szukam Kierownika Budowy

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
V1
Posts: 46
Joined: Thu 09 Mar, 2006
Location: Gliwice

szukam Kierownika Budowy

Post by V1 » Thu 09 Mar, 2006

Witam! :D

Mam już wybrany projekt i wykonawcę. W Umowie z Wykonawcą znajdzie się zapis, że Inwestor jest odpowiedzialny za ustanowienie Kierownika Budowy. To chyba dobrze bo Kierownik Budowy nie związany z Wykonawcą spełni równocześnie rolę Inspektora Nadzoru którego i tak chciałem zatrudnić.
Proszę o namiar na sprawdzonych fachowców którzy specjalizują się w drewnianych elementach prefabrykowanych i mają uprawnienia do kierowania budową.
Budowa będzie realizowana w okolicach Gliwic.

Pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 13 Mar, 2006

Zobacz jakie obowiązki według Prawa Budowlanego ma kierownik budowy:

Art. 22. Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy:
1) protokolarne przejęcie od inwestora i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, urządzeniami technicznymi i stałymi punktami osnowy geodezyjnej oraz podlegającymi ochronie elementami środowiska przyrodniczego i kulturowego,
2) prowadzenie dokumentacji budowy,
3) (63) zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy,
3a) (64) koordynowanie realizacji zadań zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia:
a) przy opracowywaniu technicznych lub organizacyjnych założeń planowanych robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów, które mają być prowadzone jednocześnie lub kolejno,
b) przy planowaniu czasu wymaganego do zakończenia robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów,
3b) (65) koordynowanie działań zapewniających przestrzeganie podczas wykonywania robót budowlanych zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawartych w przepisach, o których mowa w art. 21a ust. 3, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
3c) (66) wprowadzanie niezbędnych zmian w informacji, o której mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1b, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wynikających z postępu wykonywanych robót budowlanych,
3d) (67) podejmowanie niezbędnych działań uniemożliwiających wstęp na budowę osobom nieupoważnionym,
4) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu,
5) zawiadomienie inwestora o wpisie do dziennika budowy dotyczącym wstrzymania robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem,
6) realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy,
7) zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających oraz zapewnienie dokonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiektu budowlanego do odbioru,
8) przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego,
9) zgłoszenie obiektu budowlanego do odbioru odpowiednim wpisem do dziennika budowy oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad, a także przekazanie inwestorowi oświadczenia, o którym mowa w art. 57 ust. 1 pkt 2.

Zdecydowanie lepiej jest kiedy firma wykonawcza ma swojego Kierownika Budowy, a Ty zatrudniasz swojego Inspektora Nadzoru.
Ponadto Kierownik Budowy organizuje budowę. A jak tu organizować roboty, dostawy materiąłów, kiedy Wykonawca jest zupełnie niezależny od Kierownika Budowy.

mimi31
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2005
Location: Ruda Śląska

Post by mimi31 » Tue 11 Apr, 2006

Warto dodać, że na terenach objętych szkodami górniczymi organ wydający pozwolenie na budowe nakazuje ustanowienie również inspektora nadzoru.

V1
Posts: 46
Joined: Thu 09 Mar, 2006
Location: Gliwice

Post by V1 » Mon 17 Apr, 2006

Chyba nie jest to regułą. Mam czwartą kategorię szkód górniczych, a w pozwoleniu na budowę nie ma obowiązku ustanowienia inspektora.

a.gwozdz
Posts: 16
Joined: Tue 10 Jan, 2006

inspektor nadzoru

Post by a.gwozdz » Thu 20 Apr, 2006

Witam
Czy może ktoś polecić dobrego inspektora nadzoru z terenu Śląska (Katowice, Mikołów i okolice) dobrze znającego technologię szkieletową ????

Z góry dzięki za pomoc.

V1
Posts: 46
Joined: Thu 09 Mar, 2006
Location: Gliwice

Post by V1 » Mon 19 Jun, 2006

Budowa jest baaaaaaardzo czasochłonna. nie ma kiedy odpisać! Bardzo dziękuję Panie Wojtku za odpowiedź. Oczywiście ma Pan rację. Wyga73 też.

Potwierdziło się stare przysłowie że "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...". Oczywiście firma ma swojego Kierownika Budowy. Wydaje mie się, że zapis o którym pisałem na początku to taka próba skasowania dwa razy za jedno, ponieważ wcześniej firma deklarowała Kierownika Budowy "w pakiecie".
Jednak ostatecznie Firma okazała się uczciwa i Kierownik będzie w cenie, a za Inspektora ja zapłacę. Także wszystko chyba OK.

Na koniec a.gwozdz - nie wiem czy Twoja prośba jest aktualna i nie wiem czy mój Inspektor spełni pokładane w nim nadzieje, ale spytam go, czy mogę wysłać Ci namiary.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”