Opinie na temat firmy Konsbud - domy HBE

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
sqb
Posts: 6
Joined: Sat 25 Dec, 2010
Location: Szczecin

Post by sqb » Wed 12 Jan, 2011

Majonez wrote:Ha! Udało mi się wystartować z dziennikiem budowy na MURATORZE... Nie wiem jak to zrobić na SZKIELECIE...
Ale będę też wrzucał w HISTORIE BUDOWY - http://forum.muratordom.pl/blog.php?790 ... -(Konsbud)
Z niecierpliwością czekam na nowe wpisy :mrgreen: Póki co nadal czekam na wycenę od K.
Pozdrawiam


EwaL
Posts: 4
Joined: Fri 20 Aug, 2010

Post by EwaL » Sat 15 Jan, 2011

Witam,
jak mogę coś podpowiedzieć to dobrym miejscem na dziennik budowy jest http://www.mojabudowa.pl/ jest miejsce na wpisy, oddzielna galeria zdjęć i koszty.
pozdrawiam
Ewa

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Wed 26 Jan, 2011

Mój dziennik z79 / HBE się rozwija...
Tym razem wpis o schodach. Ponieważ projekty załatwiał Konsbud HBE to uczciwie należy im to zaliczyć na plus. Wszystko na maila z pełną finalizacją projektową...
http://forum.muratordom.pl/blog.php?790 ... -(Konsbud)

Spider
Posts: 13
Joined: Sat 04 Dec, 2010
Location: Zachodniopomorskie

Post by Spider » Wed 23 Feb, 2011

Na mnie również przyszła pora :mrgreen: Mój dziennik też otworzył podwoje - http://forum.muratordom.pl/blog.php?145 ... stemie-HBE
Prawdziwych idiotów jest na świecie mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że natykamy się na nich co chwilę...

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Wed 23 Feb, 2011

GRAAAATULACJE :)

Spider
Posts: 13
Joined: Sat 04 Dec, 2010
Location: Zachodniopomorskie

Post by Spider » Thu 24 Feb, 2011

Coś mi się zdaje że tych gratulacji to jeszcze będzie sporo :mrgreen:
No wiesz: uzyskania pozwolenia, z okazji wbicia pierwszej łopaty, z okazji wyschnięcia płyty fundamentowej, z okazji pierwszej ścianki, pierwszej dachówki itp itd :razz:
I chyba trzeba będzie ograniczyć świętowanie bo jak będziemy świętować i opijać w takim tępie jak Konsbud ma budować to żadnemu z Nas wątroba nie wytrzyma :wink:
hmmm... ale z drugiej strony... można spróbować :twisted:
Prawdziwych idiotów jest na świecie mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że natykamy się na nich co chwilę...

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Wed 13 Apr, 2011


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 13 Apr, 2011

Z chęcią zajadę na budowę, tym bardziej że Konsbud wyraża zamiar wstąoienia do Stowarzyszenia Dom Drewniany - www.domydrewniane.org
Jeżeli nie masz nic przeciwko temu - podaj na priva namiary na budowę i na siebie.
Pozdrawiam.

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Fri 15 Apr, 2011

Witam,
ZAAAAPRASZAM :) Na priva poszły namiary. A tymczasem dostałem zdjęcia chałupy w kawałkach :) :) :)
Attachments
4.jpg
5.jpg
7.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
3.jpg

RobertMo
Posts: 2
Joined: Wed 13 Apr, 2011
Location: Police

Post by RobertMo » Thu 21 Apr, 2011

Powiem szczerze, że zawiodłem się na tej firmie już na początku przy okazji zaczerpywania pierwszych informacji , tzn. nie otrzymałem żadnych konkretów a propo ceny jak by to była jakas tajemnica, , osoby były zupełnie niedoinformowane , albo celowo sprawiały takie wrażenie, czekałem na informacje długo przy telefonie, odsyłano mnie od osoby do osoby! nie wiedziano o jaki do mi chodzi chociaż opisywałem go dokładnie i był to dom oczywiście z ich strony, na koniec dowiedziałem się że jesli chcę się czegoś więcej dowiedzieć to musze do nich przyjechać, bardzo dziękuję jeśli tak mam być obsługiwany to szkoda mojego czasu. Poza tym SĄ DRODZY, orientowałem się już w ofercie na rynku i ewidentnie ceny jakie oferuje Rega za standard materiałów " niezbyt wysoki" są o wiele wyższe oferowane na rynku. Co najgorsze, jak zapytałem się czy można by było zmniejszyć o metr (po całości ściany) dom to mi powiedziano, że ich projektanci nie będą się w takie rzeczy bawić- bezczelność, co to za projektanci którzy nie potrafią uwzględnić takiej zmiany. Powiedziano mi jeszcze, że jesli chce mniejszy dom to mogę go sobie wybudowac bez garażu- na prawdę odkrywcze spostrzeżenie, bardzo dziękuję

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Thu 21 Apr, 2011

Mhhh.. wydaje mi się, że nie do końca pojąłeś procesu inwestycyjnego... Oni robią projekt konstrukcji pod w miejsce konstrukcji projektu gotowego. Ale projekt gotowy to nie jest guma do przeciągania metr w tą, metr tamtą... . Zmiana domu o"o metr" rozwala wszystkie wyliczenia i nie ma się co tu dziwić.

