Przestrzegam przed TADEKS FERTING HAUS

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
jawor55
Posts: 2
Joined: Mon 28 Jul, 2014

Przestrzegam przed TADEKS FERTING HAUS

Post by jawor55 » Fri 08 Aug, 2014

Produkt i budowa domu w ktorej mialem mozliwosc uczestniczyc dalece mnie zawiodla, biorac pod uwage wiele zaobserwowanych wad i bledow, potwierdzonych przez popinie architekta i innych znawcow sztuki budowania. "Tadeks Ferting Haus" posiada bardzo skromny park maszyn i urzadzen ( tu prosze zwracac uwage na zapisy w umowie ), organizacja pracy stanowi przyslowiowa "piete Ahillesa" zupelne przeciwienstwo wszelkich przechwalek umieszczanych takze na ich wlasnych wpisach. W razie potrzeby jestem do dyspozycji, aby dowodami potwierdzic moje zle doswiadczenia z w/w firma.


Edyta D
Posts: 1
Joined: Fri 26 Dec, 2014

Re: Przestrzegam przed TADEKS FERTING HAUS

Post by Edyta D » Sun 28 Dec, 2014

Witam, przyznam że troszkę zmartwiła mnie ta opinia, wysłałam zapytanie o wstępną wycenę i spodobała mi się. Mogę coś więcej się dowiedzieć na temat błędów jakie popełniają i skąd ta przestroga? proszę o odpowiedź na kapitalna@o2.pl
pozdrawiam

andrzej1
Posts: 2
Joined: Fri 27 Feb, 2015

Re: Przestrzegam przed TADEKS FERTING HAUS

Post by andrzej1 » Sun 01 Mar, 2015

Witam wszystkich,
Dowiedziawszy się o poście o wpisie Jawora55 na temat Tadeks Fertig Haus postanowiłem odpowiedzieć gdyż uważam że zarzuty Jawora są absurdalne.
1)Udział Jawora w projekcie omawianego domu jest żaden, a jego rola w budowie domu ograniczona była do wykonania fundamentu pod dom (na szczęście pod bezpośrednią kontrolą architekta) , ustawieniu rusztowania i ... wywieszeniu chorągiewek z logo swojej firmy (na budowie Tadeksu).On sam nie był inwestorem i nie jest upoważniony przez inwestora do jakichkolwiek publicznych opinii na stronie "opinie inwestorów o firmach".
2) Zarzuty "skromnego parku maszynowego" , złej organizacji czy insynuowanie braku kompetencji firmie która; a) we własnych warsztatach konstruuje wszystkie elementy 3-kondygnacyjnego domu , b) transportuje 1400 km (do Belgii) , c) stawia bezproblemowo niczym klocki Lego dom w sposób , gdzie dach budowanego domu idealnie połączył się z dachem sąsiedniego domu - domy przylegają do siebie ścianami- pozwalając na ułożenie dachuwek obu domów w jednej linii BEZ ŁĄCZNIKA POMIęDZY DACHAMI - są jakimś chorym nieporozumieniem.
3)Obserwowałem z bliska budowę domu i stwierdzam że przebiegała sprawnie i fachowo. Zadawałem wiele pytań konstruktorowi , robotnikom i architektowi i zawsze otrzymywałem rzeczową odpowiedź . Również współpraca pomiędzy architektem a konstruktorem - pomimo bariery językowej - odbywała się bezproblemowo.
4)Jawor55 nie zajmuje się zawodowo budową domów z drewna. Nie posida żadnych kwalifikacji budowlanych a jego wiedza na temat budowy domów z drewna jest zbyt powierzchowna , aby krytykować firmę budującą z powodzeniem drewniane domy od 20 lat.
Pozdrowienia
Andrzej J.
ajanuł@hotmail.com

andrzej1
Posts: 2
Joined: Fri 27 Feb, 2015

Re: Przestrzegam przed TADEKS FERTING HAUS

Post by andrzej1 » Sun 01 Mar, 2015

mała korekta do mojego wpisu,
mój adres e-mail to ajanul@hotmail.com a nie ajanuł
i ... dachówek a nie dachuwek :oops:

:D dla wszystkich

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Przestrzegam przed TADEKS FERTING HAUS

Post by Wojciech Nitka » Sun 01 Mar, 2015

Ze swej strony, jak Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dom Drewniany, którego członkiem jest firma Tadeks Ferig Haus, mogę udzielić pełnej rekomendacji firmie.
To doświadczona, rzetelna i wiarygodna firma. Żadne pomówienia nie powinny mieć wpływu na działalność i opinie dotyczące tej firmy.

