TEKTUM Bielany Wrocławskie

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
dommir2012
Posts: 1
Joined: Thu 14 Mar, 2013

TEKTUM Bielany Wrocławskie

Post by dommir2012 » Thu 14 Mar, 2013

Witam,
Firma prowadzi bardzo silny PR ale w internecie nie można znaleźć ani jednej opinii na ich temat od osób które z nimi współpracowały, z wyjątkiem jednej gdzie ktoś odgraża się sądem.
Jeśli ktoś budował z firmą Tektum proszę o kontakt na maila: dommir2012@wp.pl


legionus
Posts: 7
Joined: Fri 12 Mar, 2010
Location: Wrocław

Budowa z Tektum

Post by legionus » Wed 20 Mar, 2013

Witam
Wprawdzie firma ta nie wybudowała mi domu, ale pozwolę sobie zamieścić krótką informację.
Zastanawiający jest fakt, iż poprosiłem o kalkulację wybranego projektu i otrzymałem ją po dwóch miesiącach, kiedy już zdążyłem wybrać wykonawcę załatwić zgodę na budowę i dopiąć szereg innych formalności.
W końcu budowa w tej technologii ma odbyć się szybko. Czytając jednak te wszystkie opinie ciesze się że wybrałem inną firmę. Pozdrawiam.

kasia81
Posts: 5
Joined: Sun 13 Jan, 2013

Post by kasia81 » Sun 24 Mar, 2013

Myśmy dostali wycenę od ręki, obsługa sprawia wrażenie profesjonalnej. Ceny rozsądne ale droższe niż np wolf czy domyzpaczki)
Nie zmienia to faktu ze nie znalazłem nikogo komu ta firma budowała dom.

voytec4
Posts: 3
Joined: Mon 01 Jul, 2013

Post by voytec4 » Mon 01 Jul, 2013

Firma Tektum jest nieuczciwa. Pomimo wcześniejszych uzgodnień (umowa na piśmie) nie chce zwrócić otrzymanej zaliczki. Nie reaguje na sądowy nakaz zapłaty, nie zwraca pieniędzy pomimo postępowania komorniczego. Podejmowanie współpracy z taką firmą jest obciążone wysokim ryzykiem.

technikps
Posts: 2
Joined: Sun 14 Jul, 2013

Post by technikps » Sun 14 Jul, 2013

Coś kolego ściemniasz z tym sądem, bo jak już komornik wtargnął to nie ma odwrotu zagarnąłby co trzeba bez specjalnych ceregieli.
Ja budowałem z Tektum i tragedii nie było. Wiadomo budowa domu to operacja złożona i nie należąca do najprostszych. Wielu rzeczy trzeba pilnować, pewnie niektóre dziś zrobiłbym inaczej. Ogólnie wynik oceniam na dobry. Kontakt dobry a nawet bardzo dobry, żaden telefon nie został bez odzewu nawet jak dzwoniłem późno wieczorem. Wszystkie moje sugestie były zawsze analizowane i realizowane.
Jak masz pytania pisz technikps@wp.pl.

voytec4
Posts: 3
Joined: Mon 01 Jul, 2013

Post by voytec4 » Thu 29 Aug, 2013

Kolego nic nie ściemniam. Niestety takie mamy Państwo, że pomimo wyroku sądu, droga do odzyskania pieniędzy jeszcze daleka....
Nie zmienia to faktu, że firma Tektum przetrzymuje pieniądze pomimo sądowego nakazu zwrotu. Państwu pozostawiam do oceny, czy warto ryzykować oszczędności życia i współpracować z "firmą" Tektum.

technikps
Posts: 2
Joined: Sun 14 Jul, 2013

Post by technikps » Tue 03 Sep, 2013

Na temat wyroków sądowych i komorników nie będę się wypowiadał, bo nie znam sprawy i nie ma co dyskutować.
Co do TEKTUM w moim przypadku było wszystko w porządku, zaliczka na poziomie 10tyś więc to kwota którą można zaryzykować, a i też umowa wstępna w mojej ocenie była jasna.
Oczywiście dalsze pieniądze były przelewane w transzach zgodnie z harmonogramem prac i w moim przypadku tu się wszystko musiało zgadzać bo budowa z kredytu i każda transza była sprawdzana przez bank fotoinspekcją.
Osobiście współpracowało mi się dobrze, a mój sąsiad który obok budował (a w sumie nadal buduje) dom murowany stwierdził, że drugi raz zainwestowałby właśnie w taki jak mój, a z racji że mamy wspólną granicę mógł na bieżąco śledzić postępy.
Nikogo nie namawiam, budowa domu to trudna operacja ale jak ktoś chce podzielę się swoimi doświadczeniami, mam całe archiwum foto jak chcesz pisz technikps@wp.pl

AstraDW
Posts: 1
Joined: Tue 03 Sep, 2013

Post by AstraDW » Sun 08 Sep, 2013

A ja byłem dzisiaj w końcu na na targach mieszkaniowych we Wrocławiu i na ich stoisku. Piszę w tym wątku, bo zeszło kawał dnia i najwięcej czasu rzeczywiście poświęciłem na rozmowę z Panem Maciejem. Zrobił na mnie zdecydowanie dobre wrażenie i to co tłumaczył oraz pokazywał trzyma się kupy. Sprawę mam konkretną - jak chyba niejeden (tak wnioskuję po dzisiejszym dniu) na starcie: muszę szybko zdecydować kupić lub wybudować. Więc zadawałem te same pytania w różnych miejscach i często po paru słowach było wiadomo, kto ściemnia albo fantazjuje o przysłowiowych dziurach w ziemi. Facet z Tektum jest dla mnie przekonujący. Gadaliśmy chyba z pół godziny i to do rzeczy, w dodatku jeden z nielicznych który przy dłuższej rozmowie nie wieszał psów na konkurencji. A to o czymś świadczy - i o człowieku i o firmie. Zresztą ludzie co podchodzili widzę, że tematem interesują się i nawet jak potem rozmawiałem na stronie z małżeństwem w moim wieku to też mówili, że są w zasadzie zdecydowani, tylko kwestia dogadania kwoty. Sam byłem już wcześniej w jednym takim domu zachęcony filmem z netu i osobiście widziałem co i jak. Wykonanie wyglądało OK, kwota trudna do przebicia, na tle innych propozycji dla mnie to ma sens.

damian76
Posts: 1
Joined: Wed 15 Oct, 2014

Re: TEKTUM Bielany Wrocławskie

Post by damian76 » Wed 15 Oct, 2014

Ostrzegam wszystkich potencjalnych klientów przed zawieraniem jakichkolwiek umów z firmą Tectum. Umowy są sporządzone jednostronnie, nie ma możliwości wprowadzenia żadnych zmian o czym dowiadujemy się po wpłaceniu kasy. Są nieuczciwi, mam nadzieje, ze uda mi się uchronić choć jedną osobę przed nimi tym wpisem

hiros
Posts: 1
Joined: Wed 22 Oct, 2014

Re: TEKTUM Bielany Wrocławskie

Post by hiros » Wed 22 Oct, 2014

Oszuści, kręcą wałki az się kurzy. Nie jedni po wpłacie zaliczek zostawali na lodzie.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”