Spomet - domy czy sucharki ???

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Spomet - domy czy sucharki ???

Post by Kubaty » Sun 20 Mar, 2011

Właśnie - o co im chodzi? Obejrzałem ich stronę i oczom nie wierzę - certyfikaty dotyczące produkcji sucharków. Ciekawe czy chociaż świeże. Ciekawe czy tak samo je pieką jak budują domy, bo z tym drugim to chyba im gorzej wychodzi. Tak przynajmniej pokazują na swoich stronach.

Ściana zewnętrzna : Grubość ściany = 25 cm
= Płyta włóknowo-gipsowa FERMACELL 12,5 mm. Płyta konstrukcyjna stanowi izolację ogniową.
= Drewno iglaste KVH 60 x 160. Belki 4-stronnie strugane z fazowanymi krawędziami.
= Wełna mineralna ROCKWOLL 160 mm. Niepalna wg.PN o niskim współczynniku przewodzenia ciepła λD=0,036 W/mK.
= Płyta FERMACELL 12,5 mm
= Folia wiatroizolacyjna
= Styropian 50 mm
= Klej na bazie żywic syntetycznych. Położony w sposób umożliwiający mikrowentylację budynku.
= Siatka
= Tynk akrylowy.

Ciekawy układ - bez folii paroizolacyjnej. Czy jest to dopuszczalne?


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 21 Mar, 2011

Jak byś poszukał na Forum to znajdziesz informacje na temat firmy Spomet i ich pierwotnego zajęcia - piekarnictwa. A swoją drogą - każdy promuje to co uważa za lepsze. Nie mniej - przejrzyj Forum i nie odgrzewaj starych tematów.

Co do folii paroizolacyjnej - to fakt - w prezentowanych na ich stronach przekroju ściany brak folii paroizolacyjnej. Czy to przypadek, czy celowe działanie? Nie wiem.

KrzysztofSpomet
Posts: 44
Joined: Wed 17 Sep, 2008
Location: Bielsko-Biała
Contact:

Folia paroizolacyjna

Post by KrzysztofSpomet » Fri 13 May, 2011

Poprawiliśmy błąd na naszej stornie internetowej. W przekroju ściany znajduje się folia paroizolacyjna.

Boma
Posts: 13
Joined: Sun 21 Feb, 2010

Post by Boma » Tue 24 May, 2011

Jest w ścianach folia paroizolacyjna - natomiast nie ma folii wiatroizolacyjnej - raczej nie jest potrzebna bo styropian kładą na "grzebień " a fermacel zewnętrzny jest klejony więc nie ma gdzie przewiewać . Co nie zmienia faktu, że nie jestem zadowolony z jakości usług budowlanych firmy Spomet .


Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”