ElzbietaMichel
Posts: 1
Joined: Thu 05 Mar, 2015

Re: Przestrzegam przed TADEKS FERTING HAUS

Post by ElzbietaMichel » Thu 05 Mar, 2015

Inwestorzy
Firma Tadeks Fertig Haus wybudowala nam dom.
Wybudowanie wlasnego domu jest niejednokrotnie najwiekszym przedsiewzieciem w zyciu pochlaniajace wszystkie rodzinne oszczednosci, a powierzenie firmie budowlanej wybudowanie domu laczy sie tez z ogromnym ryzykiem. Nie bylo wiec latwym przekonac mojego meza Belga do
wziecia polskiej firmy . W koncu wybor padl na firme Tadeks Fertig Haus, ktora swoja nowoczesna technologia i profesjonalnym wykonaniem wzbudzila nasze zaufanie i …nie pomylilismy sie !
Niestety w obliczu czyjejs doskonalosci zawsze znajda sie osoby, ktorych trawi zazdrosc. Beda szukaly wszelkich sposobow, aby skalac dobre imie rzetelnie pracujacej firmy.
Budowe fundamentow powierzylismy belgijskiej firmie « Zibi »sprl. Zaufanie do tej firmy jak rowniez powiazania rodzinne sklonily nas do powierzenia jej roli koordynatora.
Niestety nowoczesna technologia i rozwiazania w budownictwie domow o szkielecie drewnianym stosowanej przez firme Tadeks Fertig Haus nie spotkaly sie ze zrozumieniem prezesa firmy « Zibi « sprl poslugujacym sie przestarzalymi metodami w tradycyjnym budownictwie i opartym jedynie na doswiadczeniu. Zazdrosc i krytyka Zibiego doyczacej firmy Tadeks nie miala granic.
Zadziwiajacym bylo, ze Firma « Zibi »sprl krytykowala prace Tadeksu a jednoczesnie umiescila zdjecia z calego przebiegu budowy na swojej stronie internetowej (www.Zibi sprl), podajac je za wlasne wykonawstwo ! (obecnie , na tejze stronie pozostalo jedynie okienko (Diegem – Belgia) zdjecia zostaly po paru miesiacach usuniete.
( wiecej na temat przebiegu budowy naszego domu w Diegem (Belgia) mozna przeczytac na facebook Stowarzyszenie Dom drewniany z dnia 14 lipica 2014r. jak rowniez o tym, jak Zibi /jawor55 staral sie zdyskredytowac firme Tadeks Fertig Haus. )
Podkreslamy, ze jestesmy bardzo zadowoleni z firmy Tadeks.
Nie zaskoczylo nas, ze firma Tadeks Fertig Haus otrzymala wyroznienie « Amabasador Domow Pasywnych nadana przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Guntera Schlagowskiego poniewaz w pelni na to zasluguje bo my budujac przez te firme przekonalismy sie , ze mozna wybudowac dom szybko, fachowo i solidnie. Gratulujemy firmie tego wyroznienia. W pelni na to zasluzyla !

Migros
Posts: 1
Joined: Mon 04 Jun, 2018

Re: Przestrzegam przed TADEKS FERTING HAUS

Post by Migros » Mon 04 Jun, 2018

Moja decyzja na budowę przez Tadeks fertig haus zapadła po tym jak widziałem w Niemczech w tej samej miejscowości jak stawiali dom. Budynek zwracał uwagę i wyróżniał się w okolicy. Miałem w planach budowe własnego domu, nie wiedziałem jeszcze wtedy jakim systemem więc zainteresował mnie ten temat i była okazja żeby blizej sie przyjrzeć. Ostatecznie zdecdowaliśmy się na podpisanie umowe z Tadeksem. W domu mieszkamy 7 lat i mieszka nam się bardzo dobrze , jest estetycznie wykonany jest w nim ciepło a latem nie przegrzewa się. Od tamtego czasu Tadeks pobudował w naszej rodzinie jeszcze jeden dom. Pozdrawiam K.P.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”