Co wybrać, rolną czy budowlaną?

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
chaszcz
Posts: 4
Joined: Mon 12 Mar, 2007
Location: warszawa

Co wybrać, rolną czy budowlaną?

Post by chaszcz » Wed 04 Apr, 2007

Witam Wszystkich Forumowiczów. Czytam od jakiegoś czasu Forum i widzę wielu fachowców, którzy potrafią prostym językiem wyjaśnić zawiłe sytuacje.Mam prośbę o analizę takiego przypadku. Chciałbym kupić działkę pod budowę domku bo nie stać mnie na mieszkanie w mieście. Upatrzyłem sobie działkę, która w wypisie z rejestru gruntów ma 0,65ha gruntów ornych (oznaczone jako RIIIb) oraz 0,06ha terenu zabudowy mieszkalnej (oznaczone jako B). Na działce nie ma żadnej zabudowy. Co oznaczają te zapisy i czy w świetle takiego statusu jestem w stanie dostać jeden kredyt hipoteczny na tą działkę oraz na budowę domu? Dodam, że gmina dopiero opracowuje warunki przestrzenne. W bezpośrednim sąsiedztwie działki jest jeden nowy dom w którym normalnie mieszkają ludzie. W gminie urzędnik powiedził mi, że ten teren będzie przeznaczony pod budownictwo jednorodzinne. Jak spytałem czy da się tam dom zbudować to powiedział, że jak złożę wninosek o warunki zabudowy to raczej powinienem dostać WZ. Co o tym drodzy forumowicze sądzicie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”