Rodzaj działki pod budowę domu drewnianego

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
User avatar
kasia_adas
Posts: 7
Joined: Sun 08 Oct, 2006
Location: Wrocław

Rodzaj działki pod budowę domu drewnianego

Post by kasia_adas » Fri 13 Oct, 2006

Właśnie ktoś próbował mnie uświadomić, że pod budowę domu drewnianego wymagana jest działka rolno-siedliskowa, a na budowlanej nikt mi nie wyda pozwolenia na budowę.

Czy to prawda?!?!

PS. Co tak naprawdę oznaczają te nazwy działek, np: rolno-budowlana, budowlano-usługowa itp.?
Kanadyjczyk a może bele?


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 13 Oct, 2006

Witam

Ten ktoś nie miał racji !!!

co do reszty postu nie będę się szczegółowo rozpisywał

ale z punktu widzenia prawnego nie istnieje ,ani pojęcie działki budowlano-rolnej , ani budowlano- usługowej są to nazwy zwyczajowe działka budowlana to działka budowlana
to tak jak laik do laika
:lol:

pozdrawiam

User avatar
kasia_adas
Posts: 7
Joined: Sun 08 Oct, 2006
Location: Wrocław

Post by kasia_adas » Fri 13 Oct, 2006

Ten co mi sprzedał tą rewelację podobno jest kierownikiem budowy.

Co więcej, podobno facet ma takie działki dla których na planie zagospodarowania są zapiski jak mają wyglądać budyniki postawione na jego działce, np.: jaki ma być kolor elewacji, kolor i rodzaj pokrycia dachu i wszyscy co tam kupią działki będą musieli się wybudować w ciągu 6 miesięcy... Szok, jakieś to chore!!!
Kanadyjczyk a może bele?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Rodzaj działki pod budowę domu drewnianego

Post by Wojciech Nitka » Fri 13 Oct, 2006

kasia_adas wrote:Właśnie ktoś próbował mnie uświadomić, że pod budowę domu drewnianego wymagana jest działka rolno-siedliskowa, a na budowlanej nikt mi nie wyda pozwolenia na budowę.
Błędne myślenie tego "kogoś".

Wrzuć do wyszukiwarki hasła "działka rolno-siedliskowa", czy "działka budowlana", a otrzymasz określenia danej działki. Nie mniej tem "ktoś" bardzo myli się. Na każdej działce budowlanej możesz postawić dom o konstrukcji drewnianej.

User avatar
kasia_adas
Posts: 7
Joined: Sun 08 Oct, 2006
Location: Wrocław

Post by kasia_adas » Fri 13 Oct, 2006

Bardzo dziękuję za uspokojenie, też mi się wydawało to conajmniej idiotyczne, ale wolałem się upewnić ;)
Kanadyjczyk a może bele?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 13 Oct, 2006

kasia_adas wrote:... i wszyscy co tam kupią działki będą musieli się wybudować w ciągu 6 miesięcy...
I innego domu, jak o konstrukcji drewnianej nie będą mogli postawić, gdyż tylko i wyłącznie domy o konstrukcji drewnianej, można w tym czasie postawić. Inne technologie, te mokre, wymagają dłuższego okresu budowy, chociażby że względów technologicznych.

To, że aministrator osiedla, czy też Starostwo, narzucają kąt pochylenia dachu, wygląd elewacji, itp to zrozumiałe. Osiedle ma wyglądać jednakowo. To niestety, albo i słusznie, spotyka się w wielu miejscach. Nie dotyczy to jednak konstrukcji budynku - murowanej czy drewnianej.
Oczywiście nie biorę tu pod uwagę Inwestora, który na osiedlu domków jednorodzinnych chciałby postawić dom z bali. Dla mnie domy z bali "wymagają otoczenia" i ... nie nadają się na typowe osiedla domków jednorodzinnych.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 13 Oct, 2006

Witam
na planie zagospodarowania są zapiski jak mają wyglądać budyniki postawione na jego działce
no niestety
ja nie zdążyłem skorygować w decyzji o warunkach zabudowy pewnego szczegółu - dach garażu ma mieć kąt nachylenia taki jak dom- co pociągnęło za sobą skutki finansowe
tzn ma on większą powierzchnię aniżeli mógłby mieć :lol:

pozdrawiam

MKS
Posts: 17
Joined: Thu 07 Sep, 2006

Post by MKS » Fri 13 Oct, 2006

Witam Was serdecznie.
Od kilkunastu tygodni mam przyjemność czytać Wasze posty.
Dziś pragnę wszystkich zapewnić, że przynajmniej w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim nie robią zadnych problemów z z pozwoleniami na budowę szkieletowca. Co więcej - składam wniosek o pozwolenie na budowe w wersji murowanej i uzyskalem zapewnienie, że dostane zgodę na zmianę technologii na drewnianą w szkielecie jak tylko będzie gotowe "przelicznie " przez konstruktora na wersję drewnianą. Zdecydowanie sa za "drewnobudowami" - bo szybko, ekologicznie i oszczędnie. Nie ma żadnej potrzeby dołączania w podstawowym wniosku projektów "tzw" branżowych - należy tylko dostarczyć warunki techniczne z firmy Energa.
Moja ziemia ma klase IV B i plan zagospodarownia przestrzennego -pod budownictwo jednorodzinne -- zadnych problemow. Nie trzeba nawet wykonywac odrolnienia.
pozdrowienia .
MKS

Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Re: Rodzaj działki pod budowę domu drewnianego

Post by Wieslaw » Sat 14 Oct, 2006

kasia_adas wrote:Właśnie ktoś próbował mnie uświadomić, że pod budowę domu drewnianego wymagana jest działka rolno-siedliskowa, a na budowlanej nikt mi nie wyda pozwolenia na budowę.
Hej!

Moze temu "komus" chodzilo o status dzialki.....
Ja posiadam pare dzialek w gminie Gniewino i maja one rozny status,tzn. czesc osiedla jest przeznaczona pod zabudowe rekreacyjna,a inna pod rezydencjalna (mieszkalna).Jak mi wyjasniono domy na dzialkach rekreacyjnych nie musza spelniac rygorystycznych norm dla domow calorocznych/mieszkalnych. W zaleznosci o jakim domku drewnianym mowisz,wiec byc moze to jest ten przypadek o ktorym mowisz......
A to,ze poszczegolny gminy stawiaja wymogi to chyba z jednej strony dobrze,bo nie zobaczysz pozniej obok siebie pomaranczowego dachu przykrywajacego zjadliwie niebieskie sciany..... :shock:
Pozdrawiam.



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”