Ibud Pszczyna

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Bozena
Posts: 2
Joined: Sat 04 Feb, 2006

Ibud Pszczyna

Post by Bozena » Mon 06 Feb, 2006

Witaj
ja zamierzam wybudowac domek malwa 98, kiedy sie pytalam powiedziano mi ze pod klucz 130 tys. bez fundamentu , poniewaz fundament chce wykonac w wlasnym zakresie .Chcialam obejrzec wybudowany juz taki domek w Bieruniu lecz niestety nie zaproszono mnie do srodka :(


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 06 Feb, 2006

czyli firma o renomie PROMOPACKU :lol: :lol: :cry:

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 06 Feb, 2006

1.2 Ściany zewnętrzne piętra - konstrukcja drewniana w formie gotowych paneli o wysokości kondygnacji będąca podstawą ściany gotowej składającej się z następujących warstw licząc od strony wewnętrznej:
- paroizolacja 0,2 mm
- elementy drewniane - belki 50 x 150 mm
- wełna mineralna 150 mm między belkami
- wiatroizolacja
- drewniana deska elewacyjna
Uwaga: ścianę zewnętrzną piętra można wykonać w takiej samej wersji jak ścianę parteru (dopłata)

to taki kwiatek z opisu techniczno- konstrukcyjnego domów firmy ibud - cienka jakaś ta ściana :lol: :lol:

o i jeszcze drugi
1.5 Strop nad parterem – pojedyncze belki drewniane do złożenia na placu budowy, strop składa się z następujących warstw, licząc od dołu:
- konstrukcja nośna stropu - belki drewniane 50 x 200 mm
- klej
- płyta wiórowa typu OSB 22 mm

też jakbyś czegoś brakowało ? chyba że za dopłatą

być może dlatego ceny tak rewelacyjne :lol: :lol:
nic dodać , nic ująć
pozdrawiam

a.gwozdz
Posts: 16
Joined: Tue 10 Jan, 2006

iBud

Post by a.gwozdz » Wed 08 Feb, 2006

Cześć
Byłem ostatnio pooglądać taki domek iBudu w Katowicach Podlesiu Beskid 173, wygląda to całkiem przyzwoicie.
W cenie podanej na stronie domu BESKID 94 w stanie wykończzonym masz od wewnątrz płyty gipsowe na ścianach i suficie - ocieplenie scian i wygłuszenie stropu (nie są szpachlowane płyty w tej cenie) z zewnątrz deska elewacyjna. trzeba doplacić do ocieplenia zew. styropianem i tynk około 11tyś + 14tyś za fundament.
Czyli wychodzi 126tyś netto czyli 135 brutto
Dużo / mało ?????
trzeba jeszcze poszpachlować te płyty pomalować kupić gnizda wyłączniki i lampy i zrobić kominek czyli pewnie jeszcze z 10tyś - 15tyś i w zasadzie chyba wszsytko.

W piątek jadę do Mysłowic oglądać Wolf'a z Siemianowic, na domek Oleńka z archipelagu dostalem wycene 128tyś netto zamknięty z zewnątrz gotowy w środku bez instalacji z ociepleniem, można na stronie zobaczyć.

pozdrawiam
Adam

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 09 Feb, 2006

Witam

dużo/mało?????
raczej dużo
chociaż biorąc pod uwagę strasznie zagmatwany system różnego rodzaju dopłat do różnych elementów (co nie świadczy chyba zbyt dobrze o firmie i daje pole do różnego rodzaju kombinacji w końcowym rozrachunku) trudno jest jednoznacznie określić ostateczny koszt
stwierdzenie raczaj dużo oparłem na prównaniu kosztów mojego domu (wybudowanego w zeszłym roku) z kosztem domu Beskid 117 analogicznie wykończonego
drewno konstrukcyjne i większość materiałów ( min. panele, glazura, stolarka wewnątrzna i zewnątrzna ) na pewno lepszej jakości aniżeli oferuje w swej ofercie ibud, a cena wyszła mi mimo wszystko niższa.

pozdrawiam

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 26 Feb, 2006

Witam
ponieważ forumowicz o loginie lookmann ( pracownik,właściciel,rzecznik fimy IBUD ?)
zarzucił mi na privie " jakieś głupie porównania i opinie wyssane z palca nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistośc"
uważam ,że wskazane byłoby aby odniósł się do nich na forum ogólnym,jeśli uważe je za tak krzywdzące

CZEKAM/Y/
pozdrawiam
ps.DOBRYM OBYCZAJEM TEGO FORUM POWINNO SIĘ STAĆ TO ,ABY FIRMY ODPOWIADAŁY NA UWAGI NAPISANE NA ICH TEMAT
nadejdzie już niedługo taki czas :lol: :lol: :lol: , jestem o tym przekonany

mimi31
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2005
Location: Ruda Śląska

Post by mimi31 » Wed 08 Mar, 2006

Piszcie raczej ile wyniesie was m2 powierzchni pod klucz. Mnie pewna firma wyliczyła 1750zł. Bez białego montażu,paneli, glazury.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Wed 08 Mar, 2006

czyli nie tak całkiem pod klucz :lol: :lol: ale cena jak za taki zakres robót dość realna i rozsądna
pozdrawiam
ps.a instalacja grzewcza jest w tej cenie ?

mimi31
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2005
Location: Ruda Śląska

Post by mimi31 » Mon 13 Mar, 2006

Tak, instalacje są wszystkie w cenie.Łącznie z piecem gazowym. Nie ma tylko glazury, paneli, armatury.