Co do garażu. Ja właśnie buduję dom bez garażu - bo jest znacznie nie taniej. Tańsza płyta fundamentowa - plus mam dodatkowy pokój na dole. Dom kompaktowy ale pojemny. Nie to żebym ich bronił, ale dla mnie byli zarąbiście komunikatywni i elastyczni... Po prostu może się nie dogadaliście tak po ludzku - czasem nie wychodzi.
Ceny... najtańsi na rynku nie są. Ale coś za coś.

Z tego co wiem przynajmniej dwie osoby z tego forum z którym jestem w kontakcie podpisały również umowy i na razie nie miały powodów do narzekań...
Teraz pewnie będę wyzwany od HBEowych agentów :) :) :) :) :)
Pozdrawiam

Spider
Posts: 13
Joined: Sat 04 Dec, 2010
Location: Zachodniopomorskie

Post by Spider » Thu 21 Apr, 2011

ewidentnie ceny jakie oferuje Rega za standard materiałów
Majonez: mi się wydaje czy RobertMo mówi o Redze a Ty o Konsbudzie?

Powiem tak: jutro chcę podpisać umowę z firmą Konsbud na budowę domu. Do obsługi (Piotra) nie mam większych zastrzeżeń. Oczywiście zdarzają się nieporozumienia ale są proste do wyjaśnienia i nie miały jak do tej pory wpływu na całość współpracy (i mam nadzieję mieć nie będą). Co do reszty - zapraszam na mój dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/blog.php?145 ... stemie-HBE
Prawdziwych idiotów jest na świecie mało, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że natykamy się na nich co chwilę...

Majonez
Posts: 41
Joined: Tue 23 Sep, 2008
Location: Gdańsk

Post by Majonez » Tue 26 Apr, 2011

U mnie drewniane mury pną się do góry :)
http://forum.muratordom.pl/blog.php?790 ... Konsbud%29
Pozdrawiam

miejski_watazka
Posts: 4
Joined: Sat 24 Jun, 2017

Re: Opinie na temat firmy Konsbud - domy HBE

Post by miejski_watazka » Sat 24 Jun, 2017

Hej,

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jesteśmy na etapie szukania wykonawcy domu w województwie mazowieckim, najpierw myśleliśmy o szkieletowcu - na razie kontakt tylko z "dużą" firmą ze stolicy której wstępny kosztorys nas "nieco" rozczarował. Dzisiaj byliśmy u zapoznanego lokalnego "cieśli" na jego budowie i zobaczyliśmy jak fajnie może wyglądać i oddychać dom z większą ilością drewna i bardziej ekologicznymi surowcami, choć oparty o konstrukcję szkieletową...
Teraz trafiłem na ten wątek o HBE i sporo zachwytów nad tą technologią, co mnie bardzo ucieszyło :). Nie znalazłem niestety żadnych w miare świezych opinii, czy użytkownicy domów HBE mogliby podzielić się swoimi wrażeniami? Zarówno Ci, którzy mieszkają już 5 lat i Ci co dopiero się budują / wprowadzają?

Czy ktoś z Was może podzielić się na priv przykładowym kosztorysem, bo na stronie domyhbe.pl są bardzo znikome informacje :( ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

DXFM
Posts: 5
Joined: Mon 02 Feb, 2015

Re: Opinie na temat firmy Konsbud - domy HBE

Post by DXFM » Tue 24 Oct, 2017

Fajnie by było, żeby Majonez się odezwał i napisał jak się mieszka.

borys_waw
Posts: 21
Joined: Tue 19 Dec, 2017

Re: Opinie na temat firmy Konsbud - domy HBE

Post by borys_waw » Tue 19 Dec, 2017

Podbijam, byłoby super poznać Wasze opinie po latach.

yaroszek
Posts: 63
Joined: Sat 22 Oct, 2016

Re: Opinie na temat firmy Konsbud - domy HBE

Post by yaroszek » Wed 30 May, 2018

Czy ktoś coś może dodać do tego tematu?



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”