Fabryka Domów - Kamień / Rumia

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
dahuz
Posts: 26
Joined: Tue 29 Mar, 2011
Location: Kwidzyn

Post by dahuz » Mon 22 Aug, 2011

Nasz problem nie jest jeszcze rozwiązany ale pracujemy nad tym ....


gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Mon 22 Aug, 2011

dahuz, myśle że będzie dobrze :grin:
Wszyscy w życiu mają zawirowania FD też może mieć.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 24 Aug, 2011

W dniu dzisiejszym otrzymałem z kancelarii LORICA IURUS odział w Gdańsku pismo o treści jak niżej.

"Szanowny Panie,
działając w imieniu mojej Mocodawczyni, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa (do wglądu w siedzibie kancelarii) wnoszę o: usunięcie z forum internetowego postów http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=995 postów, które godzą w dobre imię mojej Klientki, jak również prowadzonej przezeń działalności gospodarczej.

Zamieszczane na forum wpisy stanowią pomówienia, które to mogą moją Mandantkę poniżyć w ocenie publicznej, zarówno wśród pracowników, jak i opinii klientów prowadzonej przez nią firmy, a w konsekwencji narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania działalności gospodarczej.

Nie sposób nie zauważyć, iż zamieszczone posty, w szczególności pomówienia skierowane pod adresem mojej Mocodawczyni, stanowią naruszenie prawa. Zamieszczone informacje nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, a co więcej wypełniają znamiona czynu zabronionego określonego w art. 212 kodeksu karnego i mogą przesądzać o odpowiedzialności karnej osób je wsporządzających. Należy zauważyć, że w chwili obecnej ustawodawca przewiduje kwalifikowaną odpowiedzialność karną zarówno za zniewagi jak i zniesławienia za pomocą środków masowego komunikowania (art. 216 par. 2 KK i 212 par. 2 KK).

W tym miejscu informuję, że jeżeli w dalszym ciągu na wzmiankowanym forum zamieszczane będą obraźliwe wpisy, moja Mocodawczyni złoży do organów ścigania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Jeżeli nie zastosuje się Pan do powyższego, podejmę wszystkie prawem przewidziane działania, co w rezultacie spowoduje znaczne obciążenia finansowe. Na marginesie jedynie wskażę, iż zniesławienie jako naruszenie dóbr osobistych - uzasadnia także dochodzenie roszczeń w drodze procesu cywilnego - art. 23 i 24 KC.

Nadmienić w tym miejscu należy, że zgodnie z dyspozycją wysłowioną w art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo prasowe, prasa oznacza również wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania upowszechniające publikacje periodyczne za pomocą druku, wizji fonii lub innej techniki rozpowszechniania; prasa obejmuje zespoły ludzi i poszczególne osoby zajmujące się działalnością dziennikarska. Zatem zgodnie z tą definicją serwis internetowy lub forum internetowe jest także prasą z rozumieniu Prawa prasowego, gdyż stanowi środek masowego przekazu, o którym mówi ustawodawca, co prowadzi do konstatacji, że treści wypełniających znamiona przestępstwa nie wolno umieszczać na forum.

Rekapitulując, niniejsze pismo jest słuszne i konieczne, dlatego wnoszę jak w petitum."

Pismo pozostawiam bez komentarza.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Wed 24 Aug, 2011

Dobre, :mrgreen:

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 25 Aug, 2011

Zastanawiam się w jaki sposób dobre imię mocodawczyni zostalo tu naruszone?? Przecież posty,które zostały tu zamieszczone traktują o jakości prac, sposobu komunikacji z klientem i sposobem załatwiania reklamacji a nie o osobie pani "mandatki"
Sama mandatka w żaden sposób nie stara się udowodnić ,że posty są pomówieniami i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistosci.
Proponuje poczytać Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483

dahuz
Posts: 26
Joined: Tue 29 Mar, 2011
Location: Kwidzyn

Post by dahuz » Thu 25 Aug, 2011

Dlatego p. Wojciech pozostawił to bez komentarza. Po prostu nie ma nad czym dyskutować. Smiech na sali. Wróćmy więc szanowni państwo klienci (byli i obecni) do merytorycznej dyskusji i oceny firmy w świetle rzeczywistych okoliczności cyt. "wykonywania działalności gospodarczej".
Pozdrawiam

