domy i domki kielce

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

domy i domki kielce

Post by Jan Kucharski » Sat 14 Mar, 2009

Chciałbym zobaczyć jakiś dom wybudowany przez nich ale conajmniej 8 lat temu i najchętniej nie taki do którego wysyła Właściciel. Może ktoś zna taki dom bo o domu w którym ktoś mieszka miesiąc trudno cokolwiek powiedzieć . Poważnie rozważam tę firmę więc chciałbym poznać opinie inne niż Alka, Czarka 63 i falkona70 .
Tak więc Panowie tutaj nie agitujcie.


Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Sun 15 Mar, 2009

No co nikomu więcej ta firma nie budowała.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 15 Mar, 2009

A mnie coraz bardziej zaczyna interesowac, co Ty zbudowales i komu?

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Sun 15 Mar, 2009

Co niewygodny jestem dla ciebie ?

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Sun 15 Mar, 2009

Nie zmieniaj tematu i prosze, czekam na jakąś inną opinię niż twoja. Bo coraz bardziej mam wrażenie że to forum to nie jest forum tylko twoja agitka a ja chcę poznać prawdę więc zastosuj się do mojej prośby.

Jan Kuchcik
Posts: 3
Joined: Fri 20 Mar, 2009

Post by Jan Kuchcik » Fri 20 Mar, 2009

No to się doczekałeś innej opini. Ale ten post adreuję do alka, nie do ciebie. Choć będzie o tobie, smerfny kolego.
Od dłuższego czasu śledzę to forum z nadzieją, że odnajdę firmę, która mi zbuduje dom. Bez dwóch zdań twoja relacja jest jedną z najbardziej wyczerpujacych na forum, inne są jedynie migawkami. To, co nas łączy, to miejsce zamieszkania, ja jestem spod Częstochowy, więc z uwagą przyglądam się firmom tu budującym domy szkieletowe. Jest ich klika, m. in. twoja, choć z Kielc, są tez rodzime.

Z pewnym zainteresowaniem przyjrzałem się wymianie zdań między nowym członkiem forum o pseudonimie Jan Kucharski, a tobą. No i postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze. Być może nie zauważyłeś, ale wystąpił tutaj atak nie tylko na ciebie, co może głównie na firmę, która budowała ci dom. Oczywiście taki atak mogła przeprowadzić firma i osoba, której interesy są zagrożone. A jeśli dobrze interes się kręci to można sporo zarobić w tej branży (budownictwa drewnianego).

Ja stawiam na Grand DLL i osobę jej szefa jako Jana Kucharskiego. Przemawia za tym parę faktów:
- uczestnik ten napisał swój pierwszy post w dniu 13 marca, w którym ty nie wyraziłeś zbyt pochlebnej opinii o firmie, która wybudowała domek i była wychwalana przez niejaką Joannę Zasadę w wątku: http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... ght=#14730 W tym samym dniu nowy uczestnik forum Jan Kucharski (sic!) zaczął wypytywać cię w twoim temacie (Leśny Domek), a zaraz potem postawił dość niedorzeczne z punktu techniki budowy kanadyjczyka zarzuty dotyczące twojego domu i zaczął najeżdżać na firmę wykonawczą z Kielc.
- założył osobny watek dotyczący firmy z Kielc (piszę post w tym wątku, kopie włożę do twojego), służący moim zdaniem dyskredytacji tej firmy (bo dlaczego nie założył innych wątków dotyczących innych firm?)
- użył argumentu podważającego wiarygodność firmy z Kielc w postaci jej nieprzynależenia do Stowarzyszenia Producentów Domów Drewnianych, co wcale nie musi gwarantować wysokiej jakości usług
- przedstawił wyraźną emocjonalną niechęć i zarzuty agitacji przez ciebie od samego początku bytności na forum wobec ciebie, twojej prezentacji, osoby wykonawcy, innych fachowców, a wiadomo, że inspektor nadzoru inwestorskiego nie broni interesów firmy wykonawczej, ale właśnie inwestora, zaś nowy uczestni nie będzie rozliczał nieznanych mu firm tak kategorycznie.

Tak więc w moim rozumieniu firma z Częstochowy podjęła walkę biznesową na tym opiniotwórczym forum (ciekawe ilu zakamuflowanych przedstawicieli i właścicieli firm budujących w szkielecie siedzi tutaj), a jej front dotarł również do ciebie, ale nie przejmuj się, ostatecznie nie ty budujesz takie domy. Mam jednak nadzieję, że mój wpis pozwoli zwłaszcza osobom szukającym swojego wykonawcy popatrzeć nieco szerzej na sposoby uwodzenia i pozyskiwania klienta przez firmy.
No i liczę na kontynuacje wątku, kolejne zdjęcia, jak wykańczasz swój dom.

