Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Wzór umowy o roboty wykonawcze między firmą a inwestorem
Post Reply
buncol7
Posts: 3
Joined: Mon 12 Oct, 2015

Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by buncol7 » Mon 12 Oct, 2015

Witam
Mam zamiar podpisać umowę z pewną firmą, która ma wybudować domek letniskowy z bala 7 cm grubości o wymiarach 7x5 m.
Czy może ktoś z szanownych forumowiczów zerknąć na poniższy wzór umowy otrzymany przez firmę?
Czy zaliczka w kwocie 25% ceny, następnie 65%ceny przed zwiezieniem materiałów na budowę i tylko 10% wartości po zakończeniu budowy jest standardem?
Z góry dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i sugestie.

Umowa
zawarta w dniu ............................ w (miejscowość)
.................................................................................................. pomiędzy:
................................................................................................................................
zamieszkały/a....................................................... przy ul. .................................................................................................................................
............................................
NIP ................................................................ legitymującym/ą się dowodem osobistym (seria i numer) Zwanym dalej Zamawiającym,
a
Firmą z siedzibą w
Reprezentowanym przez właściciela
zwanym/ą w dalszej części umowy Przyjmującym zamówienie o następującej treści:
Par. 1
Zamawiający zamawia, a Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania :
Dom drewniany o wymiarach………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Par. 2
1.Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się wykonać prace wstępnie do dnia (data)..........................................................................
Par. 3
1. Zamawiający zobowiązuje się dostarczyć na swój koszt do miejsca zamieszkania Przyjmującego lub innego wskazanego miejsca przez Przyjmującego następujące narzędzia i materiały niezbędne do wykonania prac:
.woda, prąd, sanitariat, nocleg dla montażystów, dozór materiału na działce w trakcie jego montażu dojazd do działki w przypadku braku dojazdu transport zastępczy.
.................................................................................................................................
co potwierdzone zostanie protokołem zdawczo – odbiorczym.
2. Po zakończeniu prac Przyjmujący zamówienie obowiązany jest rozliczyć się z otrzymanych materiałów i narzędzi na piśmie oraz zwrócić Zamawiającemu te, których nie zużył do wykonania prac najpóźniej do dnia odebrania przez Zamawiającego.
Par. 4
1. Rozpoczęcie wykonania prac nastąpi wstępnie nie później niż w dniu (data)
..................................................................
2. Przyjmujący może powierzyć wykonanie prac innej osobie lub firmie.
Odebranie zamówienia nastąpi na podstawie protokołu zdawczo – odbiorczego, sporządzonego wspólnie przez strony.
3. W przypadku odstąpienia przez Zamawiającego od umowy zadatek przepada na rzecz Przyjmującego.
4.Elementy domów drewnianych do momentu zapłaty są własnością firmy
5.Firma . na swoje prace udziela 24- miesięcznej gwarancji.
Par. 5
1. Przyjmujący zobowiązuje się do starannego wykonania prac. Szczegółowy opis prac zostanie zawarty w załączniku nr 1 do umowy.
2. Przyjmujący oświadcza, że wykona prace oraz że przysługiwać mu będą wyłączne prawa autorskie do całości .
Par. 6
1. Strony za wykonanie prac ustalają wynagrodzenie na netto................... zł. (słownie: .................. Vatu złotych).
2. W dniu podpisania umowy Przyjmujący zamówienie otrzyma
3. Kwotę........................................ zaliczki na poczet wynagrodzenia, .
4. Pozostałą część wynagrodzenia Zamawiający zapłaci w transzach w dniach
5. kwotę..........................................w dniu przystąpienia do prac budowlanych związanych z fundamentami oraz instalacjami
6. kwotę..........................................w dniu przyjazdu elementów domu na działkę
6. Transport...................................... w dniu dostarczenia elementów na działkę.
7. kwotę …………………………. po montażu domu w stanie surowym zadaszonym.
8. Wpłaty będą dokonywane w kasie firmy lub przelewem na rachunek bankowy firmy
9. Projekt budowlany w 4 egzemplarzach ..............
Par. 7
1. W przypadku nie wykonania prac w terminie, Przyjmujący zamówienie zapłaci karę umowną Zamawiającemu w wysokości ....0,02............% wartości umownej dzieła za każdy dzień zwłoki.
2. W przypadku wycofania się z umowy przez zamawiającego zadatek w całości przepada na rzecz przyjmującego zamówienie kosztem rekompensaty za poniesione straty które wynikają z rozwiązania umowy.W wypadku nie wpłacenia przez zamawiającego 30% zamówienia w dniu podpisania umowy a później wycofanie się z niej zamawiający uiści pełną opłatę w wysokości 50% zamówienia.
Par. 8
1.Wszelkie zmiany w niniejszej umowie muszą być dokonane pod rygorem nieważności i za obopólną zgodą umawiających się Stron.
Par. 9
1.W sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego oraz przepisy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo autorskie i prawa pokrewne (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83 z późn. zm. )
Par. 10
1.Wszelkie spory wynikające z niniejszej umowy lub jej dotyczące będą rozstrzygane przez właściwy rzeczowo Sąd w
Par. 11
1.Umowa została spisana w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednej dla każdej ze stron.
Zamawiający Przyjmujący