JJCz
Posts: 3
Joined: Tue 18 Jul, 2006
Location: Śląsk

jaki dom Czarku?

Post by JJCz » Thu 20 Jul, 2006

Witaj Czarek63,
a jaki dom Ty budowałeś i w jakiej firmie? Czy możesz podac ceny stanu surowego i pod klucz (oraz co ten klucz zawierał, bo są rózne "klucze".
dzięki
JJCz

angiee
Posts: 10
Joined: Tue 11 Jul, 2006

Post by angiee » Mon 24 Jul, 2006

czyh ktos w koncu budowal dom z firma IBUD? jesli tak to prosze o informacje czy sa terminowi i czy nie odbiegaja zbytnio od cennika, bo my sie praiw zdecydowalismy na ta firme

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 24 Jul, 2006

angiee, a przeczytałeś to:
Jeśli chodzi o iBud z Pszczyny to drewno konstrukcyjne leży u nich na placu pod gołym niebem co prawda zaimpregnowane ale ...
W rozmowie z właścicielem mówił że nie jest konieczne suszenie komorowe jak jest impregnacja, ale ostatecznie zrezygnowałem z nich i będę budował z inną firmą poleconą przez Pana Wojtka.
http://www.szkielet.com.pl/forum/viewto ... bf3aa#3806

justiwrobel
Posts: 3
Joined: Fri 04 Jul, 2008

Post by justiwrobel » Fri 04 Jul, 2008

nie polecam tej firmy. Faktycznie może wina pękających ścian leży w niewysuszonym drewnie, które leży pod gołym niebem. Ja niestety już wybudowałam z tą firmą i żałuję.

User avatar
lookman
Posts: 15
Joined: Sat 09 Jul, 2005
Contact:

ODPOWIEDZ DLA JUSTIWROBEL - USTERKI? PĘKAJĄCE PŁYTY?

Post by lookman » Fri 13 Feb, 2009

Wyjaśnienie w sprawie spękania połączeń płyt gipsowo kartonowych w budynku wybudowanym przez nasza firmę.
Spękania płyt wystąpiły w ok. 60% połączeń zarówno na ścianach zewnętrznych gdzie płyty są układane na ruszcie metalowym jak i na ścianach wewnętrznych gdzie płyty są montowane bezpośrednio do konstrukcji drewnianej. Większość spękań nie wystąpiła w narożach ścian a na połączeniach sąsiednich płyt. Wykonaliśmy w ciągu kilkunastu lat ok. 140 budynków w tym ok. 40 % z wykończeniem. Taka sytuacja wystąpiła po raz pierwszy. Po usunięciu uszkodzonych spoin okazało się że doszło do pęknięcia siatek zbrojących spoiny.

Historia budowy była następująca:
Dom został wykonany późna jesienią 2007 r. z drewna suszonego komorowo. Okładziny z płyt gipsowych zostały wykonane przez moją firmę w grudniu. W międzyczasie na prośbę inwestora zmniejszyliśmy zakres robót wykończeniowych. Inwestor uważał ze zaoszczędzi wykonując je we własnym zakresie. W okresie zimowym inwestor wykonał we własnym zakresie wylewkę cementową parteru, nie zdając sobie sprawy ze wykonując roboty mokre bez należytego wietrzenia i grzania może zawilgocić płyty gipsowo-kartonowe. Gips jest materiałem silnie higroskopijnym. A wylewka parteru to 4 m3 zaprawy cementowej czyli ok. pół tony wody.
Pierwsze spękania płyt gipsowych pojawiły się wiosną po uruchomieniu instalacji c.o. Siły skurczu schnącego gipsu były tak duże ze nie wytrzymały siatki z włókna szklanego łączące sąsiadujące płyty. Klient zaoszczędził a do mnie wysłał zarzuty o niefachowe wykonanie robót. Potwierdziła się stara maksyma „nie rób drugiemu dobrze to nie będzie ci źle”. Gdyby roboty były koordynowane przez jednego wykonawcę i wykonywane we właściwym czasie nigdy nie doszło by do takiej sytuacji. W przypadku potrzeby dodatkowych wyjaśnień proszę o kontakt przez stronę www.ibud.com.pl

Z poważaniem Tomasz Matusinski – właściciel firmy „I-bud”

a.gwozdz
Posts: 16
Joined: Tue 10 Jan, 2006

Post by a.gwozdz » Sat 10 Dec, 2011

Ostatecznie cieszę się że nie wybrałem iBudu, nie ze względu na jakość - nie budowałem z nimi nie wiem, ale ze względu na to że wszystkie domy są na jedno kopyto, w okolicy 'wyrosło' kilka Beskidów i chyba by mnie jednak lekko szlag trafiał gdyby przyszło mi mieszkać w takiej masówce ;).
Proszę nie traktować tego jak krytyka po prostu nie lubię mieć tego co inni ;) lubię się wyróżniać być inny, to by mnie troszkę uwierało, co by nie mówić jadąc z daleka widać który dom to iBud, może z pkt widzenia firmy to dobrze (reklama) ale z Mojego pkt widzenia to mankament ;)
Pozdrawiam.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”