Paliner Pisarzowice.. pytanie

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
matess
Posts: 20
Joined: Sun 20 Feb, 2011

Paliner Pisarzowice.. pytanie

Post by matess » Thu 05 May, 2011

Czy ktoś zna tę firmę? Piszą oni na stronie coś takiego:
Największym błędem przy budowie domów z drewna to posadowienie ich na płycie betonowej, ale o tym błędzie inwestor dowie się dopiero w późniejszym użytkowaniu.
Czy to prawda?


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 05 May, 2011

Moim zdaniem nie jest to prawda .Sam preferuje budowe domu na platformie drewnianej ale nigdy nie nazwalbym budowy na plycie betonowej bledem .

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 05 May, 2011

Ciekawe stwierdzenie, ale może jakieś konkrety?

Kubek
Posts: 124
Joined: Mon 12 Oct, 2009

Post by Kubek » Fri 06 May, 2011

Rozwinięcie cytatu tej firmy:
"Największym błędem przy budowie domów z drewna to posadowienie ich na płycie betonowej, ale o tym błędzie inwestor dowie się dopiero w późniejszym użytkowaniu.
Budując domy drewniane, podstawą jest przede wszystkim ochrona przed wilgocią, a podłoga jest najbardziej narażona na wszelkiego rodzaju zaparowania oraz defekty instalacji wodno-kanalizacyjnej itp."
Po za tym ściany skręcają na śruby, gwarancja 10 lat, panowie uczyć sie uczyć :cool:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 06 May, 2011

Więcej ze strony tej firmy:
"Jako jedyna Firma w Polsce wykonujemy posadowienie naszych domów na kilkudziesięciu odwiertach ziemnych zbrojonych i grubym obelkowaniu podwalinowym. Następnie robimy konstrukcję podłogową trzykrotnie wentylowaną, na której mocowane są konstrukcje ścian.
Obelkowanie konstrukcji podłogi domu jest całkowicie odizolowane od betonu. Odwierty betonowe są zakryte ścianą budynku. W bocznych ścianach budynku usytuowane są otwory wentylacyjne siatkowe co umożliwia swobodny przepływ powietrza i osusza wszelkie zawilgocenia.Największym błędem przy budowie domów z drewna to posadowienie ich na płycie betonowej, ale o tym błędzie inwestor dowie się dopiero w późniejszym użytkowaniu."

To przecież WIELKIE bzdury.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 06 May, 2011

Dla nas wykonawcow to bzdury ale laik potencjalny inwestor moze sie zlapac na to. Na tych odwiertach tj. stopach betonowych ????? moze i mozna postawic domek letniskowy ale napewno nie powinno sie stawiac calorocznego. Ktos kiedys wejdzie na ta podloge w tym domu bedzie trzeszczec i giac sie i pozniej idzie opinia poczta pantoflowa ze dom na platformie drewnanej to g........
Prawidlowo wykonana konstrukcja w uzytkowaniu zapewnia taki sam komfort jak plyta betonowa i jest chyba nawet bardziej praktyczna - gdzie sie nie usiadzie to cieplo :wink: w d..
Jak buduja tak jak pisza to :roll: .......... :roll:

matess
Posts: 20
Joined: Sun 20 Feb, 2011

Post by matess » Fri 06 May, 2011

tak budują, bo kolega taki sam wybudował i właśnie jestem zainteresowany budową i tak naprawdę waham się pomiędzu firmą WUBUD z Oświęcimia/Rajska a nimi ponieważ słyszałem dużo pozytywnych opini o nich - jednak tylko i wyłącznie od laików, dlatego też pytam Was specjalistów.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 06 May, 2011

Najprostrza metoda weryfikacji jest bezposrednia wizyta u bylego inwestora i jego opinia o firmie - co do technologii to juz inna sprawa.
Ja bym calorocznego na palach nie postawil to nie skandynawia gdzie na skalach sie buduje itp. W naszym rodzimym gruncie moze byc roznie nierownomiernie osiadanie stop betonowych. Spowoduje takie naprezenia ze zadna gruba podwalina tego nie wytrzyma z czasem, co innego jednolita monolityczna lawa funadamentowa. Dlatego uwazam ze strop drewnainy jako podloga parteru jak najbardziej ale na tradycyjnej koronie fundamentow z zatopionymi w beton kotwami.

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Racja Panie Wojtku.

Post by KonradJ » Tue 10 May, 2011

Z cala pewnoscia zgadzam sie z Panem Wojtkiem, to jest kompletna bzdura co ta firma ma do zaproponowania. Boze w jakim kraju przyszlo zyc, widze ze kazdy z osobna tworzy jakies swoje nowe technologie...
P.S grunt to sie nie przejmowac i budowac jak sie to powinno, a takie firmy ktore snuja jakies techniki wyssane z palca powinno sie wykreslac z rejestru firm i publicznie to oznajmiac.

