

Absolutnie nie polecam tego wykonawcy. Opóźnienia w realizacji, nie profesjonalne traktowanie graniczące ze zwykłym chamstwem ze strony kierownika budowy. Brak kontaktu w jakiejkolwiek postaci, skutkujący szeregiem problemów w trakcie realizacji. Popełniane błędy nie usuwane przez wykonawcę pomimo braku zgodności że specyfikacją. Polityka firmy mająca na celu lekceważenie i ignorowanie zgłoszeń reklemacyjnych klienta w przeświadczeniu iż koszty sądowe zniechęca inwestora.
Serwis gwarancyjny na poziomie kiepskiego szewca. W naprawy gwarancyjne brane są jedynie drobne prace malarskie i każde te które nie generują kosztów.
Na dzisiejszym etapie przygotowywany jest pozew przeciwko firmie Danwood.

Kejt
Posts: 2
Joined: Wed 28 Jul, 2021

Re: Bardzo proszę o opinie na temat firmy DAN WOOD!!!!

Post by Kejt » Wed 28 Jul, 2021

Również nie polecam. Podpisali z nami umowę wiedząc że nie wybudują domu na naszej działce. Przedstawiciel z województwa łódzkiego niekompetentny, oszust , na koniec nie chcial zwrócić nam dokumentów jeśli mu nie zapłacimy ,brak słów . Straciliśmy mnóstwo pieniędzy a domu nie wybudowali.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”