teren o statusie orno leśnym

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
walwoj1
Posts: 3
Joined: Sat 23 Dec, 2006

teren o statusie orno leśnym

Post by walwoj1 » Sun 24 Dec, 2006

Witam mam pytanie nabyłem działkę o powierzchni 1000 m2. poza miastem , chcę ja traktować jako działkę rekreacyjną. Posiadam wypis z rejestru gruntów z którego wynika miedzy innymi, że działka stanowi grunty orne i lasy. Mam zaświadczenie wydane z upoważnienia Burmistrza z którego wynika ze obecnie gmina nie posiada aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego , w poprzednim planie zagospodarowania przestrzennego gminy obowiązującym do dnia 31 grudnia 2002 r. działka znajdowała sie na terenach istniejącej i projektowanej zabudowy letniskowej. Co musze zrobić i czy wogóle musze , ażeby postawić na tej działce drewniany domek letniskowy( gospodarczy do 35 m2 ) Nadmieniam że nie jestem rolnikiem i nie prowadze działalnści gospodarczej związanej z produkcją rolną. ą chciałbym to zrobić zgodnie z prawem tak żeby nilt sie nie czepiał o samowolę budowlaną. Czekam z poważaniem na rady od doświadczonych uzytkowników. :)


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 24 Dec, 2006

Gdzies juz bylo pisane na forum o tym...
W toku dyskusji sam dokladniej sprawdzalem pod katem dzialkowiczow. Jesli to ma byc budynek trwaly (fundamet) to do 25m2 mozna tylko w Twojej sytuacji. Chcac postawic cos wiekszego (35m2) dojda Ci projekty, pozwolenia itp. - zabudowa letniskowa niewiele zmienia.

Osobiscie proponuje ominiecie bledow w ustawodastwie, a raczej brakow. Mozesz postawic obok siebie 2 domki w odleglosci 10cm i zrobic pomiedzy nimi przejscie. Musza byc tylko na oddzielnym fundamencie. Sprawdzony temat w praktyce.

romiber
Posts: 27
Joined: Thu 19 Oct, 2006

Post by romiber » Wed 27 Dec, 2006

W tym watku masz odpowiedzi na swoje watpliwosci http://www.szkielet.com.pl/forum/viewto ... 2b2e434064

walwoj1
Posts: 3
Joined: Sat 23 Dec, 2006

Re: teren o statusie orno leśnym

Post by walwoj1 » Wed 27 Dec, 2006

[quote="walwoj1"]Witam mam pytanie nabyłem działkę o powierzchni 1000 m2. poza miastem , chcę ja traktować jako działkę rekreacyjną. Posiadam wypis z rejestru gruntów z którego wynika miedzy innymi, że działka stanowi grunty orne i lasy kl. VI.. Mam zaświadczenie wydane z upoważnienia Burmistrza z którego wynika ze obecnie gmina nie posiada aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego , w poprzednim planie zagospodarowania przestrzennego gminy obowiązującym do dnia 31 grudnia 2002 r. działka znajdowała sie na terenach istniejącej i projektowanej zabudowy letniskowej. Co musze zrobić i czy wogóle musze , ażeby postawić na tej działce drewniany domek letniskowy bez fundamentów ( gospodarczy do 35 m2 ) Nadmieniam że nie jestem rolnikiem i nie prowadze działalnści gospodarczej związanej z produkcją rolną. ą chciałbym to zrobić zgodnie z prawem tak żeby nilt sie nie czepiał o samowolę budowlaną. Czekam z poważaniem na rady od doświadczonych uzytkowników. :(


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”