mateusz214
Posts: 2
Joined: Sun 06 Jun, 2010

Post by mateusz214 » Fri 27 May, 2011

Sam szukałem tematu na temat firmy Palinker i synowie, dosyć dawno nie wchodziłem na forum aż tu nagle widzę temat o panu Palinkerze. W dodatku inni wykonawcy domów szkieletowych zdecydowanie negatywnie o nim się wypowiadają... Sam otrzymałem namiar na niego od jednego z jego zadowolonych klientów. Nie ma sensu wchodzić na stronę internetową bo to nędza, jak bym się opierał tylko na tych domach co tam są to nigdy bym się nie zdecydował. Odwiedziliśmy firmę w Pisarzowicach, dostaliśmy namiary na poprzednie realizacje jak i bieżące budowy. Odwiedziliśmy kilka takich domów, bardzo nam się spodobały. Mając wcześniej styczność z firmą Spomet oraz I-bud poczułem się jakbym zmienił hipermarket z domami na taki dobry sklep osiedlowy co pani sprzedawczyni dokładnie wie jak mi dogodzić:) Podsumowując - robią każdy możliwy projekt, pracują tylko na zasadzie poleceń - my na swój dom czekamy już ponad rok bo mają kolejkę chętnych, dają 10 lat gwarancji. Mój dom mnie wyniesie 2100 brutto za metr, w tej cenie mam już wszystko nie licząc oczyszczalni ścieków oraz pieca do centralnego( w standardzie jest ogrzewanie kominkowe, ja wole mieć takie i takie). Łatwo kogoś krytykować nie znając go. Jeślibyście uważali, że jestem ukrytym pracownikiem lub synem pana Palinkera:) to zapraszam na teren mojej budowy - Bystra Krakowska, ul. Kościelna - w połowie drogi między kościołem w Mesznej a kościołem w Bystrej. Dzisiaj miałem robiony tak krytykowany fundament, zamierzam w miarę postępów publikować na forum zdjęcia. Pozdrawiam i zapraszam niedowiarków!

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 31 May, 2011

mateusz214 wrote: Dzisiaj miałem robiony tak krytykowany fundament, zamierzam w miarę postępów publikować na forum zdjęcia. Pozdrawiam i zapraszam niedowiarków!
niestety to co pisza to bzdury i nic tego nie zmieni, sposob wykonywania posadowienia budynku jest powiedzialbym nieprofesjonalny (jesli mowimy o domu calorocznym a nie letniskowym)
Obawiam sie Mateuszu ze niestety jesli jakies problemy beda to za kilka lat mam oczywisciwe nadzieje ze tak nie bedzie ale prawdopodobienstwo jest wysokie ze wzgledu na specyfike gruntu-chyba ze masz tam akurat skale :wink: to co innego.
Sama koncepcja wentylacji itd jest moim zdaniem ok ale te stopy betonowe pracujace niezaleznie :roll: ????tak jak pisalem rowniez jestem zwolennikiem domow na platformie drewnianej ale w polaczeniu z lekkim fundamentem.

matess
Posts: 20
Joined: Sun 20 Feb, 2011

Post by matess » Thu 02 Jun, 2011

mateusz214 wrote:Mając wcześniej styczność z firmą Spomet oraz I-bud poczułem się jakbym zmienił hipermarket z domami na taki dobry sklep osiedlowy co pani sprzedawczyni dokładnie wie jak mi dogodzić:)
Racja byłem na spotkaniu z Panem w Pisarzowicach i odniosłem to samo wrażenie.

bekonisko
Posts: 1
Joined: Sun 05 Dec, 2010

Post by bekonisko » Wed 04 Jul, 2012

WITAM. Pan Palinker wybudował mi domek. Współpraca z nimi wszystkimi ktorzy pracowali dla mnie to czysta przyjemność. Mam profesjonalnie wybudowany domek a nie jakiś SZAŁAS budowany przez inne firmy. Mam mnostwo ludzi którzy mnie odwiedzaja zarówno fachowcy jak i laicy i powiem tak chodze dumny że mam taki dom i to w szećś tygodni pod klucz. Zycze każdemu takiej współpracy przy budowie domu. Mam wiecej problemów z mediami jak z domem. Pierwszą zime przetrwałwm i żyje a dom stoi bez problemow. A sąsiedzi chodzą i głowami kiwają z podziwu i tempa budowy. Illość firm któlre odwiedziłem strach pomyśleć. Baaaaardzo dużo i pare lat czy drewno czy murowany.

Grzegorz S
Posts: 6
Joined: Tue 09 Jan, 2018

Re: Paliner Pisarzowice.. pytanie

Post by Grzegorz S » Thu 01 Feb, 2018

Stanisław Palinker wybudował mi dom, czego teraz bardzo żałuję. Szczegóły 602210318.

Grzegorz S
Posts: 6
Joined: Tue 09 Jan, 2018

Re: Paliner Pisarzowice.. pytanie

Post by Grzegorz S » Fri 09 Feb, 2018

Mój dom budowali 3 miesiące i nie ma jednego metra kwadratowego konstrukcji gdzie nie zostałby on odchudzony celem uzyskania maksymalnego zysku. Więc jeśli Twój powstał w sześć tygodni ...Masz pytania, dzwoń 602210318. A Palinker z Pisarzowic powinien mieć sądowy zakaz budowania, nawet kurnika.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”