nowaki
Posts: 1
Joined: Sun 27 May, 2018

Re: Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by nowaki » Sun 27 May, 2018

czesć,
jesli to nie problem to skorzystam z TWojego wzory umowy ,
ja jedank rozoże te płatności inaczej , ja kupuję wszystkie materiały budowlane więc ekipa niewiele dokłada,
dlatego planuje 20%, 40% i 40%

ewaactiv
Posts: 1
Joined: Sun 16 Sep, 2018

Re: Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by ewaactiv » Sun 16 Sep, 2018

dzieki za wzór

User avatar
Czerwonacegla
Posts: 9
Joined: Fri 28 Sep, 2018

Re: Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by Czerwonacegla » Wed 17 Oct, 2018

Super! dziękuję, bardzo przydatny wzór. Niesamowicie mi się przyda w najbliższym czasie przy budowie domku :)
Dom jest tam, gdzie rodzina

wedkaaa
Posts: 7
Joined: Tue 23 Feb, 2016
Location: Rudniki
Contact:

Re: Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by wedkaaa » Sun 02 Dec, 2018

Ja wolałem wzór umowy u prawnika zamówić. Za dwa wzory umów (dla klientów indywidualnych oraz dla firm) zapłaciłem 1700,00 zł . W umowie zawarte mam również warunki gwarancji i co podlega reklamacji. Jak ktoś zainteresowany mogę podesłać na email umowa stosowana przy zakupie i montażu domków letniskowych

wisniewski1
Posts: 2
Joined: Tue 12 Feb, 2019

Re: Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by wisniewski1 » Tue 12 Feb, 2019

Witam, byłbym bardzo wdzięczny za przesłane takiej umowy. Moja poczta to wisniewski.1@o2.pl

wisniewski1
Posts: 2
Joined: Tue 12 Feb, 2019

Re: Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by wisniewski1 » Tue 12 Feb, 2019

wedkaaa wrote:
Sun 02 Dec, 2018
Ja wolałem wzór umowy u prawnika zamówić. Za dwa wzory umów (dla klientów indywidualnych oraz dla firm) zapłaciłem 1700,00 zł . W umowie zawarte mam również warunki gwarancji i co podlega reklamacji. Jak ktoś zainteresowany mogę podesłać na email umowa stosowana przy zakupie i montażu domków letniskowych
Byłbym bardzo wdzięczny za przesłane takiej umowy na pocztę: wisniewski.1@o2.pl

barbuszka45
Posts: 3
Joined: Fri 09 Jul, 2021
Location: Poznań
Contact:

Re: Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by barbuszka45 » Fri 09 Jul, 2021

Kurcze nie zdawałam sobie sprawy, że wzór umowy u prawnika trzeba tyle zapłacić... Ale myślę, że i tak warto, bo przynajmniej wszystko jest dobrze napisane

Waldas1983
Posts: 5
Joined: Fri 19 Nov, 2021

Re: Pomoc umowy budowa domku letniskowego

Post by Waldas1983 » Sat 20 Nov, 2021

Z tego co wiem taka budowa nie jest zbyt łatwa.



Post Reply

Return to “Umowa o roboty wykonawcze”