ROBOTA BEZ ZAPLATY!!!

Wzór umowy o roboty wykonawcze między firmą a inwestorem
Post Reply
Maciek28
Posts: 2
Joined: Tue 25 May, 2010

ROBOTA BEZ ZAPLATY!!!

Post by Maciek28 » Tue 25 May, 2010

Witam uzytkownikow. Na poczatku chcialem opowiedziec jak to bylo... Rok temu w pazdzierniku ja i kilkanascie osob poszlismy do roboty, ktora prowadzila firma COMFORTHOME. Nasza praca polegala na budowie domkow kanadyjskich, ktore byly dla ofiar trzesienia ziemi we Wloszech.Praca jako taka dobra i dobre zarobki... Apropo zarobkow-dniowka wynosila 150zl. Tylko ze do dnia dzisiejszego zaden z nas wyplaty nie dostal! Na swieta po naszym "wielkim halo" dostalismy po 300zl. To sa jakies kpiny zeby tak traktowac pracownikow! Za co my mamy zyc? Mamy swoje rodziny i dzieci. Dzwonil kazdy z nas do kierownikow pana Romanka i Bigosa z takim skutkiem ze wylaczali telefon, a jezeli juz odebrali to ze pieniadze beda w srode...i tal z tej srody do nastepnej i juz w pazdzierniku minie rok a pieniedzy dalej nie ma. Moze i to jest dobra firma pod wzgledem wykonawczym, ale do zaplaty to sa ostatni. Wiec jezeli panowie kierownicy laskawie znajda te zalegle dla nas pieniadze gdzies po kieszeniach to BARDZO BYSMY ZADALI NASZEJ ZAPLATY!!! Autami to jezdza z najwyzszej polki a tu kilkaset zlotych nie maja? Zalosne. Dla przypomnienia pracowalismy na ul. Półłanki w Krakowie.


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 27 May, 2010

bez komentarza :shock:

mr2k
Posts: 16
Joined: Wed 02 Sep, 2009
Location: Halinów

Post by mr2k » Wed 02 Jun, 2010

Jeśli mieliście podpisane umowy, to trzeba udać się do prawnika, który z łatwością w sądzie odzyska dla Was pieniądze + ewentualne odsetki. Obawiam się jednak, że nie znamy całej prawdy i gdzieś jest przysłowiowy 'haczyk'...

Maciek28
Posts: 2
Joined: Tue 25 May, 2010

Post by Maciek28 » Sat 05 Jun, 2010

Chcialem dodac iz umowy mialy byc nam przywiezione, no ale coz nikt ich na oczy nie widzial. Poprostu odwalilismy robote i nara

mr2k
Posts: 16
Joined: Wed 02 Sep, 2009
Location: Halinów

Post by mr2k » Wed 09 Jun, 2010

No i mamy ten 'haczyk'. Bez wizyty u prawnika się nie obejdzie. Jak mniemam, jest Was sporo więc świadków na to, że mieliście umowę ustną macie oraz pewnie masę dowodów na to, że faktycznie pracowaliście przy tej budowie. Tylko teraz pytanie - jak udowodnić na jaką kwotę byliście umówieni? Tak, czy siak - zrzuta na prawnika i wizyta - bez tego ani rusz...

Ps. A na przyszłość... no właśnie, nie muszę chyba pisać...

misia24
Posts: 3
Joined: Fri 03 Jun, 2011

Post by misia24 » Fri 03 Jun, 2011

Bez komentarza, swoją drogą to już kawałek minął od tego czasu, ciekawe jak sprawa się rozwiązała. Oszustwo goni oszustwo, :cry:

cern
Posts: 1
Joined: Mon 25 Feb, 2013
Contact:

Post by cern » Mon 25 Feb, 2013

Bardzo jestem ciekaw jak skończyła się ta historia, ale znając nasz cudny pod tym względem kraj - na niekorzyść osób pracujących...

muumineklol
Posts: 2
Joined: Mon 04 Mar, 2013
Contact:

Post by muumineklol » Mon 04 Mar, 2013

Ja też się chętnie dowiem zakończenia? A może jeszcze ono nie nastąpiło. Jednym słowem chamstwo.

krokodile1
Posts: 3
Joined: Thu 20 Jun, 2013
Contact:

Post by krokodile1 » Mon 24 Jun, 2013

No właśnie czy to była robota na czarno, czy na umowę? JEśli na czarno to już nic nie wskórają... Niestety ostrożnie z zaufaniem do takich...

sonia299
Posts: 2
Joined: Sun 24 Nov, 2013

Post by sonia299 » Sun 24 Nov, 2013

Wcale nie trzeba iść do prawnika. Wzory pozwów o zapłatę są na necie. Jeśli nawet nie było umowy o pracę to wystarczy powołać świadków. Warto walczyć o swoje - tyle, że przedawnienie z tego co wiem wynosi 3 lata...

roksana
Posts: 5
Joined: Tue 26 Nov, 2013
Location: krosno

Post by roksana » Tue 26 Nov, 2013

Niestety takie rzeczy się zdarzają i jest to bardzo przykre:( Ja też choć nie w budownictwie, bo rpacuję przez interent kilka razy zostałam bez zapłaty...szok, człowiek klepie i klepie a potem okazuje się, ze to oszustwo...
Pozdrawiam

maithly
Posts: 1
Joined: Fri 29 Nov, 2013

Post by maithly » Fri 29 Nov, 2013

Poszukuję jakiegoś dobrego prawnika z Wrocławia, który zna temat umów o roboty budowlane. Chcę podpisać umowę z wybraną już firmą, ale chcę to zrobić przy obecności prawnika i po konsultacji z nim postanowien umowy.



Post Reply

Return to “Umowa o roboty wykonawcze”