Opinia !!! Bardzo proszę o opinie o firmie HANA

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Mariusz Ostrów2
Posts: 1
Joined: Mon 22 Mar, 2010
Location: Ostrów Wlkp

Opinia !!! Bardzo proszę o opinie o firmie HANA

Post by Mariusz Ostrów2 » Mon 22 Mar, 2010

Proszę o opinie na temat firmy Hana pana Andrzeja Glenia Pozdrawiam M.W. PILNE !!!


Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 23 Mar, 2010

Na Twoim miejscu bym sobie temat odpuścił.
Co to za firma co jako kontakt podaje tylko adres mailowy. To może być tylko firma KRZAK.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 23 Mar, 2010

tylko firmy ,,z polecania" sa godne uwagi,to sa zbyt duze koszty zeby podejmowac ryzyko budowy domu przez niesprawdzonych wykonawcow :cool:

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 29 Mar, 2010

Zresztą co to za firma, która na swoich stronach www.hana.com.pl - i to jako główne zdjęcie, zamieszcza zdjęcia cudzych domów. Dowód poniżej - zdjęcie domu firmy Abrex - www.abrex.pl

Image

lukas13
Posts: 2
Joined: Mon 06 Dec, 2010

Post by lukas13 » Tue 14 Dec, 2010

Ja miałem podobny problem i traf chciał,że skontaktowałem się przypadkiem (moje szczęście) z pracownikiem w/w firmy i co okazało się; drewno wykorzystywane na konstrukcje nie było suche ani impregnowane pozatym sztuka stawiania szkieletu była daleka od standartów to tylko garstka niedociągnięć o ile można to tak nazwać, które ta firma stosuje.Zal mi tylko tych ludzi, którzy w porę się nie zorientowali i mieszkają teraz w tych domach.
lukas13

Owczarnia
Posts: 3
Joined: Wed 08 Feb, 2012

ODRADZAM!!!

Post by Owczarnia » Wed 08 Feb, 2012

Niestety jesteśmy jednym z 'klientów" firemki Hana...
W domu (od projektu, przez konstrukcję, po materiał i wykonanie) błędów było tyle, że nasze straty sięgają obecnie ok. 25 tys. złotych ... tylko trochę droższa (ok. 4 tys) od Hany firma z Łowicza zbiera jak do tej pory same dobre opinie, a my plujemy sobie w brodę, że daliśmy się nabrać panu Gleniowi.
Szanowny właściciel firmy prsynął bez śladu zabierając 11 tys. zł jako zadatek na kolejne materiały, które nigdy do nas nie dotarły, poprawki po jego ewidentnych błędach wykonawczych (więźba "położona na murłatach bez zacięcia, krokwie mocowane do murłat na krzywe gwoździe, rozchwiane ściany konstrukcyjne - nie trzymające pionów - kosztowały nas ok. 5 tys.zł. "dziurawe" poszycie, podłoga na piętrze przybita gwoździkami - nie wkrętami - bezpośrednio do belek stropowych (bez desek poprzecznych, bez równiania wysokości)-efekt jest taki, że nie możemy położyć tam parkietu, bo płyta faluje +/- 2 cm góra/dół... do tego czyszczenie krokwi i jętek z czarnego grzyba. Całość to istny horror, i to za własne pieniądze!

Na budowie pracowali przypadkowi ludzie (oczywiście na czarno i bez ubezpieczenia)..po wypadku jednego z nich, kiedy to dowiedzieliśmy się o ich statusie zatrudnienia/ubezpieczenia, na własną rękę szukaliśmy pomocy dla biednego chłopaka.
Zaczynamy podejrzewać czy pan Gleń legitymuje się jakimikolwiek uprawnieniami budowlanymi czy dyplomem ukończenia jakiejś uczelni technicznej, bo to, co zaprezentował na naszej budowie wyglądało jak farsa.
W razie wątpliwości dysponujemy dokumentacją fotograficzną z "dokonań" Hany w naszym domu - możemy przesłać na priv.
Szykujemy się do zgłoszenia sprawy do sądu... Krótko mówiąc - namawiamy wszystkich do omijania tej firmy szerokim łukiem.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Wed 08 Feb, 2012

Nie wysyłajcie zdjęć na priv. Zrób temat albo wrzuć tutaj jako przestroga dla inwestorów.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 08 Feb, 2012

Owczarnia wrote: legitymuje się jakimikolwiek uprawnieniami budowlanymi czy dyplomem ukończenia jakiejś uczelni technicznej
to akurat jest najmniej wazne w przeciwienstwie do praktycznego doaswiadczenia.
Jednego tylko szanowni inwestorzy zrozumiec nie moge , zlecacie firmie budowe nie rozmawiajac z bylymi inwestorami tej firmy...........nie ogladacie juz zbudowanych domow????. :shock:

PawełB
Posts: 4
Joined: Thu 14 Jun, 2012

opinia o firmie Hana

Post by PawełB » Thu 14 Jun, 2012

Ja zanim wybrałem firmę budowlaną, sprawdziłem wybudowane już domy kilku firm. Inwestorzy chwalili sobie firmę Hana i to nas skłoniło do wybudowania domu przez tą firmę.
Po kilku miesiącach mogę stwierdzić, że jesteśmy z żoną zadowoleni z decyzji i sądzę, że to był dobry wybór.
Szybka, solidna i kompleksowa budowa, wszystko w całkiem przystępnych cenach. Będę wszystkim polecał tą firmę.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Fri 15 Jun, 2012

Przyjrzyj się zdjęciom na ich stromach, a zobaczysz co robią. To jakieś wymyślone konstrukcje, bez nadproży a na dodatek budowane z drewna mokrego.
Ty naprawdę to sobie chwalisz? Raczej, kiedy widzę trzy chwalące wpisy zrobione jeden po drugim i do tego bez zdjęć to wydaje mi się że robisz sobie reklamę. I chyba źle Ci to wyszło bo zrobiłeś antyreklamę.

ewkawa
Posts: 3
Joined: Tue 03 Jul, 2012

Post by ewkawa » Tue 03 Jul, 2012

Drodzy forumowicze, chcielibyśmy się podzielić naszymi doświadczeniami z firmą HANA, a konkretnie Prezesem, Dyrektorem generalnym Panem Gleniem. Otóż był to koszmar i najgorszy okres w naszym życiu mimo tego, że przeżyliśmy już wiele. Wyżej wymieniony na chwilę obecną "konstruktor" tak widzieliśmy jest mianowany na nowej stronie firmy HANA naopowiadał nam takich bajek o budowach na terenie całego kraju jak i poza, że wstyd się przyznać ale podjęliśmy z nim współpracę w zakresie budowy wymarzonego domu. Efekt końcowy jest taki, że mamy dom nie trzymający pionów, poziomów konstrukcja wykonana z drzewa mokrego nie impregnowanego i za delikatnego jak na taką konstrukcję (katastrofa budowlana tak nazywali nasz dom Panowie próbujący dokonać poprawek), żeby tego było mało w połowie robót po prostu uciekł z naszymi pieniędzmi z tego co zdążyliśmy się zorientować takich jak my jest dużo więcej sami znamy jednego Pana, którego zostawił mniej więcej w podobnej sytuacji. W późniejszym czasie pojawili się również różni inni ludzie z jakiś hurtowni lub przewoźnicy, którzy na budowę prowadzoną przez firmę HANA dowozili materiały lub tym podobne a potem nie otrzymali zapłaty. Dodam również, że w/w czuję się bezkarny i dalej naciąga ludzi na swoje wymyślone historyjki bez konsekwencji.

Stefek
Posts: 3
Joined: Mon 30 Jul, 2012

Post by Stefek » Mon 30 Jul, 2012

Hehehe...
Znowu jakaś kaleka myśli, że stworzy wrażenie, że jest go cały legion, bo loguje się pod kilkoma nickami ;-)
Co Ty za jakieś zimne kotlety sprzed komuny wklejasz? A może chcesz ukryć swoje błędy przez pouczanie innych?
Nie jesteś mądry i potrzebujesz wspólnoty ludzi podobnych. Fajnie widać jaki to wszystko bullshit, a ciemny lud w to wszystko uwierzy :)))
Skąd czerpiesz info o innych niezadowolonych inwestorach, bo ja widzę bezruch. Ci sprytniejsi widzą, ile twoich wpisów chociaż z tego roku znajduje się na tym portalu i należy się zastanowić, w jakim poważaniu ma społeczeństwo te klechowskie wypociny.
Napiszesz kilka postów i uważasz za coś co jest podstawą do takiego myślenia? Wedle uznania!

Heh na tym portalu jest więcej jadu niż we wszystkich mediach Rydzyka. Żałosne i śmieszne zarazem. Chyba trzeba przywołać tego spamera do porządku...

Po prostu nigdy się jeszcze taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Jak konstruktor mógł zwiać w połowie robót i z waszymi pieniędzmi? A może nie byłeś zbyt hojny w inwestowane materiały...
A nie pomyślał, że ma tu do czynienia z ludźmi myślącymi, a nie z barchanowymi bezmózgowymi pampersami, którym można wcisnąć każdą ciemnotę...

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 08 Aug, 2012

Po co te placze teraz , nader czesto przeciez przyczyna klopotow jest przelewanie na konto wykonawcy nadmiernych kwot. Wiele "firm" zrobilo sobie sposob na biznes: naroztaczac pieknych wizji, wyrwac od inwestora ile sie da kasy i niech sie inwestor buja.

Stefek
Posts: 3
Joined: Mon 30 Jul, 2012

Post by Stefek » Wed 22 Aug, 2012

...albo za małych kwot. Przecież nie można w nieskończoność finansować budowy inwestora, bo tak tez bywa, bo najgłośniej krzyczą ci, którzy grosza nie chcą dać na powyższe - czyli kradną (lub inaczej: chcą by budowę inwestora fundował wykonawca budowy), ale to powszechna praktyka wszak są ludźmi, a inni też mają coś na sumieniu.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”