Mam swoje doświadczenia z Grand DLL z Częstochowy, które zebrałem na przestrzeni ostatnich paru lat. Firma ta parę lat temu zaczęła tracić klientów i dobre imię, miała sprawy sądowe, miałem osobisty kontakt z właścicielem, który żonglował cenami swoich usług, które to ceny w praktyce były zupełnie inne niż na stronie www, doliczał też spore sumy za niewielkie dodatki, 2-3 razy większe niż rynkowe i bardzo dobrze, że nie jest jedyny na lokalnym rynku. Wizyty na placach budów wykazały niekompetencje przypadkowo zatrudnionych pracowników, których zadania budowlane przerastały, rozmowy z właścicielami zbudowanych domów pokazywały, że często mają oni już dość kontaktu z osobą pana właściciela firmy jak i całej budowy z ta firmą.
Ja osobiście nie postawił bym na budowę z firmą wzmiankowaną wyżej, więc tu się zgadzamy.

Co do firmy z Kielc, też miałem okazję ją nieco rozpoznać, choć bez kontaktu z właścicielem, bez wątpienia na plus jest zagwarantowanie stałej ceny w czasie trwania umowy, reagowanie na zgłaszane problemy, choć słyszałem, że jakość wykonawstwa nie jest jakaś super wysoka, a właściciel buduje na materiale średniej jakości, np. na czarnych gwoździach i oszczędza na foliach. Sądzę, że np. wspomniane przez ciebie wentylatory z wyższej półki to były za dopłatą – prawda?
Nie porównywał bym jednak tych dwóch firm, firma z Częstochowy wlecze za sobą czarny ogon i niełatwo jej będzie się go pozbyć, mimo akcji pochwalnych na tym forum.

Pozdrawiam innych uczestników forum, bez wątpienia jest ono potrzebne i pomocne w wielu kwestiach, jednak trzeba samemu wyciągać wnioski i dbać o własne interesy, a nie powierzać w niepewne ręce dorobek swojego życia.

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Fri 20 Mar, 2009

Ale z ciebie Sztyrlizt
Opinie na temat grand del pisz tam gdzie chcesz ale tu pytamy o domy i domki więc nie agituj.
Coraz bardziej dochodzę do wniosku że ty i alek to firma domy i domki z kielc podszywajaca się pod firme domy i domki ze słomczyna .

WIDZĘ ,ŻĘ PYTANIA O DOMY I DOMKI SĄ DLA KOGOŚ BARDZO NIEWYGODNE.
Co już zapytać nie wolno. To forum jest po to aby wymieniac informację więc wymieniajmy informację. Dobrze budujesz to nie bój ktoś w końcu to napisze nie musisz podszywać się pod jakieś lewe osoby bo to świadczy że nie jesteś wiarygodny.

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Fri 20 Mar, 2009

A teraz uwaga !
Od kiedy zapytałem na tym forum o domy i domki okazało się ,że jestem atakowany w każdym miejscu tego forum nawet w postach nie związanych z tą firmą. o co chodzi ? mAFIA CZY CO.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 20 Mar, 2009

Jan Kuchcik wrote:w postaci jej nieprzynależenia do Stowarzyszenia Producentów Domów Drewnianych, co wcale nie musi gwarantować wysokiej jakości usług
:smile: :smile: sorry ,że to właśnie znowu ja w temacie firmy wymienionej w tytule, rzecz jednak dotyczy stwierdzenia z cytatu
przynależność do stowarzyszenia nie gwarantuje niczego !!!! - stwierdziłem to jeszcze przed 3 laty na tym forum
pozdrawiam

Jan Kucharski
Posts: 25
Joined: Fri 13 Mar, 2009

Post by Jan Kucharski » Fri 20 Mar, 2009

Zgadzam się z czarkiem63 tylko jak to się ma do mojego zapytania.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 21 Mar, 2009

Panie chowanym się pod ickiem alek,
miałem szacunek do Pana, do Pańskiej działalności na tym Forum, Forum które w pewnym sensie i Pan w ostatnim okresie tworzył. Nie mogę jednak, jako aministrator tego Forum, pozwolić na praktyki jakich się Pan podjął w dniu dzisiejszym. Pańskie dzisiejsze postępowanie nie jest juz godne uczestnika tego Forum.

Jestem zmuszony poinformować wszystkich uczestników Forum że pod nickiem Jan Kuchcik ukrywa się nie kto inny jak sympatyczny dotychczas kolega "alek".

Alek chowając się pod ickiem Jan Kuchcik dokonał wpisu, będącego jednym wielkim paszkwilem - patrz wpis powyżej - Jak Kuchcik, z dnia 20 marca, godz. 12.04.


Swoimi dzisiejszymi postami "alek" przekroczył wszelkie standardy spotykanie nie tylko na tym Forum. W związku z powyższym pragnę poinformować Forumowiczów, iz z dniem dzisiejszym zamykam dostęp "alkowi" do tutejszego Forum.

szkieletowiecv
Posts: 2
Joined: Wed 25 Mar, 2009

Post by szkieletowiecv » Wed 25 Mar, 2009

Witam forumowiczów
Od ostatniej mojej piątkowej wizyty tutaj sporo zaszło. Przede wszystkim na powitanie dostałem przywitanie: "Zostałęś wyrzucony z forum..." I tak się zastanawiam, czy działania p. Wojciecha Nitki bardziej mi się kojarzą (a mam skojarzenia fizjonomiczne) z rzetelnoscią dziennikarską Piotra Najsztuba, czy kabaretową Piotra Baltorczyka? Istny kabareton.

Kilka krótkich piłek:
- nie jestem alkiem, choć znamy się trochę ze wspólnej pracy, to jest do udowodnienia, trzeba się jednak do mnie najpierw zwrócić mailowo i odpowiednio umówić
- miałem prawo wystepować tutaj pod nickiem, jeśli adminowi się to nie podoba, niech zarząda podczas rejestracji imienia i nazwiska kandydata na członka forum. Mam tez prawo wyrażać opinie o kazdej firmie, z którą miałem do czynienia, i mam na jej temat wyrobione zdanie. Jeśli firma ma zastrzeżenia, niech się do mnie
bezpośrednio zwróci, jest przecież podany kontakt
- ustawa o ochronie danych osobowych gwarantuje ochronę moich personaliów i bez mojej zgody p. Nitka czy ktokolwiek nie może ich ujawniać. Inaczej jest w przypadku firm i osób je reprezentujących, te dane są jawne i jest czymś oczywistym, że p. Nitka, czy osoby prowadzące firmy budowlane mają obowiązek udostępnić swe dane opinii publicznej. I tak jest w tym przypadku na tym forum, osoby te nie moga być anonimowe, jeśli działają anonimowo, naruszają prawo
- zbanowanie alka, co zrobił p. Nitka, to nic innego jak sąd kapturowy, a nie uczciwy proces, podczas którego przedstawia się zarzuty, dowody i udziela głosu oskarżonemu. Jak to się ma do etycznych standardów zachowania, na które powołuje się p. Nitka? Te działania są przejawem niekontrolowanej przez kogokolwiek sobiewładzy na forum, porównywalnej z władzą murzyńskiego kacyka.
- ponadto wyrzucenie kogoś z forum, czy zabronienie mu wstępu bez uregulowania kwestii jego własności, czy praw autorskich do tekstów i zdjęć zakrawa na zwykłą grabież.

A teraz jeszcze jedna sprawa:
Nie jest dla większości tajemnicą, że pan administrator, czyli p. Nitka jest chyba głównym udziałowcem i prezesem Stowarzyszenia Dom Drewniany, które pobiera rocznie kilkutysięczne (?) składki od swich członków.
http://www.domydrewniane.org/czlonkowie.php
Czy nie jest oczywiste, że musi pan dbać przede wszystkim o interesy tych firm i czy nie wywiera się na pana w różnej formie nacisków, aby tak było? Trudno uwierzyć, że nie.

No i zagadka dla forumowiczów: Często nowi na forum stawiają pytanie - z jaką firmą mam budować, bo mieszkam tu i tu? Zróbmy to na przykładzie: - Z jaką firmą mam budować szkieletowy dom drewniany, gdy mam działkę w Częstochowie, albo pod? Ooo, mamy tutaj dla wygody takich forumowiczów płatną około 11 zł usługę: http://www.szkielet.pl/firmexec.php Płacimy, czekamy (czasem coś nawala, i podenerwujemy się troszkę), no i jest...
- jaką mamy odpowiedź dotyczącą polecanej koło Częstochowy firmy? :-)

Ale trzeba przyznać p. Nitce, że jednak na jego forum pewne wątki są wciąż obecne i mogą nas oświecić, więc czytajmy je bardzo uważnie, żeby podjąć jak najbardziej świadomą, odpowiedzialną i mądrą decyzję dotyczącą wydania naprawdę grubej kasy (często przecież spieniężonych wysiłków i pracy naszych kilkudziesięciu lat życia): http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... aa9792f061 i inne.

Nie mam już ani zamiaru, ani ochoty być więcej na tym forum, domagam się od administratora nie tyle zbanowania, co usunięcia mojego obecnego konta, choć niekoniecznie tych tekstów.
Życzę Wam (i sobie) budowy wspaniałego domu, lub zadowolenia z użytkowania już wybudowanego.
Szkieletowiec vel Jan Kuchcik

jolandsk
Posts: 11
Joined: Sun 22 Mar, 2009
Location: tromso

drobny apel

Post by jolandsk » Wed 25 Mar, 2009

jestem nowy na tym forum, choc od kilku lat odwiedzalem je od czasu do czasu. dziwi mnie fakt walki miedzy forumowiczami i wyrazanie swoich opinii w sposob nie do konca przypisywany osobom cywilizowanym.
forum nie jest obowiazkowe i kazdy kto zglosil swoj akces do bycia w tej spolecznosci powinien dostosowac sie do regulaminu jak i intencji administratora co do formy jak i tresci tu obowiazujacej.
widze, ze konkurencja na rynku zaostrzyla rywalizacje, ale nie zapominajmy, ze przede wszystkim trzeba byc CZLOWIEKIEM.
poza tym nie tylko wykonawcy odwiedzaja to miejsce.
administratorowi jak tez forumowiczom zycze by w przyszlosci tego typu spory wiecej nie mialy miejsca, a przynajmniej nie w takiej formie
pozdrawiam



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”