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Thu 25 Aug, 2011

Czytam te posty i zadowolonych inwestorów nie widze :roll: jak są to poproszę o wypowiedz.

brygadzista
Posts: 31
Joined: Sat 07 May, 2011

Post by brygadzista » Thu 25 Aug, 2011

gladiator1111 - takich klientów nie ma. Każdy klient zawsze miał jakieś ale do szefostwa, bo klienci byli traktowani jak największy wróg. Wszyscy byli mili tylko przy podpisaniu umowy i pierwszych transzach pieniędzy a póżniej niech klient się buja. :grin:

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Fri 26 Aug, 2011

hmm, :roll:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 05 Sep, 2011

Tamten wpis nie ma wspólnego ze sprawą firmy Fabryka Domów.

Dotyczy jednak firm, których prawnicy często piszą w sprawie usunięcie postów postów na temat danej firmy. No, cóż - takie ich prawo. Gorzej kiedy starszą wyciągnięciami konsekwencji - np. "Jeżeli nie zastosuje się Pan do powyższego, podejmę wszystkie prawem przewidziane działania, co w rezultacie spowoduje znaczne obciążenie finansowe". Ale to "gorzej" to dla mecenasów, gdyż straszenie przez mecenasów jest prawnie zakazane.

Tamten wpis - http://budujzdrewna.pl/forum/viewtopic. ... a0e5e81351 - dotyczy także takich rzeczy jakie otrzymałem w jednym z ostatnich listów dotyczących usunięcia postów: "Nadmienić w tym miejscu należy, że zgodnie z dyspozycją wysłowioną w art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo prasowe, prasa oznacza również wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania upowszechniające publikacje periodyczne za pomocą druku, wizji, fonii, lub innej techniki rozpowszechniania; prasa obejmuje również zespoły ludzi i poszczególne osoby zajmujące się działalnością dziennikarską. Zatem zgodnie z tą definicją serwis internetowy lub forum internetowe jest także prasą w rozumieniu Prawa prasowego, gdyż stanowi środek masowego przekazu, o którym mówi ustawodawca, co prowadzi do konstatacji, że treści wypełniających znamiona przestępstwa nie wolno umieszczać na forum."

Bez komentarza.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Mon 05 Sep, 2011

:mrgreen: dobre.

Tobi
Posts: 69
Joined: Thu 11 Jun, 2009
Location: Katowice
Contact:

Post by Tobi » Fri 09 Sep, 2011

"Jeżeli nie zastosuje się Pan do powyższego, podejmę wszystkie prawem przewidziane działania, co w rezultacie spowoduje znaczne obciążenia finansowe."
Uwielbiam wyszukiwać takie zapisy i to pisane przez "prawników".
Albo Pan "prawnik" pisze o własnych obciążeniach finansowych spowodowanych podjęciem tychże działań, albo już na etapie formułowania roszczenia zaocznie zapadł wyrok. Tak czy inaczej taka wypowiedź jest w ustach "prawnika" kompromitująca.

Inwestor7
Posts: 2
Joined: Tue 13 Sep, 2011

Post by Inwestor7 » Tue 13 Sep, 2011

Mając trochę wolnego czasu przeglądałem opinie dotyczące budowy domów. Tak się składa, że jestem Inwestorem budującym dom w tej Fabryce w Rumii. Czytając opinię Brygadzisty wpadłem w zdumienie, Ten Pan nie wie lub udaje , że nie wie jaką rolę pełni Brygadzista w firmach i za co odpowiada. Dlatego chcę przypomnieć, że jest przedstawicielem kierownictwa na budowie, że odpowiada osobiście za brygadę , kwalifikacje jej członków oraz za jakość wykonywanych zadań. Może jestem szczęściarzem ale Brygadziści na których trafiłem podczas budowy mojego domu działali bez większych zastrzeżeń. Może to wynika z mojego jako inwestora zainteresowania budową, współpracą z Kierownikiem budowy . Pozytywnym przykładem może być dostarczenie Kierownikowi i Brygadziście planu rozmieszczenia szafek wiszących w kuchni oraz miejsc mocowania bojlera ,telewizora i innych celem wzmocnienia ścian i rozmieszczenia gniazd. Oczywiście w trakcie całego cyklu budowy występowały różne problemy ale dzięki mojemu bieżącemu nadzorowi i skutecznej współpracy z Kierownikiem budowy otrzymałem piękny dom z uporządkowanym placem budowy. Moi goście na parapetówce zachwycali się gładkością ścian, stylowymi schodami tarasowymi. Natomiast żyjąc w Polsce i pracując w wielu firmach mogę powiedzieć , że opóźnienia w realizacji to nasz narodowa specjalność dlatego nie przywiązuję do tego tak wielkiej uwagi. Mogę powiedzieć, że jestem Inwestorem zadowolonym. A Panu Brygadziście, żeby poczytał jakie funkcje realizować powinien dobry Brygadzista w przedsiębiorstwie budowlanym. POZDRAWIAM

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Wed 14 Sep, 2011

Inwestor7 wrote:Natomiast żyjąc w Polsce i pracując w wielu firmach mogę powiedzieć , że opóźnienia w realizacji to nasz narodowa specjalność dlatego nie przywiązuję do tego tak wielkiej uwagi.
Co Pan za brednie wypisuje :roll: Tydzień opóźnienia, dwa tygodnie ale jak jest rok czasu poślizgu to jest Pana zdaniem normalne??
Zresztą jest pan pierwszym powiedzmy zadowolonym inwestorem :mrgreen:

ps.
Inwestor7 wrote:Tak się składa, że jestem Inwestorem budującym dom w tej Fabryce w Rumii.
a za moment :mrgreen:
Inwestor7 wrote:Moi goście na parapetówce zachwycali się gładkością ścian, stylowymi schodami tarasowymi.
To w końcu pan buduje czy pan wybudował!!! :mrgreen:

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Wed 14 Sep, 2011

gladiator111,
A Ty też chyba z Fabryką Domów zaczynasz budować? Jak Ci idzie współpraca?

dahuz
Posts: 26
Joined: Tue 29 Mar, 2011
Location: Kwidzyn

Post by dahuz » Wed 14 Sep, 2011

Inwestor7, opóźnienia to wg Pana normalka ? To może i była normalka w PRLu. Teraz trzeba się sprężać i działać jak trzeba bo czas to pieniądz a stracony czas to stracony pieniądz!. Bieżący nadzór to też normalka? Mamy brać urlopy na cały czas budowy żeby pilnować firmy budującej żeby nie zepsuła nam domu ? Ja sie z tym nie zgadzam jak i z tym że brygadzista odpowiada za kwalifikacje członków brygady. Brygadzista jest ich przełożonym i ma takich ludzi jakich zatrudni firma.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Wed 14 Sep, 2011

JaKuBa, delikatnie pisząc współpracy brak !!!!!!!
Wypowiedzieliśmy umowe. Więcej w temacie na PW. Mój tel 606 250 464.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Wed 14 Sep, 2011

AdamD, Podpisaliśmy umowe, wpłaciliśmy zadatek.

Inwestor7
Posts: 2
Joined: Tue 13 Sep, 2011

Post by Inwestor7 » Thu 15 Sep, 2011

Forum to nie jest miejsce, które każdy obligatoryjnie odwiedza a szczególnie osoby zadowolone. Przystępując do budowy domu odwiedziłem kilka miejsc z budynkami realizowanymi przez różnych wykonawców. Moje obserwacje i opinie użytkowników na temat procesu inwestycyjnego były różne. W wyniku dokonanej oceny uzyskanych opinii wybrałem fabrykę w Rumii jako wykonawcę mojej inwestycji. Ważnym argumentem była duża elastyczność w reagowaniu na uwagi i propozycje drobnych zmian zgłaszanych w okresie wykonawczym przez Inwestora.
Kończąc swój niezamierzony udział w tej wymianie opinii i poglądów sugerowałbym Właścicielom Fabryki wzorem firm zachodnich wręczania Inwestorom w momencie zakończenia budowy anonimowej ANKIETY oceny procesu realizacji inwestycji, co pozwoliłoby ocenić % zadowolonych i niezadowolonych Inwestorów. Jest to jednak różnica czy 1 niezadowolony na 10 Inwestorów czy 1 niezadowolony na 50 inwestorów.
Nie oczekuję opinii ,pozdrawiam

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Thu 15 Sep, 2011

spoko :mrgreen: Zadałem pytanie i bez odpowiedzi.

Inwestor7 napisał/a: Tak się składa, że jestem Inwestorem budującym dom w tej Fabryce w Rumii.
a za moment - Inwestor7 napisał/a: Moi goście na parapetówce zachwycali się gładkością ścian, stylowymi schodami tarasowymi.
To w końcu pan buduje czy pan wybudował!!!

Eventin
Posts: 5
Joined: Thu 15 Sep, 2011

Post by Eventin » Thu 15 Sep, 2011

Wojciech Nitka wrote:
Quazimodo wrote:Popros o pomoc p.Wojciecha Nitkosia
Do wystąpienia o pozwolenie na budowę niezbędny jest projekt w technologii w jakiej będzie stawiany budynek. Pozwolenie wydaje się na budynek o określonej konstrukcji. Nie dopuszczalne jest występowanie o pozwolenie na budowę domu murowanego, a stawianie o konstrukcji drewnianej.
Taka "lewizna" może skutkować różnymi problemami w przyszłości, np. w przypadku jakiegokolwiek odszkodowania - w dokumentach będzie budynek murowany a w rzeczywistości ...? Kto będzie płacił odszkodowanie za coś czego faktycznie nie ma?
:) hmm wydaje mi się, że powinien się Pan zapoznać z Prawem Budowlanym, które jednoznacznie stwierdza co to zmiana istotna, a co nie ... proponuje dokładnie przeczytać artykuł 36a. punkt 5, gdzie wyraźnie jest napisane co to zmiany istotne ... a jak zapewne Pan wie Prawa się nie interpretuje !!!! ...
a co za tym idzie wyraźnie z tego artykułu wynika, że kierownik budowy odpowiednim wpisem do dziennika budowy może zmienić technologię (np. na zgodną z dostarczonymi rysunkami i obliczeniami s.) dlatego, że zmiana technologii nie jest zmianą istotną !!
Prosiłbym o nie wprowadzanie Forumowiczów w błąd !!! Jeżeli uważa Pan, że nie mam racji to proszę o przytoczenie fragmentu z Prawa Budowlanego !! nie interesują mnie Pana domysły proszę o fakty :)
Pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 15 Sep, 2011

Na wszelki wypadek załączam cały artykuł 36a. Prawa Budowlanego.
"Art. 36a.
1. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.
2. Właściwy organ uchyla decyzje o pozwoleniu na budowę, w przypadku wydania decyzji, o której mowa w art. 51 ust. 1 pkt 3.
3. W postępowaniu w sprawie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę, przepisy art. 32–35 stosuje się odpowiednio do zakresu tej zmiany.
4. (uchylony).
5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:
1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu,
2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji,
3) (uchylony),
4) (uchylony),
5) zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne,
6) zmiany zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części,
7) ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi.
6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5."

Czy jest tu mowa o zmianie technologii budowy?

Eventin
Posts: 5
Joined: Thu 15 Sep, 2011

Post by Eventin » Thu 15 Sep, 2011

Wojciech Nitka wrote:Na wszelki wypadek załączam cały artykuł 36a. Prawa Budowlanego.
"Art. 36a.
1. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.
2. Właściwy organ uchyla decyzje o pozwoleniu na budowę, w przypadku wydania decyzji, o której mowa w art. 51 ust. 1 pkt 3.
3. W postępowaniu w sprawie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę, przepisy art. 32–35 stosuje się odpowiednio do zakresu tej zmiany.
4. (uchylony).
5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:
1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu,
2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji,
3) (uchylony),
4) (uchylony),
5) zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne,
6) zmiany zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części,
7) ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi.
6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5."

Czy jest tu mowa o zmianie technologii budowy?
Cytuje Pana słowa :"5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy
Proszę zwrócić uwagę na końcowy zapis "o ile nie dotyczy" co oznacza, że jeżeli nie zostało wymienione to jest zmianą NIEISTOTNĄ !! :)

Eventin
Posts: 5
Joined: Thu 15 Sep, 2011

Re: re

Post by Eventin » Thu 15 Sep, 2011

AdamD wrote:Panie Wojciechu, szkoda czasu na dyskusje z Eventin, przecież to forumowicz który dopiero dziś dołączył i akurat trafił na temat FD - od razu widać że jest podstawiony (moje domniemanie jakby adwokat pytał).
Z taką znajomością prawa lepiej nie budować ani sobie ani komuś.
Eventin, zapraszam do księgarni celem zakupu Prawa Budowlanego, potem przeczytać 3 razy od deski do deski i wtedy wypowiadać się.
:) Hmm ciekawa opinia... wygłoszona po jednym moim poście :) nie jestem prawnikiem z zawodu to po po pierwsze :D, po drugie z wykształcenia jestem tylko i wyłącznie konstruktorem budowlanym... a że znam prawo budowlane wynika tylko i wyłącznie z tego, że każdy konstruktor powinien je bardzo dobrze znać ... :D
Przepraszam, że uraziłem Twoją osobę faktem, iż pierwszy post wymieniłem w tym wątku... no ale cóż gdzieś musiałem zacząć :P ;) Trafiłem na ten temat tylko dlatego, że firma tu wymieniona oszukała osobę, którą znam ... ;)

Hmm czytając ten temat zauważyłem, że Pan Profesor może nieświadomie wprowadził w błąd jednego z forumowiczów... Rozumiem, że jest on GURU na tym forum... ale nie oznacza to, że zawsze ma rację :) Chciałem tylko pomóc :)
Pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 15 Sep, 2011

Temat dotyczy zapisu - 1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu,
Zmiana technologii z murowanej na drewnianą, np. z elewacją drewnianą lub zewnętrzną ścianą z bali wymaga zwiększenia odległości między budynkami, a tym samym wymaga zmiany projektu zagospodarowania działki.

Rozumiem, że niektórzy mają problemy z adaptacją projektów i tu szukają potwierdzenia swojego stanowiska, ale niestety, odległości między budynkami, a tym samym projekt zagospodarowania działki lub terenu, zależą między innymi od technologii budowy domu.

Eventin
Posts: 5
Joined: Thu 15 Sep, 2011

Post by Eventin » Thu 15 Sep, 2011

hmm ... ale w przypadku zmiany technologii z murowanej na szkielet drewniany (styropian + siatka i klejówka + tynk mineralny) jest zmianą nieistotną ?

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Thu 15 Sep, 2011

Wojciech Nitka, Panie Wojtku szkoda czasu...

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 15 Sep, 2011

Proszę wybaczyć, ale za Pana Studenta nie będę odrabiał lekcji.
Proponuję zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.) Na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126, Nr 109, poz. 1157 i Nr 120, poz. 1268, z 2001 r. Nr 5, poz. 42, Nr 100, poz. 1085, Nr 110, poz. 1190, Nr 115, poz. 1229, Nr 129, poz. 1439 i Nr 154, poz. 1800 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) - Rozdział 7. Usytuowanie budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe.
Ślę profesorskie pozdrowienia.

brygadzista
Posts: 31
Joined: Sat 07 May, 2011

Post by brygadzista » Sat 17 Sep, 2011

Inwestor7 wrote: Czytając opinię Brygadzisty wpadłem w zdumienie, Ten Pan nie wie lub udaje , że nie wie jaką rolę pełni Brygadzista w firmach i za co odpowiada. Dlatego chcę przypomnieć, że jest przedstawicielem kierownictwa na budowie, że odpowiada osobiście za brygadę , kwalifikacje jej członków oraz za jakość wykonywanych zadań. A Panu Brygadziście, żeby poczytał jakie funkcje realizować powinien dobry Brygadzista w przedsiębiorstwie budowlanym.
Prosze zejść z mej osoby, gdyz owszem jestem brygadzista, ale samego siebie, gdyz byłem firma 1 osobowa współpracujacą z FD, a jak wiadomo to miałem g... do powiedzenia co jak powinno być bo najwięcej do powiedzenia miało szefostwo FD. I widze że czyta pan niedokładnie moje posty, gdyz napisałem że byłem odpowiedzialny za budowe szkieletu gdzie co do tych prac inwestorzy się nie czepiaja a fuszerki sa na etapie wykończeniówek, w których ja nie uczestniczyłem bo to nalezało do innych bygad.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Mon 26 Sep, 2011

Wojciech Nitka,
Panie Wojtku proszę napisać co ze sprawą przynależności FD do SDD
Inną firme niedawno zawiesił Pan od ręki na podstawie zdjęć jednego z inwestorów.

parzuch
Posts: 16
Joined: Wed 08 Apr, 2009
Location: Gdańsk

G

Post by parzuch » Tue 27 Sep, 2011

Gbbbbb

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 27 Sep, 2011

parzuch, może jakieś zdjęcia...

parzuch
Posts: 16
Joined: Wed 08 Apr, 2009
Location: Gdańsk

cd

Post by parzuch » Tue 27 Sep, 2011

nic

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 27 Sep, 2011

parzuch, napisze tak, powodzenia życze. :roll:

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Tue 27 Sep, 2011

Wojciech Nitka,
Ponawiam pytanie, proszę napisać co ze sprawą przynależności FD do SDD

dahuz
Posts: 26
Joined: Tue 29 Mar, 2011
Location: Kwidzyn

Post by dahuz » Wed 28 Sep, 2011

Panie Wojciechu
Słuszne pytanie gladiatora1111!! Jestem również tym bardzo zainteresowany. Zdaje się że ostatnio obradowała Rada Techniczna Stowarzyszenia. Prosimy o informacje.

gladiator1111
Posts: 187
Joined: Wed 16 Feb, 2011
Location: Warszwa

Post by gladiator1111 » Mon 07 Nov, 2011

astra, na dzień dobry wyrazy współczucia. Kto ich polecił, nie czytasz forum ??

vacek
Posts: 6
Joined: Wed 24 Nov, 2010

Post by vacek » Mon 07 Nov, 2011

Mnie wybudowali, pół roku temu skończyli i do teraz stoi :mrgreen: Z tym, że u mnie budowali bez wykończenia wnętrza (do instalacji włącznie), resztę robili już inni. Ogólnie, nie było źle, najlepiej wyszło im to co sami zrobili (nie podwykonawcy). Aha, i nikt mnie straszył, a może ja niestrachliwy jestem :wink:
Attachments
Zdjęcie200000.jpg
se stoi

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 07 Nov, 2011

vacek wrote: najlepiej wyszło im to co sami zrobili (nie podwykonawcy).
I to jest najwazniejsze :cool: pzdr. Bardzo ladny domek

dahuz
Posts: 26
Joined: Tue 29 Mar, 2011
Location: Kwidzyn

Post by dahuz » Mon 07 Nov, 2011

astra, może ci się uda (oby) ale takich szczęśliwców w tym roku jest niewiele w stosunku do nieszczęśliwców którym się nie udało, ze swojego doświadczenia niestety nie mogę polecić tej firmy - po szczegóły zapraszam na